Skocz do zawartości
sAx®

co może dawać d....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sprzęt jak poniżej. Podkręcony 12x166. Na tych ustawieniach spoko. Ogólnie system nie bardzo sie garnie żęby wstać na jakimkolwiek podwyższonym zasilaniu, nawet po odłączeniu nagrywary. Napięcia w Biosie i PCAlert:

3,3V ~ 3.33

5.0V ~ 5.00

12V ~ 11.76, więc uważam że nie ma sie do czego przyczepić

 

Powróćmy do pytania w temacie. Co może dawać d..... Przyznam że temperatury pozwalają na dalsze podkręcania, ale za cholere nie moge zmusić dziada by wstawał na wyższych napięciach. Zasilacz??

 

Pamięci raczej nie bo testowałem na FSB do 180 async.

 

Poradźcie bo zaczyna mnie to denerwować.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te napięcia w stresie??

 

Napisz tez jakie masz temperatury w FullLoad.

 

Tym ze pamieci chodza asynchronicznie dobrze nie sugerowalbym sie, gdyz przerabialem to na wlasnej skorze i przy synchro moje stare sie sypaly. :?

 

Podnosisz napiecie wraz z wyjsciem powyzej 166?? Jesli tak to sprobuj przy stabilnie dzialajacych ustawieniach podniesc V nie zmieniajac FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mobo troche ciepło, ok. 42-44 przy Full Load z otwartą obudową, na procu 50- 52 Full Load

 

Generalnie napięcie 3.3 oraz 5 V wahają bardzo nieznacznie na Full Load natomiast 12 V bywa w granicach 11.75 - 12.10

 

Przy stabilnie działających @ 166 podnosze ale max do 1.7 tyle że juz wtedy proc sie mocniej grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mobo troche ciepło, ok. 42-44 przy Full Load z otwartą obudową, na procu 50- 52 Full Load

 

Generalnie napięcie 3.3 oraz 5 V wahają bardzo nieznacznie na Full Load natomiast 12 V bywa w granicach 11.75 - 12.10

 

Przy stabilnie działających @ 166 podnosze ale max do 1.7 tyle że juz wtedy proc sie mocniej grzeje.

Skoro wstaje na 1.7 przy 166 to sprobuj jechac dalej przy tym samym napieciu.

 

Lub obniz mnoznik, np do 8 i jedz na maxa z FSB. Sprawdzisz wtedy czy wogole twoj config pociagnie wyzsze fsb...

 

Choć temperatury tez masz nieciekawe :|

Chipset strasznie Ci sie grzeje, u mnie max 32 C. Przesmaruj jakas srebrna pastą. Na procka rowniez przydaloby sie cos lepsiejszego.

 

Mam jednak dziwne przeczucie ze to pamiec moze zawodzic, obniz timingi. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniżyć można teraz jest 5/2/2/2.5 ale nie wiem czy jest sens, ponieważ spadnie sporo wydajność.

 

Co do tego FSB to trzeba będzie spróbować. chociaż działało przy FSB 175 sync ale niestabilnie

 

Z czipsetem będzie cieżko bo jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>iane dwa bolce przeszkadzają w zdjęciu radiatora, jedyne co moge zrobić to dołożyć radiator na SBridge.

 

Wogóle to planuje opchnąć te kingstony i kupić TwinMosy @400 Mhz i wtedy zobaczyć co naprawdę można wyciągnąć z tego FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat, mianowicie wczoraj zakupilem cos takiego:

 

AXDA1700DLT3C

9880407280293

JIUHB0308MPMW

 

i generalnie jest niezle bo przy default vcore chodzi prime stabilnie na 2200 mhz (11X200) i dalej chodzi srednio tak:

2300 - 1,6 vcore

2400 - 1.725 wcore

2500 - 1,875 vcore - i tu zaczynaja sie schody, bo zeby byl stabilny pod primem trzeba mu podniesc napiecie, tylko ze ten procek nie wstaje wogole powyzej napiecia 1.9 v(nawet na 10x133). Nie jest to problem mobo, ani pamiatek ani zasilacza, na poprzednim procku ciagnalem do napiecia 2.1 v przy fsb 217 synch. I tu pytanie do posiadajacych DLT3C od dluzszego czasu, czy tez mieliscie problemy z podnoszeniem na nim napiecia, czy to tylko moj egzemplarz ma takie zwiechy ?? komp jak w podpisie. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500 - 1,875 vcore  -  i tu zaczynaja sie schody, bo zeby byl stabilny pod primem trzeba mu podniesc napiecie, tylko ze ten procek nie wstaje wogole powyzej napiecia 1.9 v(nawet na 10x133). Nie jest to problem mobo, ani pamiatek ani zasilacza, na poprzednim procku ciagnalem do napiecia 2.1 v przy fsb 217 synch. I tu pytanie do posiadajacych DLT3C od dluzszego czasu, czy tez mieliscie problemy z podnoszeniem na nim napiecia, czy to tylko moj egzemplarz ma takie zwiechy ?? komp jak w podpisie. Za odpowiedzi z gory dziekuje.

Takie rzeczy się zdarzają na tych DLT3C. Na zagranicznych forach dużo ludzi narzeka, że te procki nie lubią za wysokiego napięcia.

Spróbuj mu zaaplikować kilkudniowy burn-in na najwyższym napięciu i MHz.

Zobacz jak bedzie po tym zabiegu.

W tej materii jednak za wiele sie nie zdziała :evil:

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego problemu, to przy napięciu powyżej 1.7 system nie wstaje (tzn. wstaje ale sporadycznie, jak sie zasilacz troche nagrzeje). Dziwnie to brzmi ale tak jest.

 

Może polecisz mi jakąś tanią pastę ale bardzo dobrą bo planuje przesmarować SBridge i walnąć jakiś radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze dobra i do tego niedroga pasta jest pasta termoprzewodząca THERMOPOX 75 AGS, nie uzywalem jej, ale to jest jej opis: "Pasta została napełniona srebrem proszkowym o czystości 99.8% do poziomu 75%. Znajduje zastosowanie w ekstremalnych warunkach przewodnictwa cieplnego. Jedyna dostępna na polskim rynku pasta termoprzewodząca o tak wysokich parametrach. Termiczna przewodność: 6.5- 8.0 W/mK Kolor: Srebrny". Wydaje mi sie ze jest niezla, troche gorsza od 2 razy drozszego arctic silver 3 "Arctic Silver III to srebrna pasta termoprzewodząca zawierająca ponad 70% sproszkowanego srebra, wykonana z czystego srebra (czystość 99.9 %) + dodatki silikonowe. Termiczna przewodność: do 9.0 W/mK". Ja u siebie na mostku polnocnym mam srebrna paste titana i tez sie spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...