Skocz do zawartości
freetu

Win Xp, Komp Zawiesił Się Podczas Pisania W Notatniku - Jak Odzyskać Utracony Tekst?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Proszę o pomoc!

Podczas normalnego korzystania z komputera - w tym wypadku pisania w notatniku usłyszałem dziwne dźwięki jakby dźwięki przełączania[no nie umiem dokładnie określić] - (w komputerze), i po kilku sekundach komputer się zawiesił, tak że nic nie mogłem zrobić.OK zresetowałem go, myślałem że po kłopocie a tu się pomyliłem bo nie chciał się uruchomić.Początkowo przy stracie komputera (po napisie "zapraszamy" znów usłyszałem ten charakterystyczny dźwięk, i znów się zawiesił, kolejny raz zresetowałem, tym razem ten dźwięk był wydany podczas testów.Za którymś razem po testach otworzył mi się czarny ekran (aha próbowałem wejść w tryb awaryjny) i było napisane Nvidia boot agent czy coś takiego i na dole cyferki i jakieś (CHYBA) DHC i obok był taki znaczek / obracający się o 360 stopni i obok tego znaczku powstawały kropki jakby coś się robiło?.Niestety po jakimś czasie zauważyłem że ten "proces" nie idzie dalej, więc zresetowałem komputer kolejny raz.Nie udało się ale nie zrezygnowałem spróbowałem jeszcze kilka razy uruchomić system, aż wkońcu za którymś razem udało mi się. Natychmiast zajrzałem do notatnika w którym pisałem ważną rzecz. Byłem na takim etapie pisania że był napisany tekst i suwakiem cofnąłem kawałek i tak pisałem, na tym momencie zawiesił mi się komputer pierwszy raz, i do tego momentu wszystkie dane zapisane miałęm.Poniżej tego miejsca miałem same puste pole.

Dodam że komputer chodził prawie cały dzień od 9 do 23 (około wtedy zaczęły się problemy)

1.Chciałbym się dowiedzieć czym ten problem był spowodowany?

2.Jak to naprawić?

3. Czy i jak mogę odzyskać to co napisałem w notatniku.Generalnie to na tym mi najbardziej zależy.

Dane komputera:

Typ procesora AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej MSI K8N Neo (MS-7030) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce3 250Gb, AMD Hammer

Pamięć fizyczna 1536 MB (DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (11/10/05)

Karta wideo RADEON 9600 SERIES (256 MB)

Karta dźwiękowa Realtek ALC850 @ nVIDIA nForce3 250 (CK8S) - Audio Codec Interface

Dysk fizyczny Maxtor 6Y200M0 (200 GB, 7200 RPM, SATA)

Zasilacz: LPJ2-20 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tekście w Notatniku zapomnij - jeśli nie masz nawyku naciskania ctrl-s co minutę to używaj dowolnego edytora z opcją autosave.

 

A co do usterki to sugerowałbym najpierw sprawdzenie kabla sata (gniazda i wtyczki sata, szczególnie starsze, są kiepskiej jakości i widziałem już wtyczki stopniowo wysuwające się od samych wibracji dysku). Potem sprawdź sam dysk (hdTune), najlepiej w innym komputerze. Jeśli dysk jest OK to sprawdź zasilacz.

Edytowane przez n3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...