Skocz do zawartości
-=YoGi=-

Lc 4 Antec 1200 By Yogi

Rekomendowane odpowiedzi

Procka jeszcze nie cisnąłem, nie chciałem go męczyć na boxowym chłodzeniu. Jak złoże LC, to wtedy zobaczę co się da z tego zrobić :)

 

Właśnie złożyłem sprzęt i trzeba by przetestować jak działa :) jedyny problem, który napotkałem, to stockowe chłodzenie Radosława zasłania mi gniazda SATA, jak zamontuje bloczek, to nie będzie wtedy problemu.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch powodów:

- Kabelki od "starego" są poukładane i nie chciało mi się wszystkiego rozplątywać.

- "Nowy" nie jest do końca opleciony, a że jako lubię mieć poukładane w obudowie, to niepotrzebnie robiłbym sobie dodatkową pracę, żeby rozmontować, opleść i montować na nowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio całkowity brak czasu na grzebanie w kompie skutecznie opóźnia budowanie układu. Dotarły już zamówione złączki, więc mam nadzieję, że jakoś dalej pójdzie. Póki co, oplotłem 24pin od nowego zasilacza i zamontowałem go w obudowie - kolejna masakra z układaniem kabli. Ale powiem, że teraz wygląda to bardzo fajnie :) Pewnie będę musiał jeszcze jakiś kabelek dodatkowy opleść, bo może braknąć wtyczek, ale na szczęście trochę oplotu jeszcze leży. Pewnie z 15-20m będzie :) Jako, że przydałby się jakiś update, to tak z nudów...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bardzo kiepsko u mnie ostatnio z czasem :( Komp chodzi ciągle na standardowym chłodzeniu, więc robi się gorąco... Czas, który udaje mi się znaleźć na grzebanie w kompie, spędzam na dopasowaniu mocowania nowej chłodnicy i nad pseudo shroudem na nowy wentyl dla niej. No i tutaj nasuwa mi się pytanie: Znacie wentyle 160mm??? Mam Silent Wings 140mm i on ewentualnie trafi na chłodnicę. Znalazłem Xigmateka 170mm KLYK, którego ewentualnie musiałbym sprowadzać (ma węższe mocowanie, więc by pasował), ale nie wiem czy uda się go wcisnąć do końca, no i łożysko ślizgowe... Bardziej bym preferował coś dokładnie pod wymiar... Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://skinflint.co.uk/?cat=coolfan&xf=355_180

Computer Fans and Computer Fan Accessories - FrozenCPU.com  

xigmatek ma dobre łożysko, wytrzymuje bez problemu pracę w poziomie.

kiedyś Xoxide miało 160mm wentylator, ale już nawet na ich stronie nie widać takiego. lipa.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo padnie na niego, albo będzie tylko wisiała pod 20cm wentylkiem Antka. 170mm nie do końca mi pasuje w "shroudzie" :P Mocowanie tego Xigmateka, to 125mm i 134mm, więc bez problemu do przykręcę do mojej blaszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Yogi=-, mam pytanie czy te śruby od śledzie (niebieskie) to oryginalne do budy czy kupywałeś? Jak tak to powiedz gdzie takie mogę kupić, takie same :).

Edytowane przez gumis144

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=Yogi=-, mam pytanie czy te śruby od śledzie (niebieskie) to oryginalne do budy czy kupywałeś? Jak tak to powiedz gdzie takie mogę kupić, takie same :).

 

Oryginalnie Antec daje zwykłe śrubki. To są anodyzowane aluminiowe szybkośrubki od Revolteca. W większości sklepów komputerowych takie coś powinieneś dostać. Podobne, czy wręcz identyczne robi też Sunbeam. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to Angela posiada Sunbeam`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazło się nareszcie trochę czasu :) Postanowiłem dokończyć mocowania do chłodnic, ale obmyślane wcześniej rozwiązanie wcale się nie sprawdziło :( Jak to mówią - najprostsze rozwiązania są najlepsze, więc tym razem się udało :) Mocowanie do 120.3 już pomalowane i zamontowane, a do 160.1 już zrobione i właśnie wysycha :) będę musiał pokombinować z tą wiązką kabli obok napędu, bo po zmontowaniu układu, będzie tam za ciasno, ale pomysł już jest :) fotki z przymiarek:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka? No co Ty :P Jak się dobrze przyjrzysz, to korek od wlotu kończy się tam, gdzie zaczyna się otwór na kable (tak pi razy drzwi), a w poście #62, żeby daleko nie szukać, płyta zaczyna się dopiero pod otworem na kable :) początkowo oceniałem, że będzie więcej zajmować i bałem się trochę o ten wlot, ale wszystko powinno ładnie pasować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jeszcze czujnik temperatury bitsa, mam nadzieję, że będzie współgrał z moim panelem (na 99% powinien) i backplate do karty, na który niestety muszę trochę poczekać. Tak się zastanawiam i chciałbym poznać waszą opinię, coby zmienić obecną tubkę EK 250 na EK 400? Pod tubką tak jak teraz, na sztywno pompka, tylko że wtedy, musiałbym pompkę dosłownie postawić razem z rezerwuarem, który kończyłby się dosłownie pod górną chłodnicą :) jakoś tak to wyliczyłem, że na styk by wlazło, tylko pytanie do was, czy to będzie się prezentować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK 400 to kolos. W wersji advanced może być ciekawie.

 

Myślę raczej o starej wersji, ustawionej odwrotnie: górna pokrywa na dole, centralny wlot na pompkę, a dolna na górę, i wtedy mogłoby pasować poziome połączenie do górnej chłodnicy. Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechały ostatnie części. Chyba ostatnie, bo jeszcze nie wiem co z nową tubką będzie, ale to się okaże. A więc dzisiaj przyjechał backplate na 5850, czujnik BP (black sparkle, bo na silvera bym musiał czekać długo), oczywiście już opleciony :) i nowy thermopad na mofy itd. Czyli już niedługo ruszą obiecane testy i zaraz później montaż całego układu. Mam nadzieję, że będzie mniej kombinacji, niż z poprzednim podejściem :)

Coś dla oka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w nocy nie mogłem wytrzymać, więc co nieco poskładałem :) Jak na razie, złożyłem układ testowy pod wentylatory na samej PA 160. Coś mam wrażenie, że coś jest nie teges z bloczkiem na procka. Albo będę musiał jeszcze raz go zamontować (pasta?), albo rozebrać i przeczyścić, bo temperatury na procku są chyba trochę za wysokie...

 

Ogólnie prezentuje się to mniej więcej tak w idle:

Grafa i proc @stock

Pasta to Scythe Thermal Elixer

Pompa na 4560rpm

Temp. cieczy 33.8*

Temp. otoczenia 30.7*

Wentylator na TC 990rpm (Ultra Kaze)

 

Grafa:

gpu - 33*

temp1 - 33.5*

temp2 - 37*

temp3 - 33.7*

vddc phase1 - 38*

vddc phase2 - 37*

vddc phase3 - 38*

 

Proc:

40*/37*/39*/41* czy nie za wysokie?

 

Coś dla oka :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A tak wygląda układ do testowania:

Dołączona grafika

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka to już prawie vintage :wink: ale backplate jakoś do mnie nie przemawia, bo usztywnia jedynie to co jest już usztywnione(bo blok się chyba nie odkształca), chociaż przysłowiowy bling jest :wink:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak by to wyglądało bez blachy, ale jednak trochę musi pomagać, bo jednak karta jest sztywna po obu stronach, dzięki czemu się tak nie wygina do dołu. Jak zmontowałem poprzednią kartę, to byłem przerażony dosłownie, jak bardzo się wygięła z portu pod ciężarem bloku. Jak dostałem EK do nowej karty, to ten bloczek jest cięższy i potężniejszy, co mnie trochę bardziej przeraziło, ale po zmontowaniu całości i wsadzeniu do kompa, karta odeszła od poziomu zaledwie o 2mm w najniższym punkcie, co dla mnie jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj Łukasz dawaj, masz już moją tubę EK RES 400. Do roboty, nie ściemniaj :) Nie ustawiaj reza na sztywno z pompą, może 2x 90 lub 90 i 45 + kawałek tygona i nie będziesz miał ddc1 bezpośrednio pod rezem a obok, czyli jedna kątówka spod reza + tygon + druga kątówka do topu od ddc1 :)

 

Jeden z ciekawszych projektów :) Dawaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...