Skocz do zawartości
AndyN

T-Bred 2000XP z FSB 166MHz - jak??

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie wiem o podkręcaniu Athlon'ów, przesiadłem się z Intela.

 

Całkiem niedawno zmieniłem konfigurację komputera na tą w podpisie.

 

Moje pytanie brzmi:

 

Jak można ustawić mnożnik(?), magistralę(?) Athlona aby pracował synchronicznie z pamięciami DDR333? Czyli jak ustawić magistralę na 166 MHz?

 

Athlon, którego mam to T-bred, ma nie przecięte mostki L1 i L3, jest chłodzony wodą (WC od Mate'a z dużą chłodnicą) reszta sprzętu jak w podpisie.

 

Czy jest to w ogóle możliwe (FSB na 166 MHz)?

 

Na co zwracać uwagę?

 

Jak to robić nie ryzykując spalenia całości?

 

Nie chcę nawet "kręcić" proca tak, żeby pracował powyżej nominalnej częstotliwości, chodzi mi tylko o synchroniczny tryb z pamięciami.

 

Za jakiś czas zmienię proca na Athlona z FSB 166MHz ale nie teraz.

 

Z góry dziękuję za fachowe rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mowiac troszke dlaes ciala bo 2000+ 0.13u raczej cinutko sie kreca mogles kupic 1700+ z dobrej serii i spokojnie osiagnalbys 2400+/2600+ na default vcore a tutah niestety mozesz miec ciezko ale biorac pod uwage fakt ze masz WC wiec mozesz zapodawac wyzsze vcore co zwiekszy mozliwosc o/c tegoz procka. Nikt ci tutaj nie powie na ile go wykrecisz musisz sam poprobowac generalnie zasada jest taka ze musisz uzyskac jak najwiekszy power przy jak najmniejszym vcore ale taki power by byl on rock stable :!: Co do spalenia proca to naprawde zdarza sie to raz na milion przypdadkow (jak nie rzadziej). Mnoznik masz unlocked wiec jesli nie chcesz zeby pracowal powyzej nominalnej czestotliwosci ustaw go na 10x166 (powinine spox isc nawet bez zmiany vcore no moze z delikatna jakies 0.025 V co napewno nie wplynie na zywotnosc procka)

pozdrav

Lagier

 

p.s. zmien podpis w temacie nie ma takiego proca jak "t-bird 2000+"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...