Skocz do zawartości
-=YoGi=-

Lc 4 Antec 1200 By Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

To nigdy nie jest tak, ze nic sie nie da z tym zrobic... ;)

Neo2-FR jest dość specyficzna i nie będą pasować na inną płytę. Zostanie kupienie nowych :(

 

Fajne fotki tylko połączenie gpu> rez jakoś mi nie pasi

Rez miał być trochę niżej, ale kątówki są w paczce razem z drugą chłodnicą... Ale i tak będę musiał wymienić tą kostkę, na tą mniejszą 90* od Bitsa. Jakbym chciał puścić go w tej chwili łukiem, to i tak małe szanse, bo kostka się nie obróci bardziej niż jakies 5*, a rez i tak znajduje się blisko bocznej ścianki. Zresztą jak płyta wróci z serwisu i dojdzie wkońcu druga chłodnica, to będę musiał pewnie zmienić połączenia, więc pewnie i to połączenie się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ją naprawią, bądź wymienią na ten sam model, to będę zadowolony. Jeśli nie da się naprawić i wymienią na coś innego, to będę mało zadowolony :( ponieważ dość długo wyczekiwałem bloczków na tego mobasa.

Ja i tak jestem pełen podziwu, że chciało Ci się płacić za blok, na bądź co bądź, starą już płytę. Może jednak czas na wymianę sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara, nie stara, ale jara :) Zmieniałem sprzęt w wakacje. Wtedy nowsze było tylko i7, a w planach miałem zmianę płyty i procesora. Co za tym szło, i7 było możliwe, ale po dłuższym grzebaniu w testach, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu pakować się w i7. Jak również, rozmyślenia nad nową płytą ustały niedługo potem, gdyż nie było sensu kupować nowszej płyty dla - jak któs to powiedział - wymierającej platformy. Więc plany się zmieniły. Doszedł nowy procesor, a płyta została. Na nową platformę przejść zamierzam, jak będzie już kolejna generacja procesorów - gdy ten skok wydajnościowy będzie dobrze widoczny. A skoro takie były plany, to czemu by nie założyć bloków na tą płytę? Raz, że będzie zawsze chłodniej - quadzik miał być kręcony, a dwa, zawsze to ładniej wygląda jak płyta jest zwodowana :)

 

No cóż, zwodowaną płytą nie dane było mi się nacieszyć, ale liczę, że ją naprawią. Jeśli nie, to trzeba będzie pomyśleć co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie brak informacji ze sklepu. W sumie dopiero trochę ponad tydzień. Jak będą 2 tyg. to sam zadzwonię. Jak na razie, to bawię się w oplatanie kabli w nowej zasiłce i kminie mocowanie nowego Thermochill`a :) poleci pod BigBoya możliwe, że zrobię z niej kanapkę, ale mało dostępne są wentyle 160mm - bynajmniej czekam na Xigmatek 170mm :)

 

Editka: Właśnie o tego chodziło :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wróciła z serwisu? :)

 

Tak, dzisiaj ją odebrałem. Tylko 3tyg oczekiwania :) wymienili mi na inną sztukę. Tylko nie wiem czy się cieszyć. Poskładałem kompa na referencyjnych częściach, żeby się upewnić, że wszystko śmiga. No i nie śmiga... Po odpaleniu kompa, zobaczyłem magiczne szlaczki, produkowane przez moją grafę :( O ile w biosie coś widzę, to już winda leży. Cały ekran za.rany kwadratami. Winda próbuje załadować grafę i na tym się kończy, bo ciągle ekran się resetuje. Jeszcze skoczę do kogoś się upewnić, ale kolejne 3tyg bez kompa zaczynają mnie denerwować...

 

Postaram się wrzucić parę fotek z innych prac nad sprzętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie masz plyny pod blokiem na gpu

 

Grafa też ubrana w referencyjne chłodzenie. Jak zdjąłem blok, to nie było żadnego płynu. Tylko pasta na pamięciach i gpu. Na wszelki wypadek rozłożę jeszcze raz i przejrzę dokładnie.

 

Edit: Grafa jest czysta, brak śladów po płynie...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wklejam kolejne elementy :)

 

Nowa prądownia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oploty kabli (24pin będzie później):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Nowa chłodniczka - TC PA 160.1:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Zgodnie z opiniami kilku osób, kupiłem sobie opalarkę. Najtańszą jaką znalazłem. Efekt na zdjęciach powyżej. Termokurcze wyglądają o wiele lepiej, niż zgrzewane zapalniczką, czy świeczką. No i zaoszczędza to masę czasu. Nie licząc przymusowych przerw, gdy opalarka się za bardzo nagrzeje.

Grafa leci na gwarę, więc nadal zero przyjemności z układu... Przynajmniej będzie trochę czasu, na dopasowanie reszty elementów. Muszę jechać znowu do Castoramy, bo mi trójnik pękł :( dlaczego, to nie mam pojęcia.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Yogi miałeś zajebisty (to nie jest wulgaryzm) zasilacz, ja mam serię jeszcze p6 :D choć czytałem, że wielu użytkowników p7 narzekało na skwierczenie cewek czy głośne śmigło.

 

Set od Michała i LUNA wyglądają ekstra to jeszcze komentując poprzednie fotki. Co możesz o nowym produkcie p8 od BQ powiedzieć? Warto? Cena jak za 900W czyli ok. 800zł zachęcająca, no ale jak na rynku jeszcze Antec czy Enermax to BQ musiało obniżyć pułap, ale jak to jest choćby z wykonaniem obudowy nowej elektrowni od BQ? Jakbyś mógł nawet mi na PM, coś napisać będę wdzięczny, bo będę wymieniał swojego BQ na nową serię p8 lub Quattro od Antec'a, proszę abyś doradził. Dodam, że mój p6 działa już ponad 3,5 roku :) Sorry za OT ale musiałem zapytać :)

 

Yogi, a czy do całkowitego kompletu schłodzisz swoje Mushkin'y? :D Gdzie wyląduje nowa chłodnica TC?

 

Czekamy, z niecierpliwością na kolejne zdjęcia i opisy w Twoim wykonaniu.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję Ci z całych sił przy tym projekcie =YoGi=. LGA 775 wiecznie żywa, a ja z takiego samego założenia wychodzę co i Ty parę postów wyżej. Mam nadzieję, ze te "małe fatum" się skończy i odpalisz potwora w całej krasie. Kibelek szykuje się niezły. Będę bacznie śledził twoje postępy. Powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa :) Mam tylko nadzieję, że dostane na powrót referenta od producenta, bo jak nie to będzie kiszka z blokiem... Ale na razie nie ma co się zamartwiać.

S775 rules :P Dopóki nie zobaczę sensu wydawania masy pieniędzy na nową podstawkę, to nie zamierzam nic z tym robić :)

 

Androctonus

A kto powiedział, że miałem? :P

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

O wersji P7 mam jak najlepsze zdanie. Solidne wykonanie, cewki nie piszczały, a wentylatorek bardzo cichutki. Z mojej P7 byłem bardzo zadowolony. Natomiast o P8 ciężko mi cokolwiek napisać w tej chwili, ponieważ nie miałem jeszcze szansy sprawdzenia jak śmiga w kompie, z racji problemów ze sprzętem (najpierw mobas, teraz GPU).

Z wyglądu jest świetny. Wpinanie kabli, praktycznie tak samo jak we wcześniejszej wersji, niestety nie przydadzą się stare przewody - bynajmniej nie 6-pin czy 4/8pin. Jak do tej chwili nie miałem za bardzo czasu poprzyglądać się u dokładnie, ale jak tylko skończą się moje problemy ze sprzętem, to w temacie o Dark Power P8 wrzucę mini-recenzję i porównanie P8 do P7. Co prawda będzie to 750W vs. 900W, ale przynajmniej jakiś pogląd na sprawę będzie.

 

Co do Mushek, to nie będą chłodzone. Nie grzeją się aż tak. Był plan zamontowania OCZ Memory Cooler. Ba, nawet go miałem, ale grafika jest zbyt blisko slotów na RAM. Zamontowanie coolera powodowało wygięcie grafiki, przez co nie chciała się odpalić. Być może będzie coś zrobionego na zamówienie, ale to jest akurat sprawa drugorzędna.

TCPA160 trafi na górę, pod BigBoya. Na razie obmyślam dokładne zamocowanie, żeby mi nie spadła, bo nie ma żadnych otworów montażowych, poza pojedynczym po boku :P i jak widać mam na to ostatnio masę czasu...

Jeszcze nie wiem co dokładnie wymyśle, ale myślę nad zrobieniem z niej kanapki :) Kupiłem do tego celu Gentle Typhoon 1850rpm i zamontuje go od spodu na tej "piramidce" - shroud, albo dostanie opisanego wcześniej Xigmateka, jak będzie dostępny.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz prezentuje się wyśmienicie, jednak wykonanie w serii DPP było, jest i mam nadzieję będzie zajebiste. Jak tylko prace ruszą to czym prędzej poproszę recenzję, ha FOTORECENZJĘ :D p7 vs. p8. Pytanie, czy aż taki przyrost mocy, 750W to i tak wiele jest Tobie potrzebny? :) Rozumiem, perspektywiczna i przemyślana decyzja z "prawie" 1kW jednak... jednak to Twoja decyzja :D i nie śmiem jej negować. Powodzenia i czekamy na kolejne boje w Twoim wykonaniu. Koniec OFFa nt. zasilaczy :)

 

Yogi----> p7 do sprzedania? :D

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, a ja nadal kiepsko stoję ze sprzętem. Grafika już nie wróci i jestem na etapie załatwiania zwrotu gotówki, więc poszukiwania nowej grafy trwają. Kilka propozycji jest, ale na te lepsze brak funduszy :(

Jako, że grafy nie ma, ciężko z czymkolwiek ruszyć do przodu. Na obecną chwilę, kupiłem elementy do montażu PA160 pod sufitem i te do montażu PA120.3 na przodzie, gdyż tamte nie są zbyt wygodne, ani trwałe. Przez ten czas, miałem chociaż okazję pobawić się nowym nabytkiem: Scythe Kaze Server :)Fajny panelik, ładnie się prezentuje. Pozwala na wyłączenie wentylatorów, co dla mnie jest plusem. Szkoda tylko, że temperatury odczytuje ze swojego zestawu czujek, a nie np. z biosu przez USB. Pompki pod to nie podłącze, bo obciążalność na kanał to 1A, ale w planach były/są dodatkowe wentyla na przednią chłodnicę i prawdopodobnie też na PA160. Do pompki może kiedyś w końcu dokupię miniNG :) Z racji braku grafy, oplotłem sobie kabelki do panelu i myślę, że prezentują się całkiem dobrze :) Mam nadzieję, że za niedługo będę mógł ruszyć z układem dalej.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za zainteresowanie i PM`ki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć czy ten panel w swoich zaawansowanych funkcjach wyłączania/włączania wentylatorów zachowuje się jakoś z sensem? Da się ustawić tak jak piszą minimalne napięcie na początek dla poszczególnych kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel działa w 3ch trybach: Auto, Semi-Auto, Manual. Manual to wiadomo, możesz wyłączyć, lub wyregulować obroty (napięcie na wyjściu 3,7-12). Auto, ustawiasz temperaturę od której ma być uruchomiony wentyl i tyle. A Semi-Auto, ustawiasz temperaturę i obroty wentyli (jeśli temperatura poniżej ustawionej, to kręcą się tak jak ustawiłeś, jeśli wyższa, to zwiększają obroty). Za bardzo się jeszcze nie wgłębiałem, bo i tak mam zamiar ustawić go na Manual (chociaż kto wie), ale jak poskładam kompa (bardzo możliwe że w następnym tygodniu), to mogę posprawdzać dokładnie jak ma się ta sprawa ze wszystkimi ustawieniami.

 

A więc dzisiaj udało mi się, że tak powiem, upolować HD5850 :) niestety brak na razie funduszu na bloczek FC. Ale wszystko z czasem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem, ale trochę się pozmieniało... Dzisiaj powinien przyjechać HIS HD5850 (czarne PCB będzie bardzo dobrze się komponować :) może jeszcze śledzia pomaluje mu na czarno i będzie miodek), ale nie wiem jak się spisze dostawca...

Mam nadzieję, że w miarę niedługim czasie, dam radę dokończyć układ. Na razie czekam jeszcze na dostępność złączek BiPi w Angeli, z informacji wynika, że w ciągu ok 7-14 dni będą mieli, więc pewnie wtedy powstanie ostateczna (mam nadzieję) wersja.

 

A pozmieniało się tyle, że przyjechał kolega dla nowego Radosława :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21

Czyżby jakaś specjalna wersja? :) Kiedyś jak kupowałem EK, to dostawałem w takich białych pudełkach po prostu. A teraz nawet pudełka dają przyzwoite :)

 

Androctonus

Oj tam skrzywienie :P Chłodniczka bardzo fajna :) tylko nie wiem, czy tak łatwo by tam weszła... no i kombinacji z montażem pewnie tez bym miał. Co prawda tej jeszcze nie zamontowałem, a sposób zamontowania, który obrałem okazał się być zły, ale raczej nie zamierzam zmieniać, a inny montaż już wymyśliłem :) Tylko trzeba Castorame odwiedzić :) Ogólnie to sprawa miała się trochę inaczej. Była okazja kupić TC, był pomysł z zamontowaniem, to kupiłem. Dopiero później dowiedziałem się o Phobya, a sporo później dopiero w Angeli dodali je do swojej oferty. Gdyby nie te problemy ze sprzętem, to układzik by już śmigał. No ale cóż, czekam na mojego HD5850 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kolega WOZAQ ze Szczecina :D Wow :D Szczecin LC RULEZ :D BTW. wozaq Twoje WC właśnie spojrzałem również bardzo ciekawe + ATCS 840 :) Już Cię lubię :)

 

Hehe, Yogi po prostu sądziłem, że Twój bigboy w 1200 ma średnicę 230mm lub coś w tych okolicach :)

 

BTW. już jak będę po obydwu sesjach i kupię wszystko do mojej rev. 1.0 to planuję worklog mojego CM Cosmos S; 3 chłodnice, 2 reziki, 3 bloki... ale już ciiiii :D

 

Mogę jedynie powiedzieć, wszystko wewnątrz RC1100 :)

 

Yogi, rób już dalej swoje LC, jeden z ciekawszych worklogów w galerii, tym samym najlepszy wg mnie w takiej klasie, jeśli mówimy o finansach, tzn. dla mnie układ Atomel'a, Screamer'a, Plastka, Seby, Snow'a, Malika czy jeszcze kilku osób jest nieosiągalny ze względów finansowych. Yogi zbudował coś co jest w zasięgu wielu użytkowników jednak w obudowie, która jest dla mnie okropna, tak jak dla wielu mój Cosmos S :) Jednak cały worklog i opisy świetne i tego brakuje u innych :)

 

Świetny układ Yogi i powodzenia w UPie Twojego LC, czekamy z niecierpliwością :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq nigdy nie jest za późno :D hehe

 

Androctonus BigBoy ma 200mm i jest mocowany do plastikowego topu obudowy, więc bezpośrednie przykręcenie chłodnicy do wentyla i obudowy nie byłoby możliwe. Szkoda, że chłodniczka Anteca nie jest miedziana. Pod nią jest już gotowe mocowanie. Jutro pewnie skocze do Casto i zobaczę co tam można wykombinować, żeby przyczepić tą 160 na górę.

 

Układy osób, które podałeś, jak i kilku innych, są dla mnie wzorem, jak można ładnie zbudować układ. Może i sprzęcik nie jest za bogaty, ale dla mnie jest w 100% wystarczalny. W samo LC włożyłem trochę kasiorki, że już dawno przestałem liczyć :P

Moja obudowa mi się bardzo podoba :P i jakoś nie zamierzam zmieniać :) Jak przyjedzie grafa, to muszę wykonać parę testów, m.in. obiecane testy wentylatorów na PA160, więc najbliższy update będzie pewnie dopiero za tydzień, jeśli chodzi o samo składanie sprzętu. Ale pewnie w międzyczasie wkleję coś nowego z pracy przy budzie :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oliwer21

Czyżby jakaś specjalna wersja? :) Kiedyś jak kupowałem EK, to dostawałem w takich białych pudełkach po prostu. A teraz nawet pudełka dają przyzwoite :)

 

 

Ja właśnie mam takie białe pudełko <_<

 

Składaj chwal się fotkami bo ładnie Ci to wychodzi :wink: i wynikami testów bo jestem ciekaw jakie będziesz miał tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wozaq nigdy nie jest za późno :D hehe

 

Miałem na myśli, że na tę chwilę jest za późno ;) Zobaczymy w przyszłości, jeszcze fajniej byłoby gdyby zrobili taką chłodnicę, ale na 2x 230mm to bym wrzucił na górę. No, ale teraz Ty składaj swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dobrze :) biorę się do kombinowania :) czekam jeszcze na złączki z Angeli i pertraktuje z Sebusiem o kilka złączek :)

 

Androctonus jaki jeszcze to nie wiem, początkowo miała tam po prostu wisieć i BigBoy miał wyciągać powietrze. Zobaczę jak to będzie się sprawować. Ewentualnie wyprofiluje kawałek blachy z otworem o odpowiedniej średnicy np. dla omawianego wcześniej Xigmateka i zamontuje tak samo, jak zamontowany jest obecny shroud dla 120mm wentyla. Może nawet ten zostanie i pójdzie tam BQ! albo Typhoon, ale podejrzewam, że nie będzie to zbyt "piękne".

 

Przyszła kolejna paczuszka z długo wyczekiwanym Radosławem :) co mi się podoba? Czarne PCB :) i przydymiony śledzik, tak samo miałem w poprzedniej karcie od HIS`a i tak samo mam w Xonarku, więc będzie bardzo fajnie się prezentować :)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...