Skocz do zawartości
Blue

Wc By Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianie platformy postanowiłem założyć w końcu chłodzenie wodne, puki co na sam procesor, do miesiąca czasu również na grafikę:)

nie tą co jest na fotce (to zastępcza) Mam pytanie odnośnie pompki bo mam w tej chwili Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T) + EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2 Laing Acetal G1/4 i hałas jaki generuje ta pompka jest podobny do wiatraka 120mm puszczonego na 3000rpm....jest strasznie głośna, dziś komputer chodził cały dzień i nic się nie poprawiło.

Mam pytanie czy coś jest nie tak z tą pompką czy one już tak maja?

 

Zestaw to :

Thermochill PA120.3 Triple Radiator ł

3x Noiseblocker BlackSilent XL1 120mm - rev.3

Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T)

Feser One BLUE UV

2x Feser Tube 10/13 Clear 1m. ł

8x Koolance 10/13 skręcane

Katody 2x30cm UV

EK Water Blocks EK-DDC X-Top v2 Laing Acetal G1/4

Swiftech Apogee GTZ

EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0

 

 

Puki co chłodzi i965 @ 4.2ghz ,temperatury około 75C (razem z HT) w stresie.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne masz temperatury ale przy jakim Vcore?

Mam Laing DDC z akrylowym topem i rezem zintegrowanym i jest na szczęście cichutka. Ale były różne wersje tej pompki niektóre głośne.

Układ spoko, buda syci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszcie lepiej co poprawic :) lepszy porządek w budzie musze zrobić , to jest moje pierwsze WC (sam składałem do kupy)

no ale dręczy mnie ta pompka ,hałasuje mocno...z Giziem mamy zamiar zamówić powerajdust, no ale mimo wszystko chyba nie powinna hałasować na poziomie DELTY :blink:

 

a procek 4.2ghz 1.36v

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukladzik fajny. Jeszcze bloczek na grafe i będzie całkiem niezle. 

 

Możliwe że masz nieodpowietrzony układ i dlatego pompa hałasuje. 

 

probowalem odkrecac srubke z chlodnicy ,ale od odrazu wylatuje plyn. bym musial odkrecic chlodnice od obudowy i przechylic aby plyn mi nie uciekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke jakby mniej ,ale mimo to jest najgłośniejszym elementem komputera, porównam ją teraz do wiatraka puszczonego hmmm okolo 1800rpm.

położyłem ją na takiej gąbce co była razem z tą pompką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pusciłem na 5v i jest sporo ciszej, temperatury podskoczyły o jakieś 5c w stresie.

procesor zostawiłem na 4.2ghz 1.33v temperatury teraz idle 35 , stres 70C

 

 

Idzie jakoś puścić na 7v? jak kabelki wtedy należy włożyć? zółty i czerwony jako masa , zeby bylo 7v?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz z oknem:) zaraz puszcze pompke na 7v ,

na 5v jest juz cicho ale wydajnosc już nie ta....

az sie odbiłem w szkle... hehe

 

 

pompka puszczona na 7v, jest ciszej ale dalej i tak jest ona najgłosniejsza....temperatury podskoczyły w prime z HT do 80-85C .

czasem nie za wysoka temperatura jak na takie chłodzenie?

 

 

ILE BEDZIE pobierał taki i7 965 @ 4.2ghz 1.35v?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkoncu zwodowałem grafike, temperatury troszke podskoczyly...ale poszlem na cisze...puscilem pompke na 7v, obnizylem wentyle na chlodnicy na 7v ,zaden wentylator w komputerze nie kreci sie powyzej 1000rpm, jest bardzo cicho...kosztem 100mhz na procesorze....akturalnie jest 4.1ghz. Zdjecia poogladowe....

w stresie w prime (ht wlaczone) temperatura ponad 80C przy zamknietej obudowie i temperaturze pokojowej 27C.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mniej wiecej podobny konfig co Blue, podobne takty proca. cus na wzór voltcrafta pokazuje mi jako chwilowe zuzycie w idle 300-320w (bez OC procka 260-280w). W 3dmarku06 przekracza 550w iirc. dodatkowe 130w pozera moje lcd.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na twoj uklad BLUE...on ma w teorii zle blok zalozony...niezgodnie z tym co producent na swojej stronie pisze. Porównaj:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=attac...st&id=25950

z tym:

http://www.swiftnets.com/assets/images/pro...orientation.gif

 

Juz poprawilem linki...powinno działać.

Edytowane przez Tygrysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co jak przemienie blok inaczej to temperatury mi powinny spasc??:> watpie w to ale sprobuje zmienic:)

Blok może być i do góry nogami tak jak np: ja mam, aby zgadzał się inlet czyli tam gdzie jest "kropka" przy gwincie złączki wpadał płyn na sprajera :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co chłodzi i965 @ 4.2ghz ,temperatury około 75C (razem z HT) w stresie.

No niezły wynik mimo wszystko. A z temperaturą to już tak jest na tych i7....

 

Ale wkrótce pojawi się D0 stepping :) czyli oc koło 4400 przy bardziej przyzwoitych temperaturach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezły wynik mimo wszystko. A z temperaturą to już tak jest na tych i7....

 

Ale wkrótce pojawi się D0 stepping :) czyli oc koło 4400 przy bardziej przyzwoitych temperaturach :)

teraz temperatury podskoczyly o 10C jak dolozylem do układu grafe...wkrotce zapodam pare zdjec zeby pooglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...