Skocz do zawartości
Gr8-2N

Zmieniłem grafę na lepszą a komp nie przyspieszył w grach

Rekomendowane odpowiedzi

i tu cię popieram fuxmen. taka kasa to na pół radeona wystarczy tylko. miałem jak ty około 2000 pkt a teraz liczę na więcej.

 

ale mnie Major Zadek rozłożył. przecież mam napisane wyraźnie, że mx440 mam w duronie, w celinie mam przecież Voodoo 3. umiejętność czytania przydaje się codziennie. :-)

 

a RS dobrze gada że jak odpalę 3d marka na defaulcie a później po o/c jeszcze raz i różnica będzie marna to musi to być nędzność procka. a co do jego opierdzielania się to lata teraz na 880, więcej nie mogę (różnica 800 a 880 jest mało widoczna przy starcie kompa) bo by się starsi plumkali że podkręcam, oni też używają kompa do worda itp. pomyślę nad antkiem 1200 ale pamięci nie wyciągną magistrali 166 po o/c, więc lepiej duron 1200 może? chyba że mnożnik podciągnę w antku. na razie duron zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do jego opierdzielania się to lata teraz na 880, więcej nie mogę (różnica 800 a 880 jest mało widoczna przy starcie kompa) bo by się starsi plumkali że podkręcam, oni też używają kompa do worda itp.

to zostaw rodzicom celine a durona pogon na 1GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na duronie 750 + k7s5a + gf4mx440 miałem bez kręcenia 4300 punktów w 3d marku. Wynik taki sam na karcie MSI i Prolinka, taktowanie 270/400.

 

Począktowo miałem problemy i wyniki w okolicach 2800-3200 punktów. Pomogło zainstalowanie sterownika agp (co ustawiło agp z x2 na x4) więc zanim będziesz robić bałagan w kompie zainstaluj wszelakie sterowniki (4in1 dla VIA lub agpcośtamcośtam dla SIS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem właśnie gf mx 400 i miałem w 3d marku niecąłe 1900 puntów(1024*768*32bit oczywiście) a tera jak czasłem takiego syfa  gf mx 440 se 64 ddr 128 bit to na 360/400 mam 5800 3d marków i nie mówcie, że się nie opłacało a dałem 220 zeta więc 

tak jak reszta format itd i powinno być ok

Na Twoim procu miałeś niecałe 1900 punktów??? LOL wielki, ten mx400 musiał być 64bit i jakieś ostro zaniżone taktowania, bo ja mam prawie 2x więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie

czy wy na prawdę czytać nie umiecie?

2000 pkt miałem na mx400 128 bit

później zmieniłem grafę na mx440 ale się okazał 64 bitowy, miałem 2660 pkt a po podkręceniu o ponad 50% 31xx pkt ale też bez reinstalacji systemu. dopłaciłem i wymieniłem na mx440 128 bit i teraz na nim miałem 3600/3800 i około 9.00 powinienem być już po formacie itp. więc do dziewiątej

 

a takim lamą nie jestem żeby nie zainstalować via service packa, już pisałem kilka razy że MAM zainstalowany, AGP x4 też MAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra. mam wyniki. nie jest dobrze ale podam co otrzymałem.

full quality 250/333 3873 pkt

full performance 250/333 3916 pkt

blend 325/425 4183 pkt.

różnica jest ale niezbyt duża.

 

mam zainstalowane

via hyperion 4.46vp6

detonatory 43.45 pod Win9x

VIA memory interleave Enabler

AA wyłączony.

 

w biosieAGPx4

Timingi pamięci Fast

FSB 110/36, pamięć 146 MHz

Enable Memory interleave 4-way, enchance chipset performance, enable 4kB block mode (podobno przyspiesza dysk).

 

czyli procek jednak blokuje wydajność, za mało wyszło jak na tę kartę. mogłem podkręcić na 350/450 ale różnica byłaby rzędu 25-50pkt czyli nic.

wy macie w większości RAM DDR, ja mam SDR. to też kilka procent mocy kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41.09 są najszybsze z tego co się orientuję. no i 4209 pkt na nich. zawsze coś lepiej. z 3800 na 4200 po formacie to 400pkt lepiej już.

myślałem nad wymianą płyty na jakąś np. MSI lub tego nowego ECS na SIS 746, podobno super płytka ale ponad 100zł do dołożenia. wolę proca na antka wymienić. ale, jak już pisałem, pamięci mi nie wyciągną więcej jak 150MHz i to ograniczy możliwość podkręcenia takiego athlona. widziałem w teście duron 1 GHz(morgan chyba) w porównaniu do athlona Thunderbirda 1 GHz całkiem nieźle sobie radził i różnice były znikome. może zasadzę takiego durona i ustawię FSB na 133 MHz ? co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie

czy wy na prawdę czytać nie umiecie?

2000 pkt miałem na mx400 128 bit

później zmieniłem grafę na mx440 ale się okazał 64 bitowy, miałem 2660 pkt a po podkręceniu o ponad 50% 31xx pkt ale też bez reinstalacji systemu. dopłaciłem i wymieniłem na mx440 128 bit i teraz na nim miałem 3600/3800 i około 9.00 powinienem być już po formacie itp. więc do dziewiątej

 

a takim lamą nie jestem żeby nie zainstalować via service packa, już pisałem kilka razy że MAM zainstalowany, AGP x4 też MAM

Spokojnie, Gr8-2N, to, co napisałem, było do fuxmena, który ma Antka 1600XP, GF2MX400 i 2000 3d markóff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS: sorry, ale nie. Durek bardzo niewiele zyskuje na pamięciach DDR (sprawdzone doświadczalnie).

masz pewnmie jakies przykre doswiadczenia :lol:

 

Durona ma taka sama magistrale wewnetrzna jak athlon (2x100) wiec zyskuje b.duzo na pamieci ddr

 

jak mialem ecs k7s5a to moglem porownac sdr i ddr (obie pamieci synchro) i Duron zyskiwal ponad 10%w 3dmark 2k1 i jeszcze wiecej w sandrze

gry takze bardzo przyspieszyly UT 2k3 stal sie grywalny :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam obsługi ddr, trzeba poszukać mobo z ddr za małą kasę mp na kt266 (też staroć) albo na sis 745 lub 746.

 

nie mam opcji puszczenia synchro chyba, ustawiam FSB 100-150 (mam nowszy bios izaraz go wgram ale na razie do 150) i pamięć do ustawienia HCLK lub HCLK+PCICLK, mam to drugie czyli 110 + 36 = 146 MHz. i FSB co 1 MHz, brak blokady AGP/PCI :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem właśnie gf mx 400 i miałem w 3d marku niecąłe 1900 puntów(1024*768*32bit oczywiście) a tera jak czasłem takiego syfa  gf mx 440 se 64 ddr 128 bit to na 360/400 mam 5800 3d marków i nie mówcie, że się nie opłacało a dałem 220 zeta więc 

tak jak reszta format itd i powinno być ok

Na Twoim procu miałeś niecałe 1900 punktów??? LOL wielki, ten mx400 musiał być 64bit i jakieś ostro zaniżone taktowania, bo ja mam prawie 2x więcej...

wiesz był 64 bitowy ale kręcił sie nieźle bo z standardowych 200/143(tu mem strasznie zaniżone)szedł na 250/190MHZ więc nie tak źle ale na tym podkręconym miałem właśnie tyle 3d marków więc cholernie mało ale teraz mam teog gf mx 440 se i jest ok jakieś 5800 3d marków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam obsługi ddr, trzeba poszukać mobo z ddr za małą kasę mp na kt266 (też staroć) albo na sis 745 lub 746.

 

nie mam opcji puszczenia synchro chyba, ustawiam FSB 100-150 (mam nowszy bios izaraz go wgram ale na razie do 150) i pamięć do ustawienia HCLK lub HCLK+PCICLK, mam to drugie czyli 110 + 36 = 146 MHz. i FSB co 1 MHz, brak blokady AGP/PCI  :-(

Mozesz kupic taka plytke jak ja mam Shuttle ak32a, tyle ze niejest ona zabardzo przyszlosciowa, chodzi mi oto, ze brak dzielnika 1/5, najwyzszy mnoznik nawet ze znanymim i modami wynosi 13x, czyli niewycisniesz duzo z 1,7+ :P, ja na dniach kupuje msi kt3v ma kt 333, rozwaz taka mozliowsc, plytka ma niewygórowana cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak dowalę HCLK to pamięci będą chodziły na 100 MHz, czy to nie obniży ich wydajności? teraz jest 146 MHz. dlatego ustaiałem na HCLK+PCICLK.

zaraz ustawię jak mówicie i porównam.

a skoro fuxmen ma 5800 3d marków to i ja tyle bym miał ale duron 800 to już nie to. ma ktoś na zbyciu duronka 1 GHz lub wyżej za rozsądną kasę ? morganik jest niezły, od 1 GHz chyba się zaczęły morgany, nie?

a athlona mógłbym podkręcić max na 150 FSB ze 133 i zaraz looknę jakie by było PCI wtedy bo nie wiem jaki wtedy jest mnożnik. wgrałem nowego biosa, ma poprawione mnóstwo błędów (athlony XP, GF4 Ti i parę innych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QbaS: Zadne przykre doświadczenia tylko normalne. Zmieniałem ram z sdr na ddr i nie odnotowałem żadnego przyrostu wydajności (n, może odrobinkę).

BTw - jak to ut 2003 stał się grywalny? 10% to z 10 na 11 fps czyli nic...

 

 

Gr8-2N: Na swoim sprzęcie powinieneś miec 4100-4500 3d marków w zaleznosci od zaburdlenia komputera, konfiguracji ram, sterowników etc. Tryb synchroniczny jest szybszy na platformie amd btw. Na 110/110 będziesz mieć lepsze wynki niż na 110/146.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne rzeczy

na synchro 124 wywalał się test dragothic a na 110 FSB nie przechodził 3d marka, wieszał się pod koniec. dziwne ale przwdziwe.

na synchro FBS 100/100 MHz czyli bez o/c procka wyszło 3570 pkt (grafa 300/400 MHz) czyli mniej niż na asynchro 100/133 bez o/c karty (grafa 250/333).

 

i co o tym sądzicie koledzy ??? przecież to ABIT a pamięci 110 MHz powinny wytrzymać bez bólu. i dlaczego synchro na 110/110 wywala system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisał ze kasy nie miał

 

 

IMHO nawet po zmianie proca na np.1200 nie zobaczy 5k z ta karat jest cos nie tak......a zeby sprawdzic idz do jakiegos kumpla i przetestun ja szybszym procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie taka zamiana to zadna zamiana

zamienil stryjek siekieke na kijek

trzeba bylo albo wszystko w spokoju zostawic albo brac radka 9000 czy gf2 ti albo gf3 ti

przecież mx 440 jest szybszy od GF 2 Ti i jego przewaga wzrasta wraz ze zwiększaniem detali i rozdzielczości. więc zmieniłem na lepszą niż GF 2 Ti.

dałem 240 zł. za radka to około 350zł jak nic, to samo GF 3 Ti200.

 

to miała być wymiana moiżliwie małym kosztem a grafa jest ponad 2 razy szybsza od mx400.

a owszem, byłoby ponad 2500 pkt na mx400 ale na procu XP 1700+ i to po o/c. a tu po wymianie samej grafy jest 4200 pkt a do XP 1700+ musiałbym wysupłać 200zł na wymianę Durona.

zaasadzę antka 1200 w wakacje może i już chociaż rozważam też durona 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może dlaczego zawiesza się 3d mark na synchronicznym ustawieniu pamięci? synchronicznie na FSB 100 idzie ale wynik jest słaby, 3500, na ustawieniu asynchronicznie 100/133 i 110/146 przechodzi bez problemu i wynik był 4200.

nawet zmieniłem timingi pamięci na normal (było fast, jest jeszcze turbo do wyboru). wywaliłem memmory interleave i dalej się wykłada.

czego to wina? przecież pamięci zasuwają na szybkich timingach przy 146 MHz a przy 110 synchro się coś wykłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...