Skocz do zawartości
Borys-Tech

Samochód Do 23tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

jezeli ktos stawia auto tylko pod hipermarketem to masz racje ;) jezeli mowa o zatłoczonych miastach to roznica jest bardzo duza :)

nikt yarisa nie polecał :rolleyes:

Szczerze mówiąc wątpię by 0.5-1m kogoś uratował a zawsze będę wolał zaparkować dalej ale auto z porządnym wyposażeniem i silnikiem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam swoje zdanie kolesia bez auta, że jak jesteś fanem samochodów, to japońskie auta to nie jest dobry pomysł. Są wytrzymałe bezawaryjne i... cholernie nudne i bezduszne. Jak to jest to czego oczekujesz od auta to polecam, ale jak oczekujesz czegoś więcej, to absolutnie nie. Moi rodzice jeżdżą mazdą 6 1gen. Niby naprawdę ładne auto, a dobry zawias i układ kierowcy daje frajde z jazdy, ale poprostu nie lubie tego auta. W środku wygląda tragicznie, plastiki są brzydkie jak noc i wszechobecne, siedzenia są zaprojektowane dla małych japonskich ludzików i wyglądają śmieszne, a drzwi są niewiele grubsze niż w maluchu. Wszystko sprawia wrażenie zaprojektowanego przez skąpych księgowych i poskładanego przez perfekcyjne maszyny i mimo że działa i jest solidne to nie sprawia dobrego wrażenia. Nawet mój tata który jest skąpy i zawsze kieruje sie zdrowym rozsądkiem czuje niedosyt i tęsknym wzrokiem patrzy na bmw. Ostatnio byłem w genewie i miałem przyjemność siedzenia w nowej alfie 159 Ti i jakby orgazm w motoryzacji istniał, to to było to. ;-) pięknafajnie posszywana skóra wszędzie. Prosta lekko archaiczna konsola środkowa z tęperaturą wody oleju i wskaźnikiem paliwa w konsoli środkowej zrobionej z pięknego szczotkowanego aluminium. Wszystko zajebiście spasowane i perfekcyjnie wyglądające. Wiem że to alfa i pewnie nie jest ideałem, ale to jest auto któremu umiałbym to wybaczyć, bo ma czym wynagrodzić. W maździe każda nawet na siłe szukana niedoróbka czy problem boli 100x bardziej bo to auto w środku jak dla mnie to dolna koreańska półka w wersji makro i bogatym wyposażeniem. Wolę już wnętrze starego golfa 4. Potem poszedłem na stanowisko hondy i wsiadłem do nowego accorda. Dziwna deska rozdzielcza i unoszący się w środku zapach chińskiego trampka. Wysiałem i zapomniałem.

 

Jaki wniosek z tego nudnego wywodu? Jak lubisz furki to nie bierz avensisa tylko próbuj mierzyć w te e39 e46 czy czymś takim albo alfe bo inaczej szybko zacznie Ci brakować czegoś więcej. Chyba, że chcesz jednak kupić coś małego. Wtedy już bym się kierował rozumem a nie sercem, ale z limuzyną klasy średniej bym tak nie zrobił. ;-)

 

Żebyście poczuli o czym mówie:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

sorry za lekki ot.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarisa bym odpuścił jazda silnikiem 1.0 to tragedia żeby jakoś to jechało i tak trzeba pedał gazu wciskać do podłogi i te 6-7 i tak będzie przy czym zero przyjemności z jazdy i strach przy wyprzedzaniu.

kumpel ma yarisa 2 z 1.0 i E34 z jakims tam 2.0 z vanosem i yaris pali mu w miescie 9-11 a bejca 12-14. dla porownania w tym samym miescie astra 1.6 16V pali ok 10-12. jednak komfort jazdy beta z 1992 jest wyzszy niz tojotka z 2006, nie mowiac juz o miejscu w kabinie czy o wielkosci bagaznika. tojka fajna jest, bo ma mase schowkow, plastik lepszy, z przodu miejsca jest nawet nawet, ale z tylu to raczej fotelik dla dziecka wejdzie a nie normalna osoba czy nawet dziecko na "poduszcze" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bmw z 92 i yaris z 06r to skrajne troche porownania, choc sam mam znajomego, ktory jezdzi volvo z poczatku lat 90, bo wygodne i sie nie psuje, choc ma multivana z 05r na wypasie z 173KM dieslem, ale sa tez auta posrednie, sam osobiscie sklanialbym sie ku autku z 02-03 pewnie bylby to focus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez wolal bym wieksze i wygodne auto z full wypasem niz puszke po rybie chodzby ze wzgledu wygody i bezpeiczenstwa i tak jak ktos mowil 0,5-1m nikogo nie zbawi przy parkowaniu

i tak jak ktos mowil majac 2.0 i 1.0 silniki jezdzac nimi jak wcisniesz gaz w 2.0 to czujesz ze jedzie nie musisz go wgniatac w podloge a w 1.0 deptasz ile wlezie przez co spalanie nie jest takie kolorowe jak producent podaje... a komfort jazdy takim samochodem wtedy tez spada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ULLISSES - reprezentujemy całkiem inne podejście do tematu.

Wszystko jest piękne w teorii jak nic się nie psuje.

Wtedy tylko baran wolałby mieć mniejsze auto vs większe/wygodniejsze.

Niestety jak się zaczyna psuć to ludzie plują sobie w brodę po co porywali się na takie szczyty.

Dlaczego co mądrzejsi nie kupują 15 letnich BMW7 skoro to jest klasa sama w sobie ? W sumie wszystko na allegro można dostać bezproblemowo.

A to dlatego, że praktyka jest brutalniejsza i trzeba liczyć siły na zamiary.

 

TDI PD, podejrzewam że wiesz o czym mówisz ale dla niektórych czytających wspomnę (aby nie mieli skrzywienia po czytaniu tego wątku) o hałasie i telepaniu jaki potrafi wywołać TDI PD.

Mi wystarczy jak kolega pod moim blokiem odpala Passata 1,9TDI PD 130KM abym potrafił stwierdzić, że ten silnik ma tą kosmiczną jak dla mnie wadę. Bez chipa nie ma czego szukać poniżej 2k rpm to jest druga mniejsza wada, z którą ludzie sobie radzą pół-sprzęgłem.

5 cylindrowy JTD w porównaniu do tego to jest aksamit, a po rozgrzaniu niewprawny pieszy nie rozróżni go od kulturalnej benzyny.

A jazda od 1300-1500rpm to dla niego mała pestka.

 

PS. Co za człekokszałt osiąga Yarisem 1.0 9l spalanie w mieście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim Passacie ? GRANATOWYM !

Co to za pytania ?

ja pierdziele widzisz sa rozne modele passatow zaczynaja sie od B1 :) takie pytania ze krecisz ile wlezie i nie widzisz nic innego poza lancia i taki tu jest problem czytalem Twoje posty to we wszystkim widzisz bledy tylko nie w lanci z JTD to ejst ideal wg Ciebie i wszystkim to wciskasz...

no ale skoro dla Ciebie passaty roznia sie tylko kolorami to gratulacje:)

Edytowane przez ed20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ale po co od razu BMW ;)

 

można np. Volvo S40 http://otomoto.pl/volvo-s40-model-2003-C6304674.html

z resztą jest więcej ciekawych sedanów z roku 2000+ ;)

 

A z Hatchbacków brałbym Audi A3 ze skórą koniecznie co ciekawe to auto trzyma się w rankingach bezawaryjności na wysokich miejscach ;)

 

Chociaż z BMW to Compakt też nie jest głupim pomysłem

http://otomoto.pl/bmw-320-compakt-diesel-skora-C7679518.html

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co od razu BMW ;)

 

można np. Volvo S40 http://otomoto.pl/volvo-s40-model-2003-C6304674.html

z resztą jest więcej ciekawych sedanów z roku 2000+ ;)

 

A z Hatchbacków brałbym Audi A3 ze skórą koniecznie co ciekawe to auto trzyma się w rankingach bezawaryjności na wysokich miejscach ;)

 

Chociaż z BMW to Compakt też nie jest głupim pomysłem

http://otomoto.pl/bmw-320-compakt-diesel-skora-C7679518.html

Lepiej unikać komisów :] ... z tych dwóch wolałbym tego Volvo - większa szansa że to co jest napisane jest prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam swoje zdanie kolesia bez auta, że jak jesteś fanem samochodów, to japońskie auta to nie jest dobry pomysł. Są wytrzymałe bezawaryjne i... cholernie nudne i bezduszne. Jak to jest to czego oczekujesz od auta to polecam, ale jak oczekujesz czegoś więcej, to absolutnie nie. Moi rodzice jeżdżą mazdą 6 1gen. Niby naprawdę ładne auto, a dobry zawias i układ kierowcy daje frajde z jazdy, ale poprostu nie lubie tego auta. W środku wygląda tragicznie, plastiki są brzydkie jak noc i wszechobecne, siedzenia są zaprojektowane dla małych japonskich ludzików i wyglądają śmieszne, a drzwi są niewiele grubsze niż w maluchu. Wszystko sprawia wrażenie zaprojektowanego przez skąpych księgowych i poskładanego przez perfekcyjne maszyny i mimo że działa i jest solidne to nie sprawia dobrego wrażenia. Nawet mój tata który jest skąpy i zawsze kieruje sie zdrowym rozsądkiem czuje niedosyt i tęsknym wzrokiem patrzy na bmw.

Oj Stary, nie wychylaj się z takimi opiniami poza to forum. ;) Nie oceniaj wszystkiego po Maździe 6 1gen. Ja jeżdże japońcem również, i jakoś nie wygląda w środku tragicznie, plastiki są na bardzo wysokim poziomie, siedzenia idealnie spasowane dla człowieka 185cm wzrostu, a drzwi mam grube i gwarantuje Ci, że znacznie lepiej wytłumione niż każda Alfa i większość BMW. Projekt wcale nie sprawia wrażenia skąpych, wręcz odwrotnie, nie musiałem dopłacać za dywaniki, za elektryczne lusterka , za skórzaną kierownicę (jak w przypadku Alfy, Audi, BMW czy Merca). Sam zobacz GDZIE masz "myśl księgową" , w firmie która w furze za 500.000 tysięcy każe dopłacić 1200zł za elektryczne lusterka (Merc S) czy u japończyków gdzie lista dodatków jest max 10-pozycyjna. ;) (Ja mam w standardzie 2.5L 210km, 13 głośników i 10 poduch, a za te pieniądze w firmie Audi dostajesz 1.6L 110KM, 4 głośniczki i 5 poduszek - to tak dla przykładu) Nawet na TVNie prezentatorzy zawsze mówią, że charakterystyczne dla japończyków jest kompletne wyposażenie. I powiem Ci coś jeszcze, widząc nowe BMW cieszę się coraz bardziej z mojego zakupu. ;) 

 

Odradzasz Avensisa, a jeździłeś nim kiedykolwiek ? :) Ja miałem go parę lat i nie zauważyłem "defektów" Twojej Mazdy. ;)

Kwestię "duszy" pozostawiłbym w spokoju, bo to tak naprawdę kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje. :) Koniec tego OT ;) 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wątpię by 0.5-1m kogoś uratował a zawsze będę wolał zaparkować dalej ale auto z porządnym wyposażeniem i silnikiem :wink:

Szczerze mówiac czesto stawiam auto tam gdzie te przykladowe bmw s.7 sie nie zmiesci ;) i co masz na mysli mowiac "zaparkowac dalej" :?: w zatłoczoncyh miastach to dalej to moze byc 2km ;)

 

ed20, wiekszosc osob poleca to co ma lub mialo i o ile nie jest to jedyny powod dla ktorego poleca takie a nie inne auto to nie ma sie czego czepiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

BMW 7 to skrajny przypadek

 

Yaris ma 3734 mm

Audi A3 4150

Megane 4228

BMW 3 Compact 4210

BMW 3 normalna 4,471

Volvo S40 4480

 

Ja fanem wypchania się i tak nie jestem, wole zaparkować dalej ale mieć pewność, że mnie jakaś tępa ci** w Punto nie zablokuje albo nikt mi w auto nie przywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Passata B5 z 1999r., nie wypowiadam się dokładnie bo auto nie moje, sam prawa jazdy nie posiadam, lecz nie słyszę, żeby coś się w nim psuło, wygoda z jazdy jako pasażer, dużo miejsca, małe spalanie, silnik 1.9TDI, do 23tyś. dostaniesz z ładnym wyposażeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale żeście się rozgadali :D Zapomnieliście o niektórych ważnych sprawach jakimi się kieruje przy kupnie auta. Ma być oszczędne i w miarę bezawaryjne. W grę wchodzą jedynie 5 drzwiowe hatchbacki i kombi. Silnik benzynowy 1,6-1,8 lub jakiś Dieselek. W sobotę jadę odwiedzić rodzinę która ściąga autka z zagranicy. Obecnie na stanie mają kilka aut w moim przedziale np. Golfa IV/Astra II kombi/Focus kombi/Mondeo kombi. Jutro ma zjechać mąż ciotki z nowymi nabytkami :] Poczekamy zobaczymy czy coś uda się kupić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele widzisz sa rozne modele passatow zaczynaja sie od B1 :) takie pytania ze krecisz ile wlezie i nie widzisz nic innego poza lancia i taki tu jest problem czytalem Twoje posty to we wszystkim widzisz bledy tylko nie w lanci z JTD to ejst ideal wg Ciebie i wszystkim to wciskasz...

no ale skoro dla Ciebie passaty roznia sie tylko kolorami to gratulacje:)

Coś się tak podniecił ?

ULLISSES zagadał o TDI z epoki kamienia łupanego, do których można lać nawet łój spod pachy i zachciałem się oburzyć iż próbuje to porównać z nowocześniejszymi i lepszymi pod wieloma względami JTD.

I owszem będę przekonywał do tych silników bo byłbym idiotą lub wychodził na takiego, iż po przetrząśnięciu internetu, po wywiadach środowiskowych na temat zalet i wad silników wysokoprężnych i wreszcie zbilansowaniu wszytkich + i - na koniec wyborze JTD zachwalał TDI - pomyśl.

A to, że Ty pryknąłeś pytaniem jak pijana żaba z sadzawki to co miałem odpowiadać ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge tylko od siebie dodac cos o HDI, silniczek fajny i ma pewne zalety wzgledem TDI, jego minus? trzeba uwazac co sie do niego leje, ale za to dostajemy normalna prace silnika i dosc niezly zakres obrotow

 

zeby nie bylo dla tych co nie wiedza ze HDI to w sumie to samo co JTD (oba na CR) tylko inne firmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a drzwi mam grube i gwarantuje Ci, że znacznie lepiej wytłumione niż każda Alfa i większość BMW.

Tak z czystej ciekawości... o jaki model chodzi? ;]

 

Widzisz ULLISSES - reprezentujemy całkiem inne podejście do tematu.

Owszem. :)

 

Wszystko jest piękne w teorii jak nic się nie psuje.

Wtedy tylko baran wolałby mieć mniejsze auto vs większe/wygodniejsze.

Niestety jak się zaczyna psuć to ludzie plują sobie w brodę po co porywali się na takie szczyty.

Czy zakładanie z miejsca, że coś się zepsuje to nie jest zbytni pesymizm? W takim nowszym (od tego 15-letniego BMW) hatchbacku z JTD pod maską też może się coś popsuć. Czy naprawa wyjdzie taniej? Chyba nie ma na to gwarancji... szczególnie jeśli będzie to coś bardziej wyszukanego niż Fiat.

 

TDI PD, podejrzewam że wiesz o czym mówisz ale dla niektórych czytających wspomnę (aby nie mieli skrzywienia po czytaniu tego wątku) o hałasie i telepaniu jaki potrafi wywołać TDI PD.

Tu przyznaję rację. Dźwięk tego silnika nie jest tym, co chciałoby się słyszeć o poranku z pod maski samochodu za ponad 20 tysięcy. Niestety coś za coś - albo nowoczesny CR albo klasyczne klekotanie.

 

PS. Co za człekokszałt osiąga Yarisem 1.0 9l spalanie w mieście ?

Sam wyciągnąłem Unem 1.0 spalanie 10/100 w trasie, więc nic mnie już nie zdziwi...

 

Ale po co od razu BMW ;)

 

można np. Volvo S40 3243069[/snapback]

A z Hatchbacków brałbym Audi A3 ze skórą koniecznie co ciekawe to auto trzyma się w rankingach bezawaryjności na wysokich miejscach ;)
Dlaczego ze skórą? To piekielnie niewygodne tworzywo w samochodzie. W lecie parzy, w zimie zamraża cztery litery. Jedyny pożytek, że łatwiej się czyści.

 

Chociaż z BMW to Compakt też nie jest głupim pomysłem

3243280[/snapback]

W grę wchodzą jedynie 5 drzwiowe hatchbacki i kombi. Silnik benzynowy 1,6-1,8 lub jakiś Dieselek. W sobotę jadę odwiedzić rodzinę która ściąga autka z zagranicy. Obecnie na stanie mają kilka aut w moim przedziale np. Golfa IV/Astra II kombi/Focus kombi/Mondeo kombi. Jutro ma zjechać mąż ciotki z nowymi nabytkami :] Poczekamy zobaczymy czy coś uda się kupić :P
1. Dlaczego nie sedan? W czym jest gorszy od hatchbacka? Pytam z czystej ciekawości. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to fakt iż tylna szyba w sedanie nie jest na końcu samochodu, co trochę komplikuje parkowanie tyłem.

2. Skoro Golf to czemu nie Passat? Skoro Astra to czemu nie Vectra? Bo parę Focus i Mondeo masz...

3. Z wymienionych tutaj tak na siłę to Golf. Gdybym mógł się wyłamać, ale pozostać przy wymienionych markach, to zdecydowanie Passat.

4. A co z Toledo i Leonem lub Octavią? IMHO miła stylistyczna alternatywa dla Golfa. A w środku praktycznie to samo.

 

A to, że Ty pryknąłeś pytaniem jak pijana żaba z sadzawki to co miałem odpowiadać ?

Padłem. B-)

 

ja moge tylko od siebie dodac cos o HDI, silniczek fajny i ma pewne zalety wzgledem TDI, jego minus? trzeba uwazac co sie do niego leje, ale za to dostajemy normalna prace silnika i dosc niezly zakres obrotow

A jak z awaryjnością i cenami części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z awaryjnością i cenami części?

zrobilem nim okolo 6k km i nic nie musialem robic, teraz przymierzam sie do rozrzadu czysto profilaktycznie, w mojej wiosce w sklepie moge go dostac bez problemu ceny:

 

pasek - 80zl

1 pasek - 100zl

2 pasek - 100zl

pompa wody - okolo 80zl

 

wszystko firmy SKF (jakos tak) wiec na pewno nie żadna chinszczyzna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek - 80zl

1 pasek - 100zl

2 pasek - 100zl

pompa wody - okolo 80zl

no to napewno jakis inny firmowy, mowie ze sie nie znam :P to kumpla sklep :)

http://moto.allegro.pl/item575156797_rozrz...kq_ape_axp.html

i niech ktos powie ze do francuzow sa czesci drogie :|

ja podtrzymuje swoja sugestie z 406 za 23tys dostaniesz ladnego dieselka z 2003r :)

bedzie i niezawodny i oszczedny no i piekny <slinka>:P :)

Edytowane przez ed20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, iż 406 podobał mi się od zawsze i nadal mi się podoba. Całkiem duże i piękne rodzinne autko.

 

A co do ceny części, to małe porównanie:

1:

http://moto.allegro.pl/item567183184_bmw_e...y_teknorot.html

http://moto.allegro.pl/item571371844_wahac...owe_jakosc.html

Do tego dochodzi ilość, jakie wywala wyszukiwarka Allegro: 406 - 1 strona, E46 - 3 strony.

 

2:

http://moto.allegro.pl/item580577015_sprze...5i_bmw_e39.html

http://moto.allegro.pl/item577692879_sprze..._0_hdi_hit.html

 

Myślę więc, że ceny są porównywalne - jedna rzecz jest tańsza tutaj, druga tutaj i ogólnie koszty są zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...