Skocz do zawartości
cwirek91

Płyta Główna 775 Do Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję płyty głównej do OC do poniższego zestawu:

Pentium Dual Core E5200

Seagate Barracuda 250GB SATA2 ST3250410AS

Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/

A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition

MODECOM MC-350 ATX 2.0 PFC 350W

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

 

Procesor ma mnożnik 12.5 wiec przy 320 FSB robi 4giga (jak da rade).

 

Mam w sklepie do wyboru takie płyty jak:

MSI P31 NEO-F v2 /intel P31/ - 245zł

Gigabyte P31-ES3G /intel P31/ - 239zł

Gigabyte G31M-ES2L /intel G31/ - 199zł

Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/ - 260zł

 

Która z nich jest najlepsza? Każda bodajże pójdzie na 333 FSB. Zależy mi teraz na stabilności, opcjach w biosie, na wydajności i oczywiście na wysokim OC.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij.

 

do wlaczenia kalkulatora wystarczy tobie to taktowanie ktore masz. do gier badz programow graficznych kup nowy komputer i nie zawracaj glowy z plyta do podkrecania.

 

jak bardzo potrzebujesz cos takiego to asus maximus II 1000zł, czyli wiecej niz twoj caly komputer.

Do tego pamieci 400zł, karta graficzna, powyzej 600zł mozesz zaczac cos myslec, zasilacz >700W 350zł i rozsadna obudowa 200zł.Jak bedziesz mial takie cos mozesz sie pytac jak podkrecic komputer.

chcesz byc OC wydawaj na komputer pieniadze a nie kieszonkowe na bulki w gimnazjalnym sklepiku.

a procesor mozesz podkrecic na 99% plyt glownych, znajac zycie przekrecisz i zasilacz 350W ktory patrzac na model i producenta jest High-Endowym sprzetem over clockerow i marzeniem nastolatkow, zaswieci sie, poczujesz pieczarki z grilla i zakonczy sie twoje podkrecanie na zakupie nowego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajac zycie przekrecisz i zasilacz 350W ktory patrzac na model i producenta jest High-Endowym sprzetem over clockerow i marzeniem nastolatkow, zaswieci sie, poczujesz pieczarki z grilla i zakonczy sie twoje podkrecanie na zakupie nowego komputera.

MODECOM MC-350 ATX 2.0 PFC 350W bez problemu da rade po oc e5200 wiec nie pisz głupot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry MakeMeLaugh, ale chyba jednak sie nie znasz na tym wiec prosze o nie udzielanie sie w tym temacie.

Twoje glupie odzywki zatrzymaj dla swoich znajomych.

 

PS. Ciekawe jaki Ty masz komputer.

 

 

@Miguel707

Zlozylem juz zamowienie na tego EP31-DS3L. Asrock jednak nie za bardzo do mnie przemawia, z tego powodu iz mialem pare plyte tego producenta i nie za bardzo spelnilo moje oczekiwania.

Edytowane przez cwirek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta, podkrecania komputera przy takiej konfiguracji to proba sprawienia ze swienie zaczna zakladac gniazda na drzewach.

uswiadomic trzeba ludzi ze pewnych rzeczy nie przeskocza jak np. tego ze zawsze bedzie musial pracowac na zone :) a nie ona na niego.

 

podkrecania atmosfery i wynajdowanie modeli ktore da sie podkrecic na tej konfiguracji mija sie z celem, plyty za 200zł nie sa przystosowane do OC i nikt mi nie powie ze jest inaczej bo za dlugo pracuje w branzy IT aby ktos mi takie glupoty wpieral, wiec uwazam ze rozwijanie tematu o plycie za 200zł ktora da sie podkrecic i zwiekszyc wydajnosc o 0.00001% to bezsensowne zasmiecanie forum.

 

a modecom to faktycznie markowy produkt ktory wazy 0.5Kg posiada 3 tranzystory i piszczy gdy pobor dochodzi do 70% mocy koncowej.do komputera w urzedzie pocztowym sie nada (niech jedze ogluchna za ich negatywne nastawienie do klientow) ale nie do komputera z procesorem w technologi I-DC.

 

pozniej przychodza tacy poinformawani na forum ze za 200zł przekreci z E5200 do Q9550 i nastepnego dnia sie kloci ze to przeciez jakis felerny towar i chce nowy bo na forum mu powiedzieli...

przestancie robic z innych ludzi oslow, sami nei wiecie a najwiecej macie do powiedzenia :) (to do ludzi pokroju "dzisiaj jeszcze 12 postow a za miesiac bede w top 10" )

jezeli nie wiesz co kupic zapytaj sie w sklepie a najlepiej u serwisanta sklepu, on powinein najlepiej wiedziec co kupic aby bylo ok.

 

mmL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw ortografie w postach bo czytać się nie da.

Jesteś głupi czy ci płaca za pisanie tego?

 

Phenom X4 9650 s.AM2 BOX

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=AMD+X4+9650+AM2+B

 

Gigabyte GA-MA790X-UD4 PCI-E s.AM2

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GIGA+GA-MA790X-UD4

 

ASUS HD4850 TOP 512MB 256bit PCI-E

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+HD4850+512+TOP

 

albo

 

ASUS EN9800GTX+ 512MB HTDP PCI-E

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EN9800GTX%2B+512

 

w zaleznosci co planujesz w przyszlosci.

 

ceny wg. strony internetowej.

 

ram pozbieraj od chrzestnych i kup sobie cokolwiek na 800mhz. i tak w zyciu nic nie podkrecisz a jezeli juz to o 50mhz na procesorze ;)

Tym postem pokazujesz swój brak wiedzy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interpunkcje rowniez... Napisz sobie plan w punktach o czym chcesz napisac i pisz zgodnie z nim, bo w przeciwnym razie sa takie posty, w ktorych trudno znaleźć watek.

 

Ps. panowie w sklepie zadko wiedza lepiej. Co do oc na plycie za 200zl to masz troche racji, ale z pierwszego posta mozna wywnioskowac ze w ogole sie e5200 niepodkreci, bo przeciez radzisz zmienic calego pc o.0

 

lOl Jak mozna komus dzis polecac kupno phenoma 1 ? o.0 szok! I jesze asus top, ktory tez najlepszym wyborem nie jest. I zmien stosunek do ludzi, bo wmawiasz wszystkim ze ty wiesz najlepiej, a tak nie jest...

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ci sie zasiłki pomyliły. Taki Modecom MC może ciągnąć o wiele mocniejsze konfiguracje to na pewno dobry zasilacz. Może jakiś Feel I to ważył z 0,5kg ale chyba i to nie możliwe. Jak chcesz cos powiedziec i nabić sobie posty to rób to chociaz z sensem. Nie wiem dlaczego na tym gigabyte nie miałby podkręcic tego procka. Zobacz na mój podpis, ta płyta robi u mnie fsb 450.

A co do wiedzy panów w sklepach komputerowych to było juz na ten temat kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P31 spokojnie wykreci e5200 do granic mozliwosci, czesc z tych plyt zrobi nawet 500fsb.

 

@MakeMeLaugh, nick doskonale do wypowiedzi pasuje ^_^

 

Zobacz na mój podpis, ta płyta robi u mnie fsb 450.

U mnie robi i 510FSB.

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestancie robic z innych ludzi oslow

I kto z kogo robi osła? Wciskasz ludziom kit(phenom I ) i "ściemę"( tekst o modecomach )

Widać, że nie masz pojęcia i zatrzymałeś się w ok 2007/początek 2008 ...

 

Mówisz, że na płycie za 200zł nie da się podkręcać?

A np. SIG Hapka? E7300 @ 3.8ghz na płycie za 200zł... mówi samo za siebie.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prolog - nie mowie ze nie da sie podkrecic, bo zalety procesorow dula-core przy OC sa znane, ale czy jest sens? jak tak to jaki? w czym to przy takiej konfiguracji pomoze? o ile zwiekszy wydajnosc w grach, bo rozumiem ze podkrecenie temu ma sluzyc?uwazam ze przy takiej GFX nei ma sensu wariowac i szukac plyty do oc. itak bedzie slabo to wygladalo.

Sam procesor do Dual-core czyli taki dwu-rdzeniowy celeron, patrzac na zasade marketingowa intela.nie mozna o tym zapominac, da sie wykrecic zegar ale pamiec podreczna i magistrala pozostanie na niezbyt wydajnym poziomie.

 

 

andrew:

ja ciebie nie obrazam wiec nie zachowuj sie jak zakompleksiony 15 latec ktory uzywa srodkow anty-tradzikowych i w szkole jego najlepszym przyjacielem jest automat do coca-coli.

co ci nie pasuje w tym zestawie? pamieci? co to za roznica? dobre 800mhz z cl4 da napewno nie gorsza wydajnosc niz 1066 z cl6 a cena bedzie podobna, 1066 z niskim cl sa juz 2razy drozsze a pamietaj ze w tamtm przypadku chodzilo o okreslona cene, pamieci najlatwiej wymienic, chyba ze twoj jedyny kontakt z komputerem to zdjecia na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecania atmosfery i wynajdowanie modeli ktore da sie podkrecic na tej konfiguracji mija sie z celem, plyty za 200zł nie sa przystosowane do OC i nikt mi nie powie ze jest inaczej bo za dlugo pracuje w branzy IT aby ktos mi takie glupoty wpieral, wiec uwazam ze rozwijanie tematu o plycie za 200zł ktora da sie podkrecic i zwiekszyc wydajnosc o 0.00001% to bezsensowne zasmiecanie forum.

Widać, że znasz się na rzeczy. Po prostu chciałbym trafić na taka osobę, która pracuje dłuuugo w branży IT, która kompletnie nie zna się na rzeczy. Polecałbym zmianę branży. Na płycie za 200zł także można ładnie podkręcić komputer. Widać, że jesteś laikiem w tych sprawach. Co do zaśmiecania forum - usuń konto

 

a modecom to faktycznie markowy produkt ktory wazy 0.5Kg posiada 3 tranzystory i piszczy gdy pobor dochodzi do 70% mocy koncowej.do komputera w urzedzie pocztowym sie nada (niech jedze ogluchna za ich negatywne nastawienie do klientow) ale nie do komputera z procesorem w technologi I-DC.

Przedstawiony wyżej zasilacz, jest najlepszym w tym przedziale cenowym. Pociągnie nawet zestawy e8400 OC + 4850 OC

 

pozniej przychodza tacy poinformawani na forum ze za 200zł przekreci z E5200 do Q9550 i nastepnego dnia sie kloci ze to przeciez jakis felerny towar i chce nowy bo na forum mu powiedzieli...

przestancie robic z innych ludzi oslow, sami nei wiecie a najwiecej macie do powiedzenia :) (to do ludzi pokroju "dzisiaj jeszcze 12 postow a za miesiac bede w top 10" )

jezeli nie wiesz co kupic zapytaj sie w sklepie a najlepiej u serwisanta sklepu, on powinein najlepiej wiedziec co kupic aby bylo ok.

 

mmL

Widać, że Ty się na tym znasz. E5200 spokojnie podkręci się do mhz Q9550 (w końcu to ma tylko ~2,8ghz), ale wiadomo, cztery rdzenie, to nie dwa. Co do ludzi, którzy robią osłów z ludzi to widzę w tym poście tylko jednego..

Na pomoc ze strony serwisanta sklepu bym za bardzo nie liczył. Z 50% sprzedawców nie zna się na rzeczy tak jak Ty.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie opłacalny procesor.

2. Nie warto kupować tak drogiej płyty.

3. Karty całkiem nie opłacalne.

Ja w tym zestawie zalet nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MakeMeLaugh - WOW, to przykład gościa, który tak "imponuje" swoją wiedzą że żal sie robi i śmiać sie chce naraz. Nawet brak słów. NIC dosłownie NIC co napisałeś nie jest prawdą i tylko pokazujesz jaki jesteś przemądrzały i jaki to sprzęt preferujesz... I tak chybiłeś z tym Phenomem I.

Jesteś początkujący na forum i nie widzisz, że co niektórzy poważnie doradzają a nie jak to ująłeś "to do ludzi pokroju "dzisiaj jeszcze 12 postow a za miesiac bede w top 10"" - ten Twój cytat doskonale do Ciebie pasuje :lol2: Nie wróże Ci długiego żywotu na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję płyty głównej do OC do poniższego zestawu:

Pentium Dual Core E5200

Seagate Barracuda 250GB SATA2 ST3250410AS

Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/

A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition

MODECOM MC-350 ATX 2.0 PFC 350W

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

 

Procesor ma mnożnik 12.5 wiec przy 320 FSB robi 4giga (jak da rade).

 

Mam w sklepie do wyboru takie płyty jak:

MSI P31 NEO-F v2 /intel P31/ - 245zł

Gigabyte P31-ES3G /intel P31/ - 239zł

Gigabyte G31M-ES2L /intel G31/ - 199zł

Gigabyte EP31-DS3L /intel P31/ - 260zł

 

Która z nich jest najlepsza? Każda bodajże pójdzie na 333 FSB. Zależy mi teraz na stabilności, opcjach w biosie, na wydajności i oczywiście na wysokim OC.

 

Pozdrawiam.

http://www.agito.pl/socket-775/msi-p35-neo-f.776.41761.html

 

Jak jestes w stanie dac ciut wiecej za mobo to ta bedzie dobra (polecam przejrzenie duzego topicu o niej na forum).

Jak nie to Gigabyte na P31 tez jest sprawdzony przez ludzi tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a wiec maly quiz, specjalnie dla was wzialem pierwszy lepszy komputer stojacy obok i zachowalem sie tak jak kazdy szanujacy uzytkownik boarda, czyli podkrecilem procesor.

 

komputer baza:

e7400

gigabyte ep43-s3l

pamiec kingston 2gb

zasilacz 550W

asus 9600GT

wentylator box - 40C.

 

wynik w 3DM06

Dołączona grafika

10062pkt.

 

a gdy podkrecimy procesor i ustawimy wentylator scythe ninja 35C.:

Dołączona grafika

10942

 

czyli zwiekszenie taktowania o 20% przyczynilo sie do wzrostu wydajnosci o 10% (zaokraglajac) w 3DM.

to daje jakies 2-3 fps w grach, a kalkulator szybciej oblicza calki o 0.00000008 ms.

 

mam racje, czy nie?

 

jednoczesnie zwieksza sie pobor pradu i trzeba wydac 100zł na rozsadny wentylator, bo boxowe lepiej nie montowac.

dodatkowo zywotnosc MB i CPU skraca sie i jest wieksze prawdopodobienstwo awarii takiego sprzetu.

 

i ten ktory powie, ze tak nie jest, sam nie zna sie na sprzecie i nie bedzie mi tutaj wpieral, ze zatrzymalem sie na 2007roku, czy pisze bezecenstwa.Az sie smiac chce, cala firma obserwuje to co piszecie i jak zazarcie bronicie racji OC.Dzieki wam wiemy skad ludzie wymyslaja takie wyimaginowane historie, ktorymi pozniej nas racza przy zakupie towaru.

 

staram sie was zrozumiec, ale nie potrafie przelozyc waszych racji na zycie codzienne.Z tego co piszecie wynika, ze nie oplaca sie miec atrakcyjnej kobiety, poniewaz wystarczy wyrwac 100KG monstrum i kupic jej kosmetyki do makijazu, a kumple beda sie na nia slinic tak samo jak na jennifer lopez.

przyklad trafny i zgodny z tym co piszecie o OC.Jezeli zanegujecie to co napisalem to automatycznie zaprzeczycie wszystkim racjom ktore nadmienialiscie jako zalety OC :)

 

pozdrawiam wszystkich "wyedukowanych" :)

EOT.

Edytowane przez MakeMeLaugh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zastawie jest za słaba karta dlatego procesora i przez to nie widać dużej różnicy. Zrób testy w grach a nie w 3dmark.

Popatrz ze cwirek91 ma e5200, który jest słabszy od procesora, który testowałeś i hd4830 czyli o wiele lepsza kartę od testowanej przez ciebie. U niego różnica byłaby większa.

Dodatkowo on by kręcił proca z 2.5GHz na około 3.5GHz. Ty kręciłeś z 2.8GHz na 3.3GHz. Rożnica w wydajności byłaby o wiele większa.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to jest :D U kolegi (to ze nie u mnie nieznaczy ze to nic niewarte :P akurat ot widzialem) standard e8400 i 4870 a oc8400 na 4ghz i 4870 to roznica ogromna. Nie patrzylem na klatki, ale to przynajmniej dla mnie jeszcze lepiej swiadczy ze "golym okiem" roznice widzialem, a o oc niewiedzialem, bo to "jelop" :P wiec sie niespodziewalem. W sumie niebardzo mi zalezy czy proc bedzie dzialal 7 czy 5 lat. Co do poboru pradu, z tym trzeba sie liczyc, ale jezeli ktos niewylacza pc wcale lub zadko to chyba nie jest na tyle glupi ze trzyma proca i karte na takim "zylowaniu" nonstop.

Z twojej tezy wywnioskowalem ze procesor po oc np. na 3ghz nie rowna sie temu ktoru standardowo ma 3ghz, tak ? Oczywiscie niechce porownaniua nowszej i starszej technologi, tylko tej samej seri lub podobnej o roznych taktowaniach.

 

 

 

up@ no nie trolla, bez przesady. Kolega ma swoje racje i widac ze pracuje w branzy. Wiec sama dyskusja ma sens, nikt nie jest doskonaly, wiec wszyscy sie czegos uczymy. U mnie makeme... jest troche spalony juz :P bo spotkalem kupe takich sprzedawcow co to zawsze wiedza lepiej :P

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ MakeMeLaugh

 

Taki test, to sobie możesz :damage_wall:

 

1. OC jedynie do 3,3GHZ. A bardziej to już się nie chciało?

2. Gorszej karty, niż 9600GT nie mogłeś wsadzić? Chytra zagrywka - wsadzanie karty, która nawet po OC nie osiągnie więcej w smarkach. Tylko w nich.

3. Co to za wyliczenie z usyskanych punktów na wzrost FPS? Skąd wytrzasnąłeś taki przelicznik, który w ogóle nie istnieje :damage_wall:?

4. Ryzyko awarii sprzętu.... Ta jasne. To nie jest podkręcanie z używaniem suchego lodu...

5. Żywotność. Wcale niekoniecznie. Niektóre części padają nawet bez OC po krótkim okresie użytkowania. Nikt nie potwierdził teorii o skracaniu żywotności. I tak jest to okres rzędu 10 lat...

6. Przy OC bez zwiększania napięcia nie trzeba nowego chłodzenia. Boxowe chłodzenie nie jest po prostu ciche - czy to przy OC, czy też nie.

7. Widzę też przyznanie się do pracy w sklepie komputerowym. Zakładam, że jest to sklep Proline, czyż nie? Oto będzie kolejny argument (prócz opineo), by tam nie kupować...

 

 

Jako, że MakeMeLaugh posądza mnie o szerzenie totalitaryzmu itd. zapytam o to Was - co chcecie zrobić z użytkownikiem forum MakeMeLaugh? Czekam na propozycje.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, smarkami to ty sobie możesz... Punkty w smarkach nie przekładają się na wyniki w grach, ale to już trzeba o tym wiedzieć.

 

Jak koledzy napisali - 9600GT wystarcza do tego proca. Im mocniejsza karta, tym mocniejszy procesor jest wymagany - temu nie zaprzeczysz, prawda?

 

Kolejna rzecz to minimalny FPS. Jeśli masz mocną kartę, to im silniejszy procesor, tym większy min. FPS, więc mniej ścinek w trakcie grania. Znowu - o tym to już trzeba wiedzieć...

 

Box do takiego OC wystarcza - liczą się temperatury, a te przy takim OC nie są duże. A jeśli chce się ciszy - kupuje się chłodzenie nie za 100zł, ale za 80zł, Pentagram Karakorum, kontrolerem obrotów.

 

Co do żywotności sprzętu - ty nawet nie wiesz, o czym piszesz. Przy dobrych temperaturach żywotność się nie skraca, co najwyżej z 10 lat do 8 lat. Wystarczy poczytać, ile osób używa jeszcze podkręconych Pentium II czy III, albo jakichś Athlonów. Tak, tak, używają i nic jeszcze nie padło.

 

Jakbyś wiedział, że wszystkie procesory są te same, a różnią się tym, jak je producent ustawił, choć często taki najsłabszy procesor jest w stanie pracować przy takim zegarze, jak ten najmocniejszy z danej serii, to byś nie gadał takich głupot.

 

Co do poboru prądu... Ha, kilkanaście wat więcej, ile cię może kosztować miesięcznie, przy aktualnych cenach prądu? Czas zrezygnować z lizaków...

 

Jestem za banem, choć niech najpierw odpisze, o ile będzie miał śmiałość.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze sam procesor ma wiecej punktow nie podlega dyskusji, jest wykrecony o 500mhz, na wiecej nie pozwolilismy sobie, gdyz plyta glowna to zadna rewelacja i procesor sypal bledami.

chodzilo o szybki test bez pieszczenia magistrali.To co chcialem udowodnic to zwiekszenie wydajnosci komputera poprzez podkrecenie procesora na takim poziomie, aby bezpiecznie mogl pracowac, bez stresow przy wymagajacych programach.Jak widac roznica w 3dm06 jest znikoma, czyli sam komputer w grach nie bedzie mial wiele wiekszej wydajnosci.

Dlatego uwazam ze krecenie samego procesora to niepotrzebne zabiegi.Lepiej kupic wyzszy model o wyzszej magistrali i wiekszej pamieci cache, w przypadku intela.

Mowicie o zwiekszeniu wydajnosci procesora, o jego taktowaniu, a czy ktos z was sprawdzil pobor pradu przy wykreceniu e5200 o 1ghz i przyrost ciepla na procesorze i plycie glownej?

Do tego, trzeba miec dobre pamieci, aby nie okazalo sie, ze z 800mhz zbije magistrale do 533mhz co sie zdazalo na slabym sprzecie :)

Jezeli komputer ma miec wieksza wydajnosc w grach to trzeba juz krecic karte graficzna, sam procesor wiele nie zdziala.

 

Ktos wczesniej napisal odnosnie zestawu ktory ulozylem w 2minuty dla jakiegos innego forumowicza, po co plyta glowna za 500zł.Otoz, po to aby mozna bylo cos jeszcze zdzialac z procesorem i gfx.Plyta glowna musi byc dobra, bez niej nie zrobicie nic, albo zrobicie i po 2 miesiacach przyjdziecie na serwis, ze wam plyta sie wysypala a kondensatory napecznialy i wygrywaja hejnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta glowna musi byc dobra, bez niej nie zrobicie nic, albo zrobicie i po 2 miesiacach przyjdziecie na serwis, ze wam plyta sie wysypala a kondensatory napecznialy i wygrywaja hejnał.

Oczywiście, że musi być dobra, a nie za 150 zł... Temu nikt nie zaprzecza.

 

Może ustosunkuj się do mojego posta, bo mam wrażenie, że go nie przeczytałeś...

 

Przede wszystkim:

 

Punkty w smarkach nie przekładają się na wyniki w grach, ale to już trzeba o tym wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że na wydajność komputera nie wpływa JEDYNIE procesor, a także KARTA GRAFICZNA, która i tak rozwinęła skrzydła na niepodkręconym E7400 i to ona HAMUJE całą jednostkę. Wrzuć tam 4850, a zobaczysz różnicę!

 

Tylko nie porównuj wyniku 3DM06 z 9600GT i 4850, bo nie od dziś wiadomo, że to się nie przekłada na rzeczywistą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...