Skocz do zawartości
Gr8-2N

Zmieniłem grafę na lepszą a komp nie przyspieszył w grach

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiem, że sprzęt i tak jest do bani ale jakoś mi szkoda kasy.

mam to co w podpisie, miałem grafę Prolink GF 2 MX 400 64MB 128 bit, mam teraz Chaintech MX 440 64MB DDR 128 bit.

kartę podkręciłem na GPU do 350 MHz a na pamięci na 450 (było 333).

W 3d marku 2001 przyrost mocy jest widoczny, z 2000 pkt na 3600 na niepodkręconej karcie i 3800 na podkręconej.

no więc KICHApanowie. powinno być na 270/400 około 4500-500 pkt. a nie jest.

co dziwne, Unreal Tournament i Need For Speed : HP 2 też nie przyspieszyły ani tyćkę. przecież MX440 jest szybszy od GF 2 Ti :!:

i pewnie wiecie jakie będzie moje pytanie : [/size][/size]Dlaczego :?:

Może procesor D 800@880 jest za słaby, może pamięci PC133@146 MHz blokują, może winda 98 nie poleci więcej.

pomóżcie, doradźcie bo wymiękam. 240 zł poszło się jeb... stosunkować.

 

i nie piszcie, że trzeba było radka kupić bo nie mam na to kasy, miała być grafa MX440 SE za 200zł, okazało się, że był 64 bitowy i musiałem dopłacić bo kasy firma nie oddawała. i tak wyszło drożej niż miało być w założeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kuzynowi kartę zTNT2Vanta na GF2MX400 Gainwarda(kręcił się do poziomu GTS-a) i na Duronie 700 miał wynik 3600pkt ale w 3DMarku2000. Po formacie i instalce "na czysto" wynik skoczył do 5200pkt. więc format c: i heja. 100% że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrane VIA4in1 masz ?

Moze w biosie cos z AGP masz nie tak ustawione.

Moze sterowniki jakies dziwne wgrales.

Moze AA wlaczone masz lub anizo.

Po prostu biorac na logike wszystko to powinno Ci wszystko chodzic szybko. Koles wosiu w NFS HP2 gra sobie na tej karcie w 1280x1024x32 ale przy mocniejszym procku. Co oczywiscie wykluczyloby taka gre przy karcie gf2mx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze po jakieho <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wymieniłes gf2 t na MX ?? przeciez w karzdej recezji pisza ze taka zamiana jest najgorszym wyborem jaki jest mozliwy !! a tak to wynik masz strasznie mały ale ...wine moze byc kilka zeczy ... karta sama byłas dosc tania wiec cholera wie co ona tam moze miec ..po 2 format i nowy ładny sys by ci nei zaszkodził ..a to ze proc słąby to odpada masz prawie 1ghz no bez jaj to co teraz sie proce pod karty kupuje ?? przeciez ten MX to zwykłą podkreciona 2 czyli jej silniejszy proc nie potrzebny ale tez by snie zaszkodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienial gf2mx a nie ti

 

ale gf4 mx440 jest slabszy od gf2ti

 

ma wyzsze taktowanie ale 2 potoki mniej i moze w 3dmarku ma wiecej pkt ale w grach juz solidnie dostaje w dupe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Za słaby procek do tej karty. Sam jestem posiadaczem GF2 Ti i z jakiegoś testu pamiętam że "karta pokazuje pazurki od 1GHz" takiego wtedy miałem. Dalej, znajomy przyszedł z GF4 MX jakimś tam i tylko raz zapuściłem 3DMarka 2001 i dało mu to ok 500-600 pkt. więcej trzeba by <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę tolerancję błędu. Znowu dalej. Tera mam A XP1700+ teraz z kolei trzyma karta. Można sobie strzelić w łeb. Trzeba by mieć powiedzmy 4000 PLN by być jako tako zadowolonym i na bieżąco.

Co ciekawe HITMAN2 chodzi płynnie a IGI Project 2 deko skacze. Może w końcu zaczęli by optymalizować te kody. To zmowa producentów oprogramowania i sprzętu :evil: a może to programiści już nienadążają za nowinkami, oni też muszą spać i wyjść do kibla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz slabego proca imho. Jedyne rozsadne wyjscie to: Kupic Athlona 1GHz Thunderbirda i spoko poleci na 1,4GHz powinno pomoc a i twojej kieszeni zbytnio nie nadszrpnie. Mozesz rowniez zamiast athlona kupic durona 1ghz wydatek rzedu 100zl? Jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ce_mx440-2.html

tutaj jest teścik i mx440 wypada zdecydowanie lepiej niż GF 2 Ti.

a jak niektórzy koledzy już zauważyli (a inni nie) to wymieniałem MX400 na MX440 czyli GF2 lekko podkręcony z kilkoma bajerkami z GF4. poważnie w tym linku przeczytajcie sobie co i jak, gdybym wiedział, że GF2 Ti jest lepszy od MX440 to bym wziął Ti ale wszystkie testy wskazują na MX440 jako szybszą kartę.

formata jutro zapuszczam bo nie miałem w domu office'a i mamuśka by się plumkała. jutro formacik, sterki, direct itp i jazda.

tylko nie wiem czy lecieć na 41.09 czy wgrać 43.45.

a VIA service pack (VIA Hyperion mam wgrany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem kiedys gf2mx i zminielem go na mx440 (nie jakis 440SE czy inne wymysly za 200 zika) to roznica w gierkach przy procku 1600+ i 256MB ramu byla kolosalna... a jak zmienilem pozniej na R9000 to jeszcze troche przyspieszylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialem kiedys gf2mx i zminielem go na mx440 (nie jakis 440SE czy inne wymysly za 200 zika) to roznica w gierkach przy procku 1600+ i 256MB ramu byla kolosalna... a jak zmienilem pozniej na R9000 to jeszcze troche przyspieszylo

widze identyko historje jak moja ..... chyab obaj nei załujemy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem że to nie 64 bitowa wersja. kupiłem za 201 zł ale się okazało że to była 64 bitowa wersja (jeszcze mało kto słyszał o takim wynalazku) i dopłaciłem i wymieniłem na 128 bitową i taka jest na 100%. gdybym wiedział, że wyjdzie mnie to 240zł to kupiłbym za 180-200zł Prolinka GF 2 Ti i już ale nie mogłem odzyskać kasy i jedyną możliwością była wymiana z dopłatą.

 

Jutro z rańca formacik i od razu podzielę się wynikami. a mi też się wydaje że 4000 pkt powinno być na defaulcie, bez o/c. w komputer świecie widziałem test (płyta też abit ale na ddr, duron 900) i mx400 miał ponad 4000 pkt.

 

do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe na tym forum nie radze wspomionac o komputer swiecie heheh nom ..a tak to jak ja maiłem 1ghz duronka tyle ze to był juz morgan to na gh4mx 440 od dream (chyba) wtedy dopiero te karty wchodziły ...i(ponad 400 bulnołem) miałem ponad 4500 na bank ..bez oc ale na szczesnei po 2 tygodniach wymieniłem bez dopłaty na tez nowiutkie i dopiero co wydane r9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ostatnio miałem okazje porównać mojego kompa - taki jak w podpisie... do celerona 1700 z płyta msi nie pamietam jaką i gf4mx nie pamietam jakiej firmy ale napewno nie z wyższej półki jeśli mona tak o mxach powiedzieć... i cóż jakie było moje ździwienie gdy różnica była minimalna... może 500p w 3dmarku01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jest nieco zaslaby na 90% dlatego, ze trzeba system przeinstalowac, a zmiana z gf2mx na gf4mx440, niejest taka tragiczna, gf2mx, to kartaa niezabardzo do grania nowsze gry, a mx440, to juz leprza maszynka (wydajnosc zblizona do r9k przecie), jeszcze jak ma w planach zmiane procka...., no a jak na nowym systemie podkrecanie grafy bendzie malo dawac, to chyba znak ze proc niewyrabia, pogoń go troche, neich sie nieopierdziela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem właśnie gf mx 400 i miałem w 3d marku niecąłe 1900 puntów(1024*768*32bit oczywiście) a tera jak czasłem takiego syfa gf mx 440 se 64 ddr 128 bit to na 360/400 mam 5800 3d marków i nie mówcie, że się nie opłacało a dałem 220 zeta więc

tak jak reszta format itd i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...