Skocz do zawartości
ABI-FOX

DFI DK P55-T3EH6

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas tegorocznych targów Cebit kilku producentów pokazało płyty główne oparte na chipsecie Intela - P55, dla procesorów Core i5. Wśród nich zabrakł jednak DFI. Teraz firma nadrabia zaległości i przedstawia płytę główną DK P55-T3eH6.

Urządzenie ma cztery sloty pamięci DDR2, które umożliwiają pracę w trybie dwukanałowym, trzy złącza PCI Express X16 (ze wsparciem dla CrossFireX) oraz dwa standardowe porty PCI.

 

P55-T3eH6 ma także osiem portów SATA 3 Gb/s oraz jedno złącze eSATA, zintegrowaną kartę muzyczną z obsługą dźwięku w standardzie 7.1, złącze Gigabit Ethernet oraz trzy przyciski funkcyjne (reset, zasilający i reset biosu). Na płycie zintegrowano także debugującą problemy diodę LED.

 

Premiera płyty głównej nieznana.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Quick specs :

 

1. 6 Phase Full digital PWM

2. Dual channel DDR3

3. 8 SATA/ 14 USB 2.0

4. 3 PCI Express

5. Debug LED/ Power/reset buttons

6. Clear CMOS switch

7. ALC889

8. eSATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszła mi wątkowa płyta... i od razu problemy. Konfig jak w podpisie. Jaja się dzieją z pamięcią, komp rusza tylko na jednej kości włożonej w czarny slot, w pomarańczowych się "samoresetuje", to samo gdy włożę dwie czy cztery kości naraz.

Ktoś zna podobny problem? Nie postawiłem jeszcze windowsa, bo klawa na usb mi nie działa, co za dżołk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pomarańczowych nie ruszy, tak jest na wszystkich płytach, dopiero gdy mamy zapełnione czarne sloty, można włożyć pamięci do pomarańczowych.

 

Miałem tę płytę na testach i też miałem problemy. Spróbuj ręcznie ustawić napięcie pamięci, ale przede wszystkim opóźnienia, bo być może płyta ma zbyt agresywne ustawienia pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, pewnie się przydadzą w dalszej fazie, a na razie...

 

Pogłówkowałem trochę i laptopem update'owałem bios via SPI link do najnowszej wersji (brawo dla DFI za ten pomysł). Ogólnie komp przechodzi posta (z pamięciami w trybie 2x2b oraz 4x2gb), co już mnie ucieszyło niezmiernie, ale klawa nie działa, jutro skombinuję jakąś na PS2 i spróbuję postawić windowsa.

c.d.n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą płytę i jedyny problem jaki mam z pamięcią to że nie chcą działać w dual channel,gdy mam włożone dwie kości w konfiguracji dual channel to pokazuje w bios tylko 2GB ale w programach diag. pokazuje że w slocie 3 też jest włożona pamięć i odzczytuje jej parametry itd.Trochę to dziwne bo podczas uruchamiania podzespółów bez obudowy wszystko było ok i pokazywało 4GB a po złożeniu wszystkiego w obudowie już tylko 2GB,przekładałem kości miejscami i nic.Chwilowo mam włożone w trybie single channel i widzi 4GB.Pamięci to g.skill 1600 eco cl7.Co do klawiatury usb to u mnie działa ok-logitech g11.

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety też mam problem z tą płytą :(

 

Nowe podzespoły

 

Procesor i5 760

Ram GoodRam 2x2GB 1333

Grafika GeForce 460 1GB

Zasilacz Tagan 513-U15 (pozostałość po starym kompie.

 

Po podłączeniu tych wszystkich podzespołów wciskam power na zasilaczu. Zapalają się trzy diody na płycie. Wszystkie pomarańczowe.

Wciskam przycisk power na płycie .. ruszają wentylatory gaśnie dioda przy ram-ie i wszystko się zatrzymuje.

Ram obsadzony w czarnych bankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest wymagane wgranie najnowszego biosu ze strony producenta ,możesz to zrobić za pomocą innego komputera w instrukcji powinno być gdzieś napisane o tym w komplecie dostajesz kabel usb>mini usb i podłączasz nim płyte dfi p55 i normalny komputer.

 

powinno pomóc ,procesor i5 760 nie jest obsługiwany ,ale jak ktoś z forum napisał że po wgraniu najnowszego biosu będzie oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie jest wymagane wgranie najnowszego biosu ze strony producenta ,możesz to zrobić za pomocą innego komputera w instrukcji powinno być gdzieś napisane o tym w komplecie dostajesz kabel usb>mini usb i podłączasz nim płyte dfi p55 i normalny komputer.

 

powinno pomóc ,procesor i5 760 nie jest obsługiwany ,ale jak ktoś z forum napisał że po wgraniu najnowszego biosu będzie oki.

 

wczoraj wieczorem dokładnie tak zrobiłem i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tą płytą lub czymkolwiek innym, właśnie o to chodzi, że nie wiem z czym. Komputer mam prawie taki jak tu tylko inna grafika i zasilacz corsair 550W. Problem jest taki, że jak włączam komputer po jakiejś przerwie, nie koniecznie długiej, tak koło godziny, to zaczyna się uruchamiać Windows i restart - tak w kółko, aż wyłączę komputer(power) włączę od nowa i jest ok. Przeinstalowałem system i dalej to samo, czego to może być wina?

Edytowane przez itson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z tą płytką, albo raczej z ramem (GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9). Reszta sprzętu generalnie z najnowszego wątku "co kupić" (zestaw z i5 760).

 

Od samego początku cyrki z tą pamięcią. Przy płycie nigdzie nie było napisane jak obsadzać sloty pamięci, więc wrzuciłem do pomarańczowych :) i reset loop. Potem przerzuciłem do czarnych - odpalało, ale windows po około 2 minutach łapał zwiechę (freeze z zapętlonym dźwiękiem). Obniżyłem ręcznie timingi - 9-10-10-25 i poszło, ale jakakolwiek próba OC i komp w ogóle nie wstaje. Na single channel (sloty 1 i 2) działa bez żadnego kombinowania z timingami, ale OC też nie jest możliwe - base clock powyżej 155 i komp nie wstaje, nawet jeśli ram ustawiony na niższe taktowanie niż 1333MHz.

 

Zakładam, że to wszystko wina ramu? Szczególnie boli mnie ten brak OC, bo w sumie komp działa teraz normalnie, ale na domyślnych ustawieniach. Co mogę zrobić? Sprawdzić swoje ramy u kogoś / pożyczyć ram innej firmy i wrzucić do siebie? Czy może magicznie można coś przestawić w biosie?

 

 

EDIT

 

Pokombinowałem trochę. Tak jak radził wyżej Gi3r3k, ręcznie ustawiłem pamięci (wyższe timingi + niższa częstotliwość niestety). Udało się osiągnąć stabilne 20 x 200 = 4.00 Ghz, temperatury do 50 stopni w stresie przy Zalmanie CNPS10x. Poniżej podaję swoje ustawienia, na wszelki wypadek, jakby ktoś miał podobny problem.

 

Zakładka GENIE BIOS

 

CPU BLCK Frequency - 200

Ratio CMOS Setting - 20

Intel Speedstep - DISABLED

Boot Up CPU Base Clock - 200

QPI Frequency - 4,270GT/s

DRAM Frequency - 1200 MHz

Configure DRAM Timing by SPD - MANUAL

 

 

Zakładka DRAM TIMING

 

DRAM tCL - 9

DRAM tRAS - 25

DRAM tRP - 10

DRAM tRCP - 10

DRAM Command rate - 2N

reszta auto

 

 

Zakładka CPU Configuration

 

Intel C-State Tech - DISABLED

 

 

Zakładka Voltage Control

 

CPU Voltage - 1,3000

CPU VTT Voltage - +0,263V (w sumie 1,344V)

DRAM Voltage - 1,50V

PLL - 1,90

 

 

 

Moje pytania:

 

- napięcia są do dopracowania, ale nie mam na to teraz czasu. Czy póki co te są bezpieczne?

- dużo tracę na wydajności przez obniżenie częstotliwości i timingów ramu? Na wyższych ustawieniach nie wstaje.

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nurtuje mnie jedno pytanie odnośnie tego modelu.

Czy to normalne że płyta jest aż tak wygięta od nowości czy może to jakaś wytestowana wersja bądź używka ?

Zamieszczam zdjęcia krzywej płyty.

Płyta narazie jest bez obudowy, jak będzie po montażu płyty w obudowie tego nie wiem ale żeby nic nie strzeliło przy dokręcaniu. Może ktoś na magazynie sobie podmienił plytę, kij go wie. Polak to zdolny człowiek : )

post-168440-0-37631100-1290692962_thumb.jpg

post-168440-0-13884600-1290692993_thumb.jpg

 

Jeszcze taka sprawa odnosnie karty graf. HD6850 his. Czy producent przewidział te karty do tej płyty ? bo mam wrażenie że karta do samego końca nie doszła a luka pomiędzy kartą a radiatorem na płycie jest dosłownie 1mm.

post-168440-0-37238000-1290693201_thumb.jpg

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się również pod ten temat, bo moja niedość, że krzywa to jeszcze nie ma jednego pinu na sockecie i w ogóle nie działa. Jest to już moja druga płyta DFI (ten sam model) z pierwszą wszystko było ok, natomiast druga jak juz wyżej napisałem, komputer nie wstaje, czy można to reklamować ?

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wesoło sie robi, tak przed zakupem wszędzie pisało się na plus o modelu tej plyty, wady też ma płyta ale jak każda i kupuje się te wady świadomie, jednak nigdzie wcześniej nikt nie wspomniał o krzywiźnie płyty. byłem bardzo zaskoczony ponieważ z tego co wyczytałem na wielu forach to płyta od spodu jest wzmacniana blachami oraz sztucznym tworzywem pod socketem po to aby usztywnić płytę, jasne że tak jest, ale krzywizna jest i mnie irytuje, obawiam się reklamacji wnioskując po poscie maciekmokap iż mogę dostac prostą sztukę lecz bez pinu lub z innym defektem : )

Płyta zakupiona w esc i dotarła do mnie 17 listopada, myślicie że płyta powinna być wymieniona od ręki ? nie mogłem się dzisiaj do esc dodzwonić, jeszcze spróbuję jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dzwoniłem do serwisu ESC i nie chcą mi uznać tego, że pinu nie ma, bo niby sam go sobie zepsułem. Natomiast ty możesz płytę oddać bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od otrzymania towaru do ręki, ponieważ zakup był robiony przez internet. Przeczytaj o tym na forum prawnym. Ogólnie to esc.pl wali w c***a, bo jeśli jak oni mi udowodnią, że to ja uszkodziłem tę płytę ... Zresztą po co miałbym to robić. Chyba po to ją kupiłem żeby z niej korzystać, a nie uszkadzać. Chyba jestem w plecy ponad 300 zł. ŻAŁOSNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u nich z wymianą i gwarancjami bo tego jeszcze nie załatwiałem z nimi, jutro z rana zaatakuję. Ogólnie brałem od nich już troche części na niemałą sumę i jak narazie to pierwsze moje zaskoczenie. Płytę jak odebrałem to nie była zaklejona folia jak w przypadku innych płyt których już troche mi przeszło przez ręce. Może ich jakis pracownik sobie podmienił, czyli odświeżył płytke, nie wiem, wiem że takie zniekształcenia moga się zrobić po dość długim użytkowaniu płyty, ale nie na każdej. Dam znać jutro jak poszło. W tym przypadku to przesyłka na moj koszt czy firmy ? ewentualnie jutro się dowiem.

Edit.

Zapomniałem dodać że mam też chyba troszke dziwne napięcia i nie wiem czy nie spowodowane tą krzywizną płyty.

cpu 1.29

vtt 1.2

+3.3v 3.37v

+5.0v 5.21v

+12.0v 12.22v

cpu pll 1.77v

dram 1.56v

+5vsb 4,97v

vbat3.3v 3.34v

nic nie kręcone

Konfig.

DFI, jak w temacie

I5 760

DDR good 2x2gb

hdd sams.hd502hj

hd6850

Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus

 

Edit...

Dzisiaj się dodzwoniłem i wytłumaczyłem problem. mam przesłać zdjecia płyty.

Towar nie może zostać zwrócony w ciągu 10 dni jeżeli został odpakowany, tak mi powiedzieli. Była mowa że to kurier mógł uszkodzić w trakcie transportu i że karton też powinien być uszkodzony, powiedziałem ze karton jest nienaruszony, tylko płyta wykrzywiona jak banan. Zobaczymy co mi odpiszą po obejrzeniu zdjęć.

 

Podepnę się również pod ten temat, bo moja niedość, że krzywa to jeszcze nie ma jednego pinu na sockecie i w ogóle nie działa. Jest to już moja druga płyta DFI (ten sam model) z pierwszą wszystko było ok, natomiast druga jak juz wyżej napisałem, komputer nie wstaje, czy można to reklamować ?

 

Możesz reklamować na podstawie krzywej płyty, przynajmniej bym próbował, wrzuć jakieś zdjecia jak możesz i co się stało z pierwszą płytą dfi jeżeli piszesz że było z nią wszystko ok. ? Edytowane przez Asterixs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam tę płytę od jakichś dwóch tygodni, ale u mnie wszystko w porządku z nią. Poprzedni właściciel kupił ją w komputroniku na początku września za 331 zł z przesyłką mi opylił za 300 z kw :razz: Żadnych krzywizn nie zauważyłem więc nie wiem skąd u Was takie "dolegliwości" ogólnie z tego co się rozpytałem to tylko w esc.pl ją mają w tym momencie więc zbyt dużego wyboru w sklepach to nie ma :-| Chociaż tyle dobrego że maja nowszą rewizję z socketami LOTES :wink:

 

A tak poza tematem udało się komuś z Was ustawić na sztywno mnożnik TURBO tak jak to można zrobić w produktach Asusa lub MSI ? Bo mi jakoś to nie wychodzi <_< A ustawień chyba już wszystkich próbowałem :mur: BIOS najnowszy...

Edytowane przez RAKU 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz EIST i CxE + tak jak na X58 Turbo Mode:Enabled

 

Sęk w tym, że EIST czyli Speed Step żeby w ogóle wyświetliła się funkcja Turbo mod musi zostać włączony więc jedno drugie wyklucza niestety :mur: Nie wiem jak to było we wcześniejszych wersjach BIOS-u, ale w najnowszym nie da rady włączyć jedno (Turbo) bez drugiego (EIST) <_<

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez RAKU 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ratio CMOS setting tez nie zmienia mnożnika (myślałem że to wina proca - wersja K), ale turbo się włącza bez problemu - wlaczone c1e/eist itd.

 

Dołączona grafika

 

@Asterixs

 

co ci sie nie podoba w napieciach ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% obciążenia procka w eist mode on i turbo tech na on nie dziala 21 tylko jest x20?

 

Turbo działa jeżeli włączę EIST + Turbo mod tyle że przy wyższym BLCK ponad 200 MHz ciężko o stabilność takich ustawień. Poza tym cep to 760 i standardowy mnożnik to 21 a na sztywno chciałbym wbić mnożnik z Turbo czyli 22.

Z tego co czytałem i z relacji znajomych na płytach MSI i Asus da radę dlatego chciałem wiedzieć czy ktoś dokonał tego na DFI :unsure:

Zima idzie mrozy będą większe więc chciałbym sprawdzić ile mógłbym polecieć na maksa a x22 na sztywno by się mogło przydać do tego :razz: Sam procek wydaje się być dobrą sztuką 3,80 GHz na 1,23 V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

widzie ze ta płyta standardowo ma problemy z pamięcią .

U mnie Corsair 2x 2048 1333 MHz DDR3.

Przez dwa dni jakoś system chodził bez zakłóceń , ze dwa problemy były z instalacją systemu Win 7 modyfikowanego a inna modyfikacja weszła bez problemow. Nawet memtest puszczone ponad 3 godziny pokazywał ok . Ale czasem wyskoczył w Win jakiś blue screem . Były błędy lub zawiechy w everescie i prime95

Wymiana na jeszcze jedne kości ram tez przez chwile chodziło dobrze ale po paru godzinach memtest zaczął sypać błędy.

Bios wiadzial 35xx rozmiar ramu .

Po aktualizacji BIOSU wszystko działa bez problemowo bios widzi ponad 4 Gb ramo ok 40xx .

 

Wiec każdy posiadacz Dfi jeżeli jeszcze tego nierobil i nie sprawdził - Obowiązkowo AKTUALIZUJE BIOSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...