Skocz do zawartości
Saitek22

Odkupienie Samochód Od Firmy Kilka Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Wujek ma możliwość odkupienia samochodu od firmy za dość rozsądne pieniądze.

Czy od razu po kupnie może zarejestrować na mnie, czy musisz przejść pełny proces, czyli opłata skarbowa, rejestracja na siebie, dopiero wtedy umowa sprzedaży na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma--(opłata skarbowa)-->wujek-->opłata skarbowa-->ty->rejestracja, blachy etc

 

Czyli wujek może odsprzedać Ci nieprzerejestrowany samochód i dopiero Ty go zarejestrujesz, ale po drodze trzeba dwa razy zapłacić PCC-3 i jestem prawie pewien, że nie da się tego przeskoczyć, chyba, że wujek załatwi sprzedaż bezpośrednio Tobie, albo uczyni Cię współwaścicielem, ale dokładnie dowiedz się w urzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firma--(opłata skarbowa)-->wujek-->opłata skarbowa-->ty->rejestracja, blachy etc

 

Czyli wujek może odsprzedać Ci nieprzerejestrowany samochód i dopiero Ty go zarejestrujesz, ale po drodze trzeba dwa razy zapłacić PCC-3 i jestem prawie pewien, że nie da się tego przeskoczyć, chyba, że wujek załatwi sprzedaż bezpośrednio Tobie, albo uczyni Cię współwaścicielem, ale dokładnie dowiedz się w urzędzie.

A nie jest przypadkiem tak ze firma moze wystawic fakture VAT i wtedy odpada jedna oplata skarbowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcc płaci się przy umowach kupna-sprzedaży, jak firma to ci to wyfakturują i żądnego pcc nie płacisz, co innego jak wujek sprzeda tobie, wtedy pcc trza opłacić bo wujek jako osoba prywatna faktury Ci nie wystawi.

 

jeszcze jedna sprawa, jak to był samochód z kratką czyli w dowodzie masz wbite "ciężarowy" to przed przerejestrowaniem pasuje udać się na stacje kontroli pojazdów, by uzyskać przegląd na samochód osobowy... i z tym dopiero do wydziału no chyba, że chcesz jeździć z kratką (taki przegląd to coś około 200zł ale nie powiem ci dokładnie)

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jest to Opel Combo i kratkę ma. Samochód ma mi służyć do pracy...

Lub jeśli znajdę robotę gdzie atutem nie będzie posiadanie własnego transportu. No to wtedy do jazdy co dziennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...