Skocz do zawartości
Albi_On

Klawiatura Bezprzewodowa I Zamykanie Winxp

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam klawiaturę bezprzewodową która nie posiada klawiszy Power, Sleep, WakeUp (od zamykania winxp i wyłczania/hibernacji pc) za to posiada ona klawisze specjalne włączające domyślny program mailowy, przeglądarkę orac kalkulator; po naciśnięciu klawisza kalkulatora uruchamia się calc.exe który znajduje sie w %windir%\system32\

a teraz przejdźmy do rzeczy:

chciałbym żeby po naciśnięciu klawisze kalkulatora wyłączał mi się komputer; w tym celu stworzyłem plik exe zawierający polecenie systemowe

shutdown -s -t 0
i nazwałem go calc.exe;

programik ładnie działa zamykając system i wyłączając komputer ale tu pojawia się pewien problem, otóż po podmienieniu oryginalnego pliku calc.exe moim nowym plikiem system windows automatyczne przywraca stary plik, nawet usuwając oryginalny calc.exe po chwili pojawia się na nowo

jak zmusić winxp żeby nie przywracał tego pliku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jak wrócę z pracy czy w tym katalogu mam ten plik ale jak szukałem tego pliku za pomocą wyszukiwarki to znajdowało tylko jeden calc.exe w \system32 (mimo ze mam ustawione przeszukiwanie katalogów systemowych i ukrywanie plików systemowych wyłączone)

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też mam klawiaturę z dodatkowymi klawiszami i żadnych dodatkowych sterowników do działania nie potrzebuje ,ale na dołączonej płycie jest program do zmiany działań 2 dodatkowych klawiszy specjalnych, które bez tego domyślnie otwierają przeglądarkę i pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale SharpKeys nie ma na liście klawisza z kodem (00_100) odpowiedzialnym za uruchomienie kalkulatora; mogęco prawda podmienić jakiś mało używany klawisz np. Pause/Break na klawisz Power(E0_5E) ale wolałbym mieć klawiatura z wszystkimi 101 prawidłowo działającymi klawiszami

 

a co do podmiany calc.exe w katalogu \dllcache to nie mam w ogóle takiego katalogu nie wspominając o drugim pliku, przeszukałem dyski wg nazwy, rozmiaru, *.exe i mam tylko jeden plik calc.exe którego nie idzie podmienić/skasować

 

edit

udało się, dzięki filemon doszedłem jaki proces był odpowiedzialny za przywracanie pliku, zablokowałem go na moment, podmieniłem plik, włączyła się ochrona plików windows, anulowałem prośbę o przywrócenie pliku z CD, odblokowałem proces i wszystko działa tak jak chciałem

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przez "Type Key"? U mnie na UltraX'ie mogę zmieniać wszystkie dodatkowe klawisze.

tak, wyskakuje mi kod klawisza 00_100 i jak dam OK to dostaje komunikat ze program nie obsługuje takiego kodu i proszą o przesłanie go w celu dodania do programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...