Skocz do zawartości
kwiacynty

Kupno Nowej Karty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomy che upgradować swój sprzęt.

Obecnie ma:

Phenoma 2,2 GHz

Jakiegoś Gigabayte

4GB RAM

Powertec 550W

Sapphire 3850 256MB DDR3

DVD-RW

 

I chce wymienić grafikę. Kompa ma podłączonego do plazmy nie pamiętam teraz dokładnie ile, ale ~50 cali.

 

Gierczy na nim trochę. Jaka grafika zda się do tego najlepiej? Poleciłem mu GTX260 - 216. Do wydania ma właśnie te 800-850zł.

 

Dzięki za pomoc z góry

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zasilki na poczatek. Jak juz ma te 800-900 to ja zmienialbym na sapphire 4870. core 216 to tez dobry wybor, ale czy oplaca sie doplacac to tego wzrostu wydajnosci i to nie zawsze ? Złe doswiadczenia ma z ta karta ? :P Watpie, bo to dobra marka i karta na swoje czasy fajna. Tylko czy ten proc da rade ? ;/ OC by sie przydalo :D

 

Podaj tego gigabyte i phenoma :P bo to troche malo, a moze sie okazac ze lepiej wyjdzie jak zmieni proca i mobo, a grafe w przyszlosci.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie może kupić 260@216 ok 850zł lub 4870 512mb ok 800zł. Oczywiście może też 4850 znacznie taniej i w sumie niewiele mniej wydajnie w tej konfiguracji.

Bez przesady, PI 2,2GHz czasami ograniczy te karty szczególnie 260@216 ale większości przypadków wykorzysta ich możliwości.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, PI 2,2GHz czasami ograniczy te karty szczególnie 260@216 ale większości przypadków wykorzysta ich możliwości.

Z przesadą, im nowsza gra, tym bardziej ograniczy...

 

Wiesz, kwiacynty, dowiedz się, co to za płyta. Może obsłuży Phenoma II... bo tego w tej chwili w 100% stwierdzić nie można.

 

Wtedy modernizacja byłaby w małych krokach: X3 720 + MC-350, a potem HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dowiem się więcej na temat podzespołów to napisze. Radeona nie chce. Większość gier pod nvidie, a skoro cena 4870 podobna (i to 512MB) to chyba wybór jest oczywisty (RAM przy tak dużym ekranie ma chyba niebagatelny wpływ?). Zasiłka wiem, że syf, ale nie przesadzajmy z tym MC-350. Obawiam się że nie podoła z tym GTX260...

 

Co do płytki i zmiany proca zaproponuje..., ale wątpię, że się zgodzi... (co najwyżej mogę próbować troszkę go podgonić)

A starą kartę ja łykam za 120złwięc nie 250zł a właśnie 120 :D

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier pod nvidie,

 

Ciekawa teza, możesz ją jakoś uzasadnić?

 

ale nie przesadzajmy z tym MC-350...

Oj, myślę, że nawet z GTX260 dał by radę - tyle że by się "spocił" co by wpłynęło na żywotność. Ewentualnie Antec EarthWatts 380W. Z HD4850 na pewno mc 350 sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty za to jesteś wielkim znawcą jak sądzę... Ale nie będę sie kłócił. Miałem już wiele kart. ATI od zawsze miało kłopoty ze sterami i optymalizacją. Po moich doświadczeniach wolę NVidie (cena ta sama i na korzyść więcej MB na karcie...i nie nie jestem z tych co wolą 1GB DDR2 niż 256 DDR3- po prostu po wielu recenzjach nie raz pisano że przy większej rozdzielczości najlepiej jak jest więcej MB na karcie)... Więc nie rozumiem skąd Twoja opinia? Miałeś któregoś z tych radków? Czy jak większość tutaj przeczytałeś jedną recenzję i zachwalasz coś czego na oczy nie widziałeś?

 

Co do ceny karty. Powiedziałem ile jest warta ~200zł..., a że nie chce mu się bawić z allegro, a ja mu powiedziałem, że wezmę za 120 to się zgodził. Więc też nie wiem skąd to zdziwienie...

 

Sorry, ale się zdenerwowałem. Nie musiałeś wyjeżdzać z takim zdaniem: "Szkoda, że ktoś mu pomaga taki jak ty" Bo jak by nie było jest to swego rodzaju obraza.

 

EDIT:

O skasował już tego posta ;)

 

Ciekawa teza, możesz ją jakoś uzasadnić?

GTA 4? (o tę grę najbardziej mu chodzi). Większość gier ma znaczek NVidia? Kłopoty ze sterami od ATI ( może i są lepsze technologicznie od NVidii i tańsze, ale co z tego jak niejednokrotnie w historii było tak, że słabszy geforce pokonywał lepszego radka).

I odpowiadam - Nie nie mam teraz linków. Poszukajcie sobie. I wiem, że radki z seri 4xxx są dobre. Ale powtarzam GTX260 nie dość, że ma więcej pamięci i większą szynę to jest w podobnej cenie. A i w testach wypada troszkę lepiej. Więc proszę nie polecajcie radków.

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty za to jesteś wielkim znawcą jak sądzę... Ale nie będę sie kłócił. Miałem już wiele kart. ATI od zawsze miało kłopoty ze sterami i optymalizacją. Po moich doświadczeniach wolę NVidie (cena ta sama i na korzyść więcej MB na karcie...i nie nie jestem z tych co wolą 1GB DDR2 niż 256 DDR3- po prostu po wielu recenzjach nie raz pisano że przy większej rozdzielczości najlepiej jak jest więcej MB na karcie)... Więc nie rozumiem skąd Twoja opinia? Miałeś któregoś z tych radków? Czy jak większość tutaj przeczytałeś jedną recenzję i zachwalasz coś czego na oczy nie widziałeś?

 

GTA 4? (o tą grę najbardziej mu chodzi)

No mi już nic nie zarzucisz. Ja mam ATi, a wcześniej miałem nVidię, a jeszcze wcześniej... ATi. Nie ma większej różnicy między sterami - te się już zatarły.

 

Co do argumentu GTA IV a ATi - mi śmiga na moim Radeonie w 1600x1200 wszystko na high, jedyne, na co mogę narzekać, to fatalne cienie ustawione na medium, w high jest wszystko w porządku.

 

A MC-350 spokojnie pociągnąłby taki sprzęt, nie sugeruj się watami, to ten sam zasilacz, co MC-400, tylko ze zmienioną naklejką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ty do mnie pijesz ale co tam

 

Za znawce się nie uważam. Kłócić też się nie zmierzam - podyskutować to i owszem.

 

ATI od zawsze miało kłopoty ze sterami i optymalizacją.

 

Ciekawe jest też to, że przez 2.5roku użytkowania Radeona nie miałem problemów z grami jaki i sterownikami. Myślę, że tu problem leży w użytkownikach.

 

Więc nie rozumiem skąd Twoja opinia? Miałeś któregoś z tych radków? Czy jak większość tutaj przeczytałeś jedną recenzję i zachwalasz coś czego na oczy nie widziałeś?

 

Opieram się na doświadczeniach z Gigabajtem HD4850 z Zalmanowskim chłodzeniem + " Problematyczny Problem z Problemem - Polecam Ci to przeczytać - ale widzę że to i tak niczego nie zmieni.

 

GTA 4? (o tą grę najbardziej mu chodzi)

 

Znam osoby, którym GTA4 śmiga dobrze na HD4850 - choćby "Nasz Guru" Od zestawów komputerowych :> Jeżeli konkretnie pod tą grę, to rzeczywiście, może warto zainteresować się Kartę spod marki Nvidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ty do mnie pijesz ale co tam

 

Za znawce się nie uważam. Kłócić też się nie zmierzam - podyskutować to i owszem.

Otóż nie :) Był przed Tobą post w któym zostałem wyraźnie obrażony przez jakiegoś 17 latka, ale skasował już swego posta. Twoja wypowiedź była jak najbardziej kulturalna ;)

Więc sorry jeśli odebrałeś to jako do siebie ;)

 

No mi już nic nie zarzucisz. Ja mam ATi, a wcześniej miałem nVidię, a jeszcze wcześniej... ATi. Nie ma większej różnicy między sterami - te się już zatarły.

Ech to również nie do Ciebie było. Powinno być zabronione kasowanie postów :/

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech to również nie do Ciebie było. Powinno być zabronione kasowanie postów :/

Wiem o tym :wink: . Odnosiłem się do twojego posta o firmie ATi, o której masz zdanie mocno skrzywione. Uwierz mi, od przejęcia ATi przez AMD trochę się zmieniło w kwestii sterowników.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylem ja! Otoz posta skasowalem zaraz po opublikowaniu, bo sam stwierdzilem ze mnie ponioslo i nie warto nawet pisac. Nie obrazilem cie, napisalem: Szkoda twojego znajomego ;/ bo doradza mu ktos taki jak ty. Nic w tym obraźliwego nie widze, chyba ze wstydzisz sie byc soba. Wiek nie ma nic do tego, wyobraz sobie ze w szkole mam zajecia indywidualne i cale dnie siedze w hardware i grzebe w pc. Napisalem to jako wstep do zarzutu co do tego czy mialem te karte w ogole. Otoz mam dwa lapki, jeden na ati drugi z nVidia co zreszta widac w podpisie i nie jestem faboyem chocby dlatego ze r560 zostal kupiony ze wzgledu na karte wlasnie. W pc przejechalem sporo sprzetu przez lata i co do problemow ze sterownikami oddaje ci racje, ale kiedy to bylo ?! Lata temu, a ty ten stereotyp zachowales. Z 4870 nie mialem stycznosci, ale 4850 ma ktos z rodziny i maczalem w tym rece. Wiec nie opieram sie wylacznie na testach :P Radkom z seri 4 obskoczylem kilka juz. A co do gier pod nvidie to naprawde niezauwazylem, co ciekawsze odczulem spory skok Grida na 4850 siostry...

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylem ja! Otoz posta skasowalem zaraz po opublikowaniu, bo sam stwierdzilem ze mnie ponioslo i nie warto nawet pisac. Nie obrazilem cie, napisalem: Szkoda twojego znajomego ;/ bo doradza mu ktos taki jak ty. Nic w tym obraźliwego nie widze, chyba ze wstydzisz sie byc soba. Wiek nie ma nic do tego, wyobraz sobie ze w szkole mam zajecia indywidualne i cale dnie siedze w hardware i grzebe w pc. Napisalem to jako wstep do zarzutu co do tego czy mialem te karte w ogole. Otoz mam dwa lapki, jeden na ati drugi z nVidia co zreszta widac w podpisie i nie jestem faboyem chocby dlatego ze r560 zostal kupiony ze wzgledu na karte wlasnie. W pc przejechalem sporo sprzetu przez lata i co do problemow ze sterownikami oddaje ci racje, ale kiedy to bylo ?! Lata temu, a ty ten stereotyp zachowales. Z 4870 nie mialem stycznosci, ale 4850 ma ktos z rodziny i maczalem w tym rece. Wiec nie opieram sie wylacznie na testach :P Radkom z seri 4 obskoczylem kilka juz. A co do gier pod nvidie to naprawde niezauwazylem, co ciekawsze odczulem spory skok Grida na 4850 siostry...

Rozumiem ;) Ale z tym tekstem to raczej odebrałem tak to: "Ja jestem fajny, a Ty się w ogóle nie znasz", ale miło że się odezwałeś. Wyobraź sobie, że też codziennie grzebie przy PC. Miałem kiedyś radka i masz rację. Zachowały mi się stereotypy. Teraz mam już którąś z rzędu NVidie (7600GS, GT 7300GS, GT , 6800GS, 8600GT Sonic+, Gainward 9600GT teraz ASUS) Fakt radeona żadnego nowego nie miałem, ale naczytałem się dosyć sporo o różnych kłopotach z nimi. Między innymi z softem właśnie. Czytałem też że 4xxx to świetna seria. Nie odrzucam jej, a nawet mu ją proponowałem. Wchodziłaby tylko w grę wersja 1GB (50 cali wyświetlanego obrazu)... A coś mi świta, że coś było nie tak z tą wersją 1GB? Tzn teraz strzelam ale gdzieś jak przeglądałem nowinki to było, że coś tam z nią jest nie tak?

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego kasowania się zgadzam xD .

 

Co da ATI. Różnice się zatarły. Teraz obie firmy idą łeb w łeb. Dobra. Jeden woli zielonych drugi czerwonych. Co do tego co powiedział Stachuuu o problemach ze sterami, moim zdaniem to bajka. Sam miałem Radka 9000Athlantis Pro (Aah te czasy AGP xD) i problemów ze strami nie miałem. Do samej Nvidi też nic nie mam. Obecnie jadę na GF 7600GS GDDR3-256mb i nie mam większych problemów z grami (Crysis jechał na minimum bez zawiech i przy stałych 33FPS, oczywiście bez OC). Moim zdaniem powinien zmienić pierw proc. Przynajmniej jakieś X2 żeby nie było. A kartę trochę tańszą. Jak by GPU nie wyrabiało to można poddać operacji OC i coś się tam zawsze wyciśnie.

 

http://www.techfanatyk.net/problematyczny-...em-z-problemem/

http://www.techfanatyk.net/4870-goraczka-kart-czy-userow/

Tu masz dwa ciekawe artykuły co do problemów z Radkami. Warto przeczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwalem sie i niemialem zamiaru ukrywac od momentu gdy sie dowiedzialem ze nim skasowalem przeczytales. Otoz nie odswiezam forum co chwila i czytam tematy po kolei wiec musiales poczekac :D A skoro zdazyles przeczytac to szybki jestes. Ciesze sie ze nie masz mi tego bardzo za zle, bo naprawde bylem zdeterminowany przez enty juz post w stylu y rox a x sucks bo tak bylo i bedzie jak "Zyd zawsze bedzie Zydem", bez sensu. Naprawde troche za bardzo wtarly ci sie stereotypy i musisz powalczyc. Ja tez mialem utarte ze Intel jest be bo drogi, ale byl taki moment gdy sporo osob na mnie polegalo i musialem zapewnic max wydajnosci, wiec czytalem i sie przekonalem. Co do wersji 1gb nie widzialem problemu z sapphire, ktory jest polecany czesto, z inną marka (ktora ? ehh zabijcie nie pamietam) rzeczywiscie cos bylo. Ruszylo mnie to ze wjechales na ATI, a nie 260 core 216 co to naprawde dobra karta jest. Ale ja zastanowilbym sie na miejscu znajomego nad gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...