Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze ustawiam boot priority i nie wystarcza...

 

Intel znów zapowiada obniżke cen :)

 

EDIT

@silverato coś ten Twój link nie prowadzi chyba tam gdzie chciałeś

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie, na newegg vertex jest po 220$, przeliczajac na polskie to jakies 770zl. Ktos moze kupowal w newegg cos? Do tej ceny ile na oko trzeba przesylke liczyc i czy clo jakies bedzie trzeba placic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie w menadzer dysków

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

robiebnie sektora chyba nic nie da bo w7 i tak zrobi sobie dwie nowe partycje (mój xp ją widzi)

Czy to nie jest to sławetne miejsce które najnowszy firmware do Vertexów rezerwuje sobie na potrzeby wear leveling i przez które sporo ludków miało problemy z odtwarzaniem obrazów dysków robionych przed uaktualnieniem do najnowszej wersji firmware (bo dysk po uaktualnieniu miał mniejszą pojemność niż wielkość obrazu)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale windows 7 robi 2 partycje jedną 100mb i reszta dysku to jak ustawie sektor na całym dysku a w 7 zrobi to 100 mb na coś tam to uwali sektor ? czy musze zrobić 2 partycje podczas ustawiania sektora ?

W wątku o W7 było to wyjaśniane...i nie ma związku z SSD... Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

wejdz sobie w menadzer dysków

Dołączona grafika

Wlazlem i u mnie tego w ogole nie ma.

 

Dołączona grafika

 

 

Edit

Michaelius - a czego sie spodziewales :P :D

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Dzisiaj nabłem Vertex-a 60GB , wgrałem nowy firmware 1375 i zainstalowałem już Viste x64.

 

Mam pytanie, czy coś jeszcze powinienem z tym dyskiem zrobić ? Jakieś ustawienia ? Natknąłem się gdzieś o jakieś ustawienia sektorów , TRIMer i inne. Mógłby ktoś rozjaśnić o co chodzi ??

 

 

PS. Czy te dyski można normalnie defragmentować czy się tego nie robi przy SSD ??

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane ulegają fragmentacji. To jest zależne tylko i wyłącznie od systemu plików. Na SSD się nie defragmentuje partycji, bo jest to związane z nadmierną eksploatacją komórek. A po co defragmentować partycje skoro czas dostępu masz na poziomie 0.1ms?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Dzisiaj nabłem Vertex-a 60GB , wgrałem nowy firmware 1375 i zainstalowałem już Viste x64.

 

Mam pytanie, czy coś jeszcze powinienem z tym dyskiem zrobić ? Jakieś ustawienia ? Natknąłem się gdzieś o jakieś ustawienia sektorów , TRIMer i inne. Mógłby ktoś rozjaśnić o co chodzi ??

 

 

PS. Czy te dyski można normalnie defragmentować czy się tego nie robi przy SSD ??

 

Dziękuje za pomoc.

Jak przeczytasz ten wątek to dowiesz się praktycznie wszystkiego http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...0k-t270332.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Ile Wam zajął TRIM Vertex-a ?? Jestem po zainstalowaniu systemu + wszystkich aplikacji na świeżym Vertexie 60GB (w RAID non-member). Odpaliłem TRIM-a w ver. 0422 i strasznie mozolnie to idzie minęła niecała godzina a tu ledwo 8%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomilem tego Trima. Sprawdzil dyski i doszedl do dysku C. Cos tam zrobil w kilka sekund 98% i 99% i potem juz nie zdazylem zobaczyc bo okno sie zamknelo. Tak to ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchomilem tego Trima. Sprawdzil dyski i doszedl do dysku C. Cos tam zrobil w kilka sekund 98% i 99% i potem juz nie zdazylem zobaczyc bo okno sie zamknelo. Tak to ma byc?

Są dwie wersje , starsza i nowsza:

 

Starsza:

 

LINK

 

Nowsza (0422) :

 

LINK

 

U siebie zauważyłem coś takiego, miesiąc temu na innym egzemplarzu Vertex-a w trybie IDE nowsza wersja działała podobnie jak mówisz , odpalała się , kilka sekund, 100% i koniec. Niestety okazuje się że takie działanie narzędzia oznacza że nie działa tak jak powinno. (można to zauważyć m.in po pliku wiper.dat na C: i jego niewielkim rozmiarze podczas uruchomienia TRIM-a ). Z kolei wersja STARSZA odpalała się , trwało to KILKA minut , rozmiar pliku .dat się zmieniał podczas czyszczenia i osiągi dysku powróciły (nie utraciłem danych) . Dzisiaj testuje inny egzemplarz Vertex-a 60GB (tyle że w RAID Non-Member) . Po tygodniu użytkowania , po raz 1-szy odpaliłem nowszą wersję i tak jak wspominałem wygląda na to że działa (póki co doszło do 48% - strasznie długo w porównaniu z moim pierwszym Vertex-em i starszą wersją TRIM-era ) . Co więcej plik .dat przyjął od razu rozmiar "wolnej przestrzeni na dysku, w moim przypadku stanowi rozmiar 28GB :blink: , na dysku zostało ledwo 2GB wolnej przestrzeni).

 

Z tego co czytam na forum OCZ u różnych ludzi działa inaczej , u jednych starsza wersja u innych ta nowsza 0422 . Zobaczę jak dojdzie do 100% czy ta wersja starsza również zadziała - mam nadzieję że system się nie skaszani bo takie prawdopodobieństwo też występuje, choć podobno na systemach 64-bitowych problem utraty danych jest w 90% rozwiązanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale versja ver. 0422 tak szybko ci pykła? ja to robie na gołego vertexa 2-3 min i gotowe z ver. 0422 dałem sobie spokój bo leci jak krew z nosa

Otóż to , leci jak krew z nosa na 0422 , przerwałeś w swoim wypadku działanie wiper-a czy dotrwałeś do końca ? Zaskoczyło mnie że zadziała, bo tak jak mówiłem na innym modelu Vertex-a który miałem 0422 trwał ledwo z 3 sekundy i koniec ,a teraz ZONK . tak jakby miało znaczenie albo 'seria dysku' ;/ albo tryb w jakim chodzi : IDE-AHCI-RAID Non-member .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo Windows 7 ma już sam w sobie narzędzie jakim jest TRIM i wykonuje się automatycznie, tyle że jeszcze Vertex go nie wspiera , ma to się chyba zmienić z nowym firmware, który powinien się ukazać za dnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam pytanie jak przywracacie Obraz Dysku ? Czego używacie Acronis czy Ghost ? Czy potrzebuję oddzielny dysk z instalką Windows-a ,żeby po awarii zrobić reflash(=sformatować SSD) i wtedy uruchomić przywracanie obrazu ? :rolleyes: A może te programy mają wbudowaną opcję formatowania przy przywracaniu obrazu dysku ?

(dzięki za rozjaśnienie ,ale zawsze instalowałem wszystko od początku z płyty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...