Skocz do zawartości
piOTeR91

Genius 5005 Vs Logitech G51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie mam zamiar w najblizszym czasie kupic glosniki. I zastanawiam sie nad ktoryms z tych zestawow. Glosniki beda sluzyc w 70% do sluchania muzyki, reszta to filmy i gry. Czytajac rozne recezje na temat tych glosnikow przewage zyskuje g51 i ten jego super pro bas jak to chwala (jest to na +) . Natomiast za geniami przemawia do mnie ich wyglad i wielkosc, ale za to ten ich bas nie jez znowu tak super jak w g51. Na zakup glosnikow mam do wydania 600pln. I tu mam do Was pytanie czy geniusy maja tak naprawde tak slaby bas jak to pisza w sieci (nie ukrywam ze zalezy mi na dobrym "lu bu du" :D). Z gory dzieki za jakiekolwiek odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wybiera się po dźwięku dopiero potem ew. po wyglądzie.

 

G51 i super pro bass? To nie G500. Polecam lekturę arta na techfanatyku.

 

Z tego porównania definitywnie G51, gienie to nie ta półka. ;)

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie w rzeczywistości jest dosyć zbalansowany. ;)

Moglbys cos wiecej o nim powiedziec, mianowicie jak on sie sprawuje w muzyce konkretnie w jumpstyle gdzie bass jest dosc specyficzny?

 

Tak sie pytam o ten bass poniewaz mam glosniki creative t3100 gdzie po podgloszeniu sub zaczyna tak "charczec" ze sluchac sie nie da :( (drugi raz w kupe nie chce wdepnac co do subwoofera :D). Karta dziekowa to integra realtek ac97 alc850. Moze to wina karty sam nie wiem

 

EDIT:

To nie G500.

Co miales na mysli? Edytowane przez piOTeR91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys cos wiecej o nim powiedziec, mianowicie jak on sie sprawuje w muzyce konkretnie w jumpstyle gdzie bass jest dosc specyficzny?

 

Tak sie pytam o ten bass poniewaz mam glosniki creative t3100 gdzie po podgloszeniu sub zaczyna tak "charczec" ze sluchac sie nie da :( (drugi raz w kupe nie chce wdepnac co do subwoofera :D). Karta dziekowa to integra realtek ac97 alc850. Moze to wina karty sam nie wiem

A kto powiedział że słucham jumpstyle? ;). Moją domeną jest ambient i czysta elektronika (nie, nie "techno" ani "trance" - aby nie było pomyłek).

Mój dosyć szczegółowy opis znajdziesz tu.

 

Charczenie to domena większości tanich zestawów 2.1/5.1. Akurat moje G51 tego nie mają.

Kartę proponowałbym dokupić nową. Na obecnej wiele głośników nie rozwinie skrzydeł.

 

 

EDIT:

Co miales na mysli?

To że sub w G500 jest mocniejszy niż ten w G51, dzięki temu zestaw jest głośniejszy, gra agresywniej, również po części dzięki takiej a nie innej konstrukcji jego suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że słucham jumpstyle? ;).

Myslalem ze przewinala Ci sie tego rodzaju muzyka przez glosniki dlatego zapytalem ;)

 

Kurcze teraz jak poczytalem znowu troche o g500 to mam na nie chec. Tylko jest jedno ale, mianowicie czy warto dolacac te 300ziko jak g51 i g500 (z tej stronki ktora podales) pod wzgledem brzmienia sa takie same. Zeby nie te kable przymocowane na stale do satelit w g51 to od razu bym je kupil, gdzie w g500 sa odczepiane.

Edytowane przez piOTeR91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że już odpowiedziałem na to pytanie w podpunkcie G500 vs G51 na łamach TF'a. Wystarczy więc przeczytać. ;)

 

G51 vs G500

 

Na koniec wspomnę może o konfrontacji tych dwóch zestawów ze sobą, ale tylko ze względu na to że przed kryzysem można było je dostać w cenie odpowiednio 400 i 500zł - co naturalnie rodziło pytania o sens dopłaty do G500.

Brzmią bardzo podobnie na pierwszy rzut .. ucha. Jednak zestaw CT jest mocniejszy - to przekłada się nie tylko na większą głośność, ale też i na większą agresywność brzmienia która dzięki temu nabiera pewnej specyfiki. Mi osobiście dźwięk nie przypadł do gustu (co nie znaczy że ogólnie był zły - może komuś innemu wyda się odwrotnie) i wolałem coś, może nie tyle tańszego (miałem okazję zdobyć nówki G51 za 389zł wprost ze sklepu), co bardziej zbalansowanego i stonowanego. W końcu chodziło o odsłuch muzyki a nie burzenie osiedla. Obecnie cena za G500 jaką sobie życzą sklepy jest po prostu idiotyczna bo dochodząca do 850zł, co też jak łatwo się domyślić - mocno zsunęło je z pozycji konkurenta cenowego.

Edytowane przez EvilKillaruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może chodzi więc o płaski bądź dudniący bass? Tu wyłania się pojęcie “akustyki” pomieszczenia i subiektywność opinii jakie można spotkać na necie.

itd

 

powiem tyle, ze niestety ale trzeba miec to na uwadze, mam w pokoju mase spadow (od polowy wysokosci sciany pod sufit) w roznych kierunkach (pokoj na poddaszu + wneka z oknem) i niestety swoje to robi na tyle, ze te glosniki (g51) graja ladnie, ale bez tego 1 bassowego, niestety w calym pokoju nie znalazlem miejsca gdzie graloby to ladnie, nie mowie juz ze fantastycznie, chwilowo wiec uzywam starego stereo i przygotowuje sie do zmiany umeblowania (moze sie cos poprawi) a idac do innego pokoju kwadratowego bez spadow - zupelnie inny sprzet - takze miejcie to na uwadze przy zakupie 5.1 ze pokoj najlepiej zeby byl idealnym kwadratem :wink: (chociaz nie wiem czy na pewno w takim najlepiej sie dzwiek rozchodzi), a g51 kupilem, bo nieswiadom problemu akustyki bylem bardzo niezadowolony z creative p580, niestety po zaukpie g51 problem nie zniknal (zalosny bass "dudniacy") madry polak po szkodzie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to kazdy chwali swoje i niewiadomo co wybrac :D chyba najlepszym wyjsciem bedzie wycieczka do sklepu :)

Niekoniecznie każdy swoje ;). Akurat przed wyborem miałem możliwość porównania G500 i G51. Choć prawda - jak człowiek sam nie posłucha to nie będzie wiedział i to doskonale znam z własnego doświadczenia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam G51 + X-Fi Xtreme Gamer

Pokój z jedną ścianą ściętą + wnęka na okno dachowe...

Zestawik spisuje się rewelacyjnie (Kosztował mnie 630zł za 5.1 + karta).

Sub dzięki temu że bije w dół, rozchodzi się b. dobrze. Miałem na testy te głośniczki oraz T7900 od Creative i moje stare T20;) oraz karty X-Fi Audio, Gamer oraz Audigy SE (no i integra oczywiście).

Testowałem 3 dni, MP3 koncerty i filmy DVD, gry oraz DivX.

Wyniki są subiektywne:

Słucham muzy rockowej i bardzo rockowej;] T20 Dawały rade ale postanowiłem się uprzestrzennić... 155W z tych logitechów to na dziś powiedzmy półka średnia, i cena ok 440zł też.

Głośniki dobrze się tu wpasowały. Średnie jest tu wszystko: jakość, brzmienie i głośność.

Ale ta średniość jest tu absolutnie pozytywna! Basy są mięciutkie i wszechobecne (szczególnie filmy DVD i GRY), średnie tony na integrze nie istnieją więc obowiązkowo karta Audigy. Przy kartach X-FI głośniki rozwijają pazury. W muzyce jest to zauważalne i tylko zauważalne- żadnych rewolucji. Ale filmy + Gry to już inna bajka. Muzyka rockowa brzmi dobrze i czysto a wszystkie mp3 z bit rate poniżej 320 poszły do kosza...

Głośniki Creative brzmiały jakoś tak dziko, jakby orkiestra grała bez dyrygenta za to G51 prowadzona przez Gamera dawała wrażenie wyższej półeczki xD

To tak jakby wyjść z kina i pójść do teatru... Zupełnie inne doznania ale po teatrze czujesz się kimś więcej.

 

Nie dyskryminuje głośników Creative ani X-FI audio. Po prostu mi nie podeszły.

Co do odciążania CPU, mam 4 jajowca i nie zwracałem na to uwagi w ogóle a wybrałem gamera a nie audio ponieważ różnica między nimi wynosiła 40zł, i uznałem że warto.

 

Podsumowując to pomieszane porównanie powiem że na pewno są lepsze i lepiej brzmiące zestawy. Są też tańsze i brzmiące gorzej. Większość zestawów do 400zł oferuje ok 100W a te mocniejsze ok 300W kosztują już grubo ponad 800zł. Dlatego G51 z mocą 155W i dobrym pomysłem na brzmienie praktycznie nie mają konkurencji w środku stawki. Dlatego zestaw jest absolutnie wart wydanej kaski, i daje możliwość chociaż liźnięcia wyższej półeczki surround, będąc jednocześnie mocno osadzonym w środku, ZŁOTYM ŚRODKU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ta "średniość" jak to określiłeś przekonuje ludzi do tych głośników ;). To się nazywa "balans".

Tak jak pisałem w arcie na TF: konkurencję kiedyś miały pod postacią G500.. jednak teraz.. echh..

 

Co ciekawe, ja również zauważyłem że z Gamerem ładnie się zgrywają i widzę że nie tylko ja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam, ze po przemeblowaniu, kiedy pokoj nabral innego ksztaltu i sub ma teraz do scian normalne odleglosci (a stal wczesniej w bardzo "polamanym" miejscu) to G51 graja tak, ze jestem bardzo zadowolony, a juz mialy leciec na allegro... :wink: a i bardzo mi sie podoba tryb matrix gaming do divx-ow stereo - sprawdza sie, lekko dodaje przestrzeni ;)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...