Skocz do zawartości
vENiZE

[html/css] Mały I Trudny Do Opisania Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam mały problem.

 

Muszę stworzyć stronkę WWW z trzema blokami (nie wiem czy użyłem dobrego słowa).

Ma być górny pasek nawigacyjny, po lewej taki sam (pod względem treści - nie wyglądu), a pozostała przestrzeń to treść właściwa strony.

Mam nadzieję, że poniższy rysunek dobrze zobrazuje sytuację ;]

 

Dołączona grafika

 

Po prostu w żadnym kursie HTML nie mogę dokopać się do informacji, jak wstawić trzy elementy inaczej niż jeden pod drugim :D

Ostatnie i najważniejsze - dane polecenie musi zostać użyte zgodnie z jego logicznym przeznaczeniem (czy coś takiego :D )

Nie wolno używać tabel, ani ramek. O ile dobrze pamiętam, mam to zrobić za pomocą DIV i SPAN (+ oczywiście formatowanie w CSS).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez vENiZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kurshtml.boo.pl/css/wyswietlani...cjonowanie.html

 

Żeby ustawić divy obok siebie.

 

Zależy jeszcze jak budujesz stronę, możesz użyć position: argument;

:lol2:

 

Zeby ustawic divy obok siebie to sie je wrzuca do jednego kontera z overflow: hidden a samym divom daje sie float: left.

 

BTW: Chcialbym zapytac co to jest position: argument? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relatzwne, absolutne? Chyba, ze się coś zmeniło... ja robie grafike a nie koduje :D Przynajmniej tak się da, inline chyba nie jest jakimś błędem?

W takim wypadku w jakim chciales go zastosowac jest bledem, wrecz ogromnym bledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...