Skocz do zawartości
KaxxL

Wymiana Plyty Glownej Hp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki poroblem, w laptopach z serii dv9000 byla wada fabrczyna w plytach glownych, no i hp wymienia plyty na nowe.

No i tu jest sprawa wymienili mi plyte glowna na NOWA czyli powinienem miec 12msc gwarancji tym bardziej ze:

 

Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie

w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru

kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli

przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić,

jednakże nie poniżej jednego roku.

A hp chce mi wcisnac 3msc... Twierdzac ze wcale nie wymienili plyty glownej na nowa tylko naprawili... to ja mowie jak naprawili skoro jest nowa, a hp na to twierdzi ze UMIESZCZENIE NOWEJ PLYTY W LAPTOPIE TO NAPRAWA :D nie ogarniam o co im chodzi.. ja chce tylko 12msc gwarancje na plyte glowna bo wsadzili nowa.

 

Jak myslicie mam szanse? Macie moze jakies doswiadczenie? przyklady argumentow jakie moge uzyc bo czuje ze jutro bedzie przeprawa, bo dzsiaj kontaktuja sie z przelozonymi ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze maja racje.

Chyba ze kupujac laptopa miales gwarancje na poszczegolne podzespoly, a nie jako calosc.

Jezeli gwarancja na lapotpa byla typowa, czyli ogolnie na laptopa, to wymieniajac plyte, wymienili tylko uszkodzana czesc, calosci. Plyta nie jest traktowana jako odrebna calosc, tylko jako element... typu np. kondensator... itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szans. Przy zakupie dostałeś gwarancję całościowo na laptopa a nie na części, rozumiem, że sprzęt oddałeś przed końcem 2 letniej dobrowolnej gwarancji producenckiej. W tym momencie ciesz się, że dostałeś nowy podzespół bo hp robi takie akcje, że głowa boli. Odeślij zrypaną nowo zakupioną rzecz. Firma robi naprawy przez wymianę na inny używany sprzęt. Ręce opadają. Przechodzone nie raz z drukarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...