Skocz do zawartości
poxy18

Chcę Kupić Taki Zestaw - Będzie Ok?

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, we wtorek chciałbym zamówić sobie kompa w Agito bo to podobno najlepszy i najtańszy sklep...

 

Procka będę chciał znacznie podkręcić tak do 3.5-3.8

 

Zestawik:

 

procesor - e5200

płyta główna - Asus P5QL Pro

grafika - Asus TOP HD4850 512 DDR3

dysk - Seagate 500 GB 7200.12

Obudowa - ANTEC THREE HUNDRED 300 BLACK

zasilacz - ANTEC EARTHWATTS 380 WATTS

pamięć - A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

napęd - Samsung DVD SH-S223F

monitor - LG 2252TQ (22'')

 

I jak to ocenicie? Sporo się naczytałem zanim to skonfigurowałem, mam nadzieje ze ten zasilacz wystarczy bo do kompa wrzuce jeszcze karte TV Winfasta, którą mam z poprzedniego kompa. Stworzyłem to tak aby zestaw był cichy i mam nadzieję że będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk twardy to barracuda? Jeśli tak to nie radze go brać, kiedy chodziłem po sklepach w poszukiwaniu nowego sprzętu to wszyscy sprzedawcy twierdzili, że "Barracudy padają jak muchy". Kiedyś były dobre, sam miałem przez siedem lat Seagate Barracuda i ani razu mnie nie zawiódł, ale wszystko się zmienia.

 

Jeśli chcesz podkręcić procesor to trzeba pamiętać o dobrym chłodzeniu.

 

Płyty główne polecam Gigabyte, choć Asus też jest dobry.

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze przecież "dysk twardy to barracuda?" czyli to pytanie czy on bieże barracude czy coś innego, a reszta jest o barracudzie!

 

Niech będzie dobre chłodzenie, bo do 3,8 na BOX będzie trudno.

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Niech będzie dobre chłodzenie, bo do 3,8 na BOX będzie trudno.

Ja tam jadę na BOXie i daję radę :D

Ale to starszy BOX,a nie to współczesne g...o typu plasterek cytryny :D

Tak więc nie mów że BOX nie da rady,bo ja wykręciłem ponad 4GHz i naucz się pisać po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

 

Zapytałem się czy ten zestaw może być i odpowiedzi nie dostałem, proszę tylko o ocenę tego zestawu a jeżeli jest coś nie tak, czy może całość jest nie tak to poradę na co to zamienić w podobnej cenie jak ten przeze mnie złożony.

 

Ps. Te wasze posty to po prostu zaśmiecanie....Mam nadzieję że doczekam się kogoś fachowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel dal ci link do zestawow, gdzie mozesz skonfrontowac swoj zestaw :D Wszystko sie wydaje git. Ja jednak kupil bym jakies chlodzenie, ale to juz mozesz potem w zaleznosci czy bedzie potrzeba to tylko ~70zl. Karta hmm, nie znam sie bardzo xD poczytaj testy bo mam wrazenie ze TOP to wersja z fabrycznym oc, jezeli tak to nie wiem czy warto doplacac skoro sam tez mozesz, ale powtarzam nie kojarze tej karty :P Ile ci za nia liczą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, we wtorek chciałbym zamówić sobie kompa w Agito bo to podobno najlepszy i najtańszy sklep...

 

Procka będę chciał znacznie podkręcić tak do 3.5-3.8

 

Zestawik:

 

procesor - e5200

płyta główna - Asus P5QL Pro

grafika - Asus TOP HD4850 512 DDR3

dysk - Seagate 500 GB 7200.12

Obudowa - ANTEC THREE HUNDRED 300 BLACK

zasilacz - ANTEC EARTHWATTS 380 WATTS

pamięć - A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

napęd - Samsung DVD SH-S223F

monitor - LG 2252TQ (22'')

 

I jak to ocenicie? Sporo się naczytałem zanim to skonfigurowałem, mam nadzieje ze ten zasilacz wystarczy bo do kompa wrzuce jeszcze karte TV Winfasta, którą mam z poprzedniego kompa. Stworzyłem to tak aby zestaw był cichy i mam nadzieję że będzie.

Zmień dysk na WD6400AAKS - z barracudami sa problemy i maja dlugi acess time.

Reszta dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel dal ci link do zestawow, gdzie mozesz skonfrontowac swoj zestaw :D Wszystko sie wydaje git. Ja jednak kupil bym jakies chlodzenie, ale to juz mozesz potem w zaleznosci czy bedzie potrzeba to tylko ~70zl. Karta hmm, nie znam sie bardzo xD poczytaj testy bo mam wrazenie ze TOP to wersja z fabrycznym oc, jezeli tak to nie wiem czy warto doplacac skoro sam tez mozesz, ale powtarzam nie kojarze tej karty :P Ile ci za nia liczą ?

Za kartę graficzną jakieś 620-630 zł, ale podobno chłodzenie na niej jest bardzo ciche.

 

Co do zestawów Miguela to oczywiście przejrzałem i między innymi płytę główną z tamtąd wyciągnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor - e5200

płyta główna - Asus P5QL Pro

grafika - Asus TOP HD4850 512 DDR3

dysk - Seagate 500 GB 7200.12

Obudowa - ANTEC THREE HUNDRED 300 BLACK

zasilacz - ANTEC EARTHWATTS 380 WATTS

pamięć - A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX

napęd - Samsung DVD SH-S223F

monitor - LG 2252TQ (22'')

Jakbyś zmienił dysk na WD Caviar 6400AAKS to jak dla mnie zestaw dobry i można brać. Mobo pozwoli Ci na swobodne OC tego procesora. Ten HD4850 ma zdaje się chłodzenie Glaciator a więc ciche i wydajne. Zasilacz poradzi sobie spokojnie, nawet jak karte TV włożysz. Obudowa przestronna. Dobrze by było jakbyś znalazł jeszcze troche kasy na jakieś lepsze chłodzenie, nawet nie tyle żeby było ciszej a przede wszystkim wydajniej, nie wiadomo na jaką sztuke trafisz a jak zachce Ci się troche mocniej podkręcić to dobry cooler się przyda. Oczywiście narazie box może zostać i na OC też pozwoli.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem coś takiego:

 

procesor - e5200 + Karakorum

płyta główna - Asus P5QL Pro

grafika - Asus TOP HD4850 512 DDR3

dysk - WD 6400AAKS

Obudowa - ANTEC THREE HUNDRED 300 BLACK

zasilacz - ANTEC EARTHWATTS 430 WATTS

 

pamięć - OCZ Technology Vista Performance Platinum 4GB DDR2 SDRAM Memory Module - 4GB - 800MHz DDR2-800/PC2-6400 - DDR2 SDRAM - 240-pin DIMM - OCZ2P8004GK

 

napęd - Samsung DVD SH-S223F

monitor - LG 2252TQ (22'')

 

 

I teraz mam pytanie jako że proca będę kręcił - czy te pamięci ram do tego sprzętu mogą być? Czy może jeszcze pojechać do sklepu i je wymienić na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...