Skocz do zawartości
Timber

Komp Do Gier Za 1400-1500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu:

 

 

 

Proc: Intel Pentium Dual Core E5200

 

Płyta: Gigabyte EP43-S3L

 

Grafa:Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [GV-R485ZL-512H]

 

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 [GR800D264L5/4GDC]

 

 

chce mieć kompa do gier i ewentualnie filmów HD

chce powiedzieć że mam zamiar kręcić procka do około 3,4GHz może 3,6GHz na takim chłodzeniu

 

i kilka moich pytań

 

1. Czy proc nie jest za slaby do tej karty graficznej?

2. Czy te RAM-y by były odczuwalne w grach ? Chodzi mi o to czy dużo szybciej gry chodziły, czy to byłby przyrost rzędu mniej niż 5%?

3. Wasze propozycje zestawu do 1400-1500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy proc nie jest za slaby do tej karty graficznej?

2. Czy te RAM-y by były odczuwalne w grach ? Chodzi mi o to czy dużo szybciej gry chodziły, czy to byłby przyrost rzędu mniej niż 5%?

3. Wasze propozycje zestawu do 1400-1500zl.

1. Procesor po podkreceniu będzie wystarczajacy

2. przyrost rzędu 1-2% będzie

3.

E5200 275zł

Asus P5QL Pro 300zł

Adata 2x2GB 800MHz G-Series 180zł

Gigabyte HD4850 512MB DDR3 Zalman 570zł

 

razem 1325zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czy zamierzasz przejść w przyszłości na 4 rdzenie czy nie. Zestaw na Intelu będzie słaby pod tym względem (kiepska płyta główna w tej samej cenie), a tańszy i z możliwością rozbudowy będzie zestaw na AMD.

 

Jeśli AMD to:

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 299 zł

Płyta Główna : MA770-UD3 - 305 zł

RAM: G.skill 2x2GB 800MHz CL4 - 230 zł

GPU - Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 - 569 zł

 

Razem: 1403 zł

 

A jaki zasilacz? Masz jakiś? Jeśli tak, to jaki konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5B Premium

Core2 Duo E6700

2x1Gb A-Data Vitesta DDR2 1066mhz

2xATI HD3870 w CF

 

 

A jak za drogo to:

 

Gigabyte GA31 MS2L

Core2 Quad Q6600

1GB GoodRam DDR2 533

ATI HD3650

 

W drugim zestawie slabsza karta i mniej ramu, ale ram zawsze mozna dorzucic, karte podkrecic, a za to masz procesor 4 RDZENIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5B Premium

Core2 Duo E6700

2x1Gb A-Data Vitesta DDR2 1066mhz

2xATI HD3870 w CF

 

 

A jak za drogo to:

 

Gigabyte GA31 MS2L

Core2 Quad Q6600

1GB GoodRam DDR2 533

ATI HD3650

 

W drugim zestawie slabsza karta i mniej ramu, ale ram zawsze mozna dorzucic, karte podkrecic, a za to masz procesor 4 RDZENIE!

kolejne bezsensowne zestawy. jak sie nie znasz lepiej bys sie nie wypowiadal

 

ja Ci polecam zestaw na amd jak podal Gi3r3k w przyszlosci tylko kupujesz do tego phenoma II i gites :)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, czy zamierzasz przejść w przyszłości na 4 rdzenie czy nie. Zestaw na Intelu będzie słaby pod tym względem (kiepska płyta główna w tej samej cenie), a tańszy i z możliwością rozbudowy będzie zestaw na AMD.

 

Jeśli AMD to:

 

Procesor : AMD Athlon X2 7750+ Black Edition - 299 zł

Płyta Główna : MA770-UD3 - 305 zł

RAM: G.skill 2x2GB 800MHz CL4 - 230 zł

GPU - Gainward Radeon HD4850 512MB DDR3 - 569 zł

 

Razem: 1403 zł

Ale z której strony ten zestaw na jest lepszy go gier? A moze bedzie lepszy za rok, jak wymieni na x4, bo jak wiadomo cztery rdzenie w grach sie bardzo przydają (do wszystkich 3 gier ktore robia z nich uzytek) - a przez rok niech sie maczy na x2?

 

Zestaw na intelu da obecnie najlepsza wydajnosc grach i tak pozostanie przez najblizszy czas.

 

Co do propozycji 2x1GB ramu - skoro kolega pisze, ze ma 1400-1500zl to dlaczego nie brac 4GB? Oszczednosc niewielka, fundusze sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z której strony ten zestaw na jest lepszy go gier? A moze bedzie lepszy za rok, jak wymieni na x4, bo jak wiadomo cztery rdzenie w grach sie bardzo przydają (do wszystkich 3 gier ktore robia z nich uzytek) - a przez rok niech sie maczy na x2?

 

Zestaw na intelu da obecnie najlepsza wydajnosc grach i tak pozostanie przez najblizszy czas.

Piszesz, jakbyś uważał tego Athlona za jakiegoś marnego proca o sporo gorszej wydajności. To nie Celeron, że będzie trzeba się przemęczyć, jak piszesz.

 

Na standardowych taktowaniach te procesory są bardzo blisko siebie. Po OC Intel odlatuje trochę do przodu, które jednak w E5200 jest wielką niewiadomą (rozrzut między 3.4GHz a 4GHz). Ten Athlon kręci się na ok. 3.2GHz.

 

Wybacz, ale oferowanie Intela jest na zasadzie: dzisiaj jest super, to po co myśleć o jutrzejszym dniu... Z zestawem na Intelu niewiele potem zrobisz - Quada wsadzisz, ale OC będzie marne.

 

Gier pd 4 rdzenie jest mało, ale przez ostatnie pół roku ukazało się więcej gier pod 4 rdzenie, niż przez ostatnie dwa lata. To o czymś świadczy.

 

A do wszystkich - przestańcie wypisywać coraz to inne zestawy, poczekajcie na reakcję autora, który do tej pory nic nie odpisał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem egzamin dla tego nie moglem odpisać na posty

 

było pytania dotyczące zasilacza posiadam Chieftec 360W HPC-360-302DF

 

chce 5200 bo wydaje mi się być świetnym rozwiązaniem cena/jakość

po za tym za około 6 miesięcy chce zmienić procesor na e8400

 

wydaje mi się że kupienie 4GB pamięci nie jest głupie trochę dokładam i mam 4GB a nie 2GB.

 

 

Asus P5QL Pro

Ta płyta chyba jest dobra bez problemu za 6 miesięcy obsłuży e8400

 

 

Myślałem również o karcie graficznej co myślicie o Asus Radeon HD4850 TOP 512MB DDR3 /256bit/

 

Więc mój aktualny zestaw to:

 

Proc: Intel Pentium Dual Core E5200

Płyta: Asus P5QL Pro

RAM: Adata 2x2GB 800MHz G-Series

Karta: Asus Radeon HD4850 TOP 512MB DDR3 /256bit/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce 5200 bo wydaje mi się być świetnym rozwiązaniem cena/jakość

po za tym za około 6 miesięcy chce zmienić procesor na e8400

Jest świetnym rozwiązaniem. Na teraz.

 

A skoro chcesz zmieniać proca za pół roku... to nie lepiej od razu na 4 rdzenie? Po co zmieniać 2 rdzenie na... 2 rdzenie? Jak pisałem, Quada na P5QL PRO nie ma co ładować (mówię tu o porządnym OC).

 

A Quady są coraz bardziej wykorzystywane. Właśnie pojawił się nowy Tom Clancy's: HAWX - korzysta garściami z 4 rdzeni. Takich sytuacji będzie coraz więcej...

 

Przemyśl to. Oczywiście jak wybierzesz Intela, będziesz w tym momencie zadowolony, ale pomyśl, co będzie za pół roku/rok.

 

Pamięci bez względu na zestaw bierz g.skill 800MHz CL4 PK - w tej chwili najbardziej opłacalne pamięci. A-daty ostatnio dołują...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest świetnym rozwiązaniem. Na teraz.

 

A skoro chcesz zmieniać proca za pół roku... to nie lepiej od razu na 4 rdzenie? Po co zmieniać 2 rdzenie na... 2 rdzenie? Jak pisałem, Quada na P5QL PRO nie ma co ładować (mówię tu o porządnym OC).

 

A Quady są coraz bardziej wykorzystywane. Właśnie pojawił się nowy Tom Clancy's: HAWX - korzysta garściami z 4 rdzeni. Takich sytuacji będzie coraz więcej...

 

Przemyśl to. Oczywiście jak wybierzesz Intela, będziesz w tym momencie zadowolony, ale pomyśl, co będzie za pół roku/rok.

 

Pamięci bez względu na zestaw bierz g.skill 800MHz CL4 PK - w tej chwili najbardziej opłacalne pamięci. A-daty ostatnio dołują...

 

no to było przypuszczenie e8400 ogólnie co za pół roku będzie to nie mam pojęcia.

 

uważasz ze ASUS P5QL PRO jest do tego proca zły? czy będzie zły do 4-rdzeniowego.

 

a pamięci o ile będą szybsze od A data bo nie wiem czy warto dołożyć 50zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to było przypuszczenie e8400 ogólnie co za pół roku będzie to nie mam pojęcia.

 

uważasz ze ASUS P5QL PRO jest do tego proca zły? czy będzie zły do 4-rdzeniowego.

 

a pamięci o ile będą szybsze od A data bo nie wiem czy warto dołożyć 50zl

Będzie zły do 4-rdzeniowego.

 

Jeśli już koniecznie ma być Intel, to weź te goodramy najtańsze i kup najtańszą/najlepszą płytę pod Quada, czyli Abit AB9 QuadGT:

 

http://allegro.pl/item580135190_abit_ab9_q...333mhz_x_f.html

 

Oparta na starszym chipsecie, ale nieodbiegającym od nowszych, bo P35 i P45 to odgrzewane kotlety z paroma bajerami dodatkowo (P45 jest chłodniejszy, bo 65nm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oparta na starszym chipsecie, ale nieodbiegającym od nowszych, bo P35 i P45 to odgrzewane kotlety z paroma bajerami dodatkowo (P45 jest chłodniejszy, bo 65nm).

nie jest chłodniejszy, pobiera 4 czy 6W więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu:

 

 

 

Proc: Intel Pentium Dual Core E5200

 

Płyta: Gigabyte EP43-S3L

 

Grafa:Gigabyte Radeon HD4850 Zalman 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out [GV-R485ZL-512H]

 

RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 [GR800D264L5/4GDC]

 

 

chce mieć kompa do gier i ewentualnie filmów HD

chce powiedzieć że mam zamiar kręcić procka do około 3,4GHz może 3,6GHz na takim chłodzeniu

 

i kilka moich pytań

 

1. Czy proc nie jest za slaby do tej karty graficznej?

2. Czy te RAM-y by były odczuwalne w grach ? Chodzi mi o to czy dużo szybciej gry chodziły, czy to byłby przyrost rzędu mniej niż 5%?

3. Wasze propozycje zestawu do 1400-1500zl.

Ten zestaw wydaje mi się OK. Nie widzę w nim błędów, choć można by pomyśleć nad inna płytą z P43.

Proc po OC da radę, mógł by być mocniejszy, ale gry które blokuje taki procesor są rzadkością. Karta wystarczy do rozdzielczości 1680*1050 na 22" na przykład. ATI ma lepsze wsparcie HD od nVidii więc dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamienił Gigabyte'a na Asusa i dołożył kilka złotówek do chipsetu P45 (przykł. P5Q SE2) - ok. 390 zł.

 

Oszczędziłbym na ramie i wziął 2x1GB nie siląc się na specjały - ok. 90 zł. (kupowanie 4GB do 32bit OS'a nie ma większego sensu, w gierkach też niewiele zauważysz)

 

Procek bym zostawił E5200 (spada cena) - ok. 299 zł.

 

Zaoszczędziłbym też na karcie i wziął jednak HD 4670 Powercolor (nie ma cichszej karty, chyba że na pasy ;)) - ok. 350 zł

 

Za zaoszczędzone złotówki kupiłbym zasilacz chiefteca 560-600W - ok 350 zł

 

Kartę można zmienić w ciągu roku, szczególnie teraz szarpanie się na karty jest nieopłacalne, przeczekać pograć na 1024 na full detalach, opylić dołożyć grosze i zmienić na lepszą a zasilacz już będzie czekał...

 

... i z zasilaczem wychodzi 1479 zł.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom X4 9650 s.AM2 BOX

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=AMD+X4+9650+AM2+B

 

Gigabyte GA-MA790X-UD4 PCI-E s.AM2

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GIGA+GA-MA790X-UD4

 

ASUS HD4850 TOP 512MB 256bit PCI-E

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+HD4850+512+TOP

 

albo

 

ASUS EN9800GTX+ 512MB HTDP PCI-E

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EN9800GTX%2B+512

 

w zaleznosci co planujesz w przyszlosci.

 

ceny wg. strony internetowej.

 

ram pozbieraj od chrzestnych i kup sobie cokolwiek na 800mhz. i tak w zyciu nic nie podkrecisz a jezeli juz to o 50mhz na procesorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MakeMeLaugh

 

Żartujesz chyba? Stary Phenom do tego z jednym z najbardziej obecnie nieopłacalnych Asus TOP HD4850...

 

 

Proponuję (jeżeli nie będziesz rozbudowywał przez dłuższy czas) :

 

Intel E5200 - 295 zł

ASRock P45TS - 330 zł

GoodRam 1x2GB 800MHZ - 95 zł

Antec 380W - 169 zł

Sapphire HD4850 512MB - 599 zł

 

RAZEM : 1488 zł

 

 

Jeżeli zaś zamierzasz go rozbudować, to to, co wyżej, lecz procesor AMD X2 7750+ BE i płyta główna ASRock A780GXE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MakeMeLaugh jest w trakcie odbywania kary (prócz % dostał też ZPP na pewien czas). Bardzo jednak chce opublikować "test zestawu specjalnie podkręconego dla tego artykułu" i chce odblokowania pisania postów.

 

Jako, że on sam posądza mnie o dyskryminację, tłamszenie, przejawy totalitaryzmu itp. to Wy zdecydujecie, czy chcecie odblokowania pisania postów dla tego użytkownika.

 

No więc chcecie zobaczyć ten test, czy nie?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...