Skocz do zawartości
Blue

Wc By Blue

Rekomendowane odpowiedzi

bo napisałem ,że to moje pierwsze WC.....

kiedyś też miałem WC, chyba się poprawiłem jeśli chodzi o jakość i estetyke :lol2:

 

zobaczcie moje pierwsze WC

http://forum.purepc.pl/Modyfikacje-f15/MOJ...mp;hl=moje%2Bwc

 

 

 

NOWE ZDJĘCIA!

 

 

Prosze o uwagi jesli cos by radziliscie pozmieniac:)

post-7045-1239291620_thumb.jpg

post-7045-1239291627_thumb.jpg

post-7045-1239291632_thumb.jpg

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ładna, przestronna buda. Pomieści wszystko co trzeba, a do tego bez problemu da rade utrzymać w niej porządek z kablami ^^ Ładnie współgra ze sobą czarny kolor wnętrza i niebieskie podświetlenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze wrzucic, jeszcze jedna chlodnice aby poprawic temperatury...bo jedna 120.3 nie daje rade z podkreconym prockiem i grafika....co potrzebuje kupić aby poprawiły się temperatury,szczególnie na procku bo grafa jest chłodna....

w przyszlości może będzie SLI lub CF więc trzeba to też <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę. Chłodnica jest ciepła, płyn w rezerwuarze jest ciepły...temperatury coraz wieksze...

pierwszy screen jak chlodzony był tylko proc,

drugi jak grafa poszła pod wode , ale na samym początku jak zwodowalem grafike napewno nie mailem takich temperatur jak mam teraz? niewiem skad takie temperatury...

post-7045-1240471686_thumb.jpg

post-7045-1240471699_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 to grzałka a dodatkowo woda lana na niego jest juz podgrzewana przez Gpu.Gpu ma niskie temperatury z tego co widzilem ok 42-45 wiec ciepla woda z procka nie powinna mu wiele podniesc temp. niz 10-15 C.Zreszta juz wiele razy bylo pisane o kolejnosci bloków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć drugą chłodnicę w szczególności jak planujesz CF\SLI. A na tę chwilę to ja bym doraźnie "odkręcił" procka z tych 4.2GHz, bo czy ich naprawdę na co dzień tak bardzo potrzebujesz?? A swoją drogą to tych temperatur z prime itp. tak naprawdę procek w codziennym użytkowaniu nigdy nie osiągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć drugą chłodnicę w szczególności jak planujesz CF\SLI. A na tę chwilę to ja bym doraźnie "odkręcił" procka z tych 4.2GHz, bo czy ich naprawdę na co dzień tak bardzo potrzebujesz?? A swoją drogą to tych temperatur z prime itp. tak naprawdę procek w codziennym użytkowaniu nigdy nie osiągnie.

ja wiem ze nie osiagnie ale sam fakt ze jak dolozylem grafe do obiegu to mialem tak okolo 85C a teraz dobija mi do 100C....

gdy procesor odkrece i puszcze wszystko na default to mam 60C przy napieciu 1.15v w prime HT wlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapmniałem, że masz i7 965, to tym bardziej bym na twoim miejscu narazie zostawił na DEF, skoro on ma 3.2GHz, niestety i7 to niezła grzałka i ciężko coś na to zaradzić, wygląda na to, że D0 lepiej się pod tym względem sprawują Tak czy siak dorzucenie drugiej chłodnicy niezbędne, szczególnie, że masz dużo miejsca w budzie

 

Dla porównania, mój 920 napięciu ustawionym na NORMAL i 3.4GHz ma przy LinXie i 2 chłodnicach, chłodzonym procku, NB i jednej grafice, wentylami lajtowo puszczonymi na obu chłodnicach niecałe 70 stopni

 

EDIT

 

Ewentualnie dorzuć jeszcze wentyle z drugiej strony chłodnicy i zobacz co to da...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapmniałem, że masz i7 965, to tym bardziej bym na twoim miejscu narazie zostawił na DEF, skoro on ma 3.2GHz, niestety i7 to niezła grzałka i ciężko coś na to zaradzić, wygląda na to, że D0 lepiej się pod tym względem sprawują Tak czy siak dorzucenie drugiej chłodnicy niezbędne, szczególnie, że masz dużo miejsca w budzie

 

Dla porównania, mój 920 napięciu ustawionym na NORMAL i 3.4GHz ma przy LinXie i 2 chłodnicach, chłodzonym procku, NB i jednej grafice, wentylami lajtowo puszczonymi na obu chłodnicach niecałe 70 stopni

 

EDIT

 

Ewentualnie dorzuć jeszcze wentyle z drugiej strony chłodnicy i zobacz co to da...

z drugiej strony moge dac tylko jeden wentyl, zasilacz blokuje.... a ta druga chlodnica? to wymagała by drugiej pompki i rezerwuaru czy nie?

i jaka radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz robić dwa obiegi to pompka i rez drugi oczywiście, ale ja nie widzę sensu. po prostu wepnij do tego samego obiegu drugą chłodnicę i tyle, jaką? teraz jest taki wybór, że ciężko coś skopać, najlepiej taką samą jak masz, albo 2x120mm, zależy ile masz miejsca i gdzie byś ją chciał wrzucić, no i ile $$$ chcesz przeznaczyć. u mnie BWU 123 i BWA 122 spokojnie dają radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz robić dwa obiegi to pompka i rez drugi oczywiście, ale ja nie widzę sensu. po prostu wepnij do tego samego obiegu drugą chłodnicę i tyle, jaką? teraz jest taki wybór, że ciężko coś skopać, najlepiej taką samą jak masz, albo 2x120mm, zależy ile masz miejsca i gdzie byś ją chciał wrzucić, no i ile $$$ chcesz przeznaczyć. u mnie BWU 123 i BWA 122 spokojnie dają radę

2x120mm bym jakąś zapodał....na grafike/grafiki starczy?

na wieksza niema miejsca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 obiegi i szczerze mowiac roznicy miedzy 1 a 2 nie widze duzej, o ile pompka da rade to odpuscil bym sobie, nawet sam planuje wrocic do poprzedniej koncepcji i wrocic do 1 obiegu.

Na tyle masz fajne miejsce na 2x120, nawet z tylu 2 stare wentylki powycinaj i uzyj jako dystansu i zamocuj tam, niezle bedzie pasowac, a takie fajne miejsce sie marnuje :) BWA 122 styknie spokojnie, koszt uzywanej w dobrym stanie niewielki, a roznica bedzie nieco w wydajnosci, uklad "odetchnie" nieco bardziej.

Jak juz pisali poprzednicy w iddle widac nie bedzie za wiele, w stresie roznice powinny byc sporo wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

Jeżeli nie przeszkadza ci podstawka pod PC i chcesz mieć naprawdę niskie temperatury to możesz zlecić któremuś z forumowych budowniczych zbudowanie chillera 8)

pmp używał na codzień link

 

wszystko fajnie, tylko jak z glosnoscia?? bo szczerze to chcialbym miec wmiare cicho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko jak z glosnoscia?? bo szczerze to chcialbym miec wmiare cicho...

Napewno nie będzie to 120mm@700rpm, a np. chiller Pudiego link który jest na Danfossie SC18CL to raczej cicha i mocna maszynka. Napisz do piotresa, Maniakalnego i wypytaj o szczegóły, bo ja niestety nie wiem wszystkiego.

 

@jedras77

Chillerek pmp został wyposażony później w rotarke także przestał być cichy.

Edytowane przez brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zostane przy tym ze dorzuce do zestawu jeszcze jedna chlodnice 120.2 na grafike/grafiki (mam pytanie czy ona sobie poradzi)

bo 120.3 druga taka juz nie wejdzie.....chyba ,ze macie pomysl gdzie. Reszta zostanie tak jak jest teraz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...