Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem sobie dysk Ocz Vertex 60GB. Używam Windows 7. Czy wystarczy, że włożę go, i zainstaluje na nim Windows 7 z bootowalnej płyty ? Czy trzeba coś jeszcze robić, żeby dysk był w pełni użyteczny i szybki ??

Ewentualne optymalizacje i tak po zainstalowaniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warto przesiadać się z raida 0 z barakudek 10 na vertexa 60? zalezy mi tylko na wydajnosci systemu ladowaniu opery, i programow? proszę o jakaś opinie wzgledem hdd

Oczywiście. SSD ma czasy dostępu kilkadziesiąt razy lepszy niż jakikolwiek Raid na HDD. Chcesz zyskać błyskawiczne ładowanie programów, to jest to odpowiednie rozwiązanie. Raid w HDD przydaje się przy przepychaniu dziesiątek GB danych, ale czas dostępu pozostaje bez zmian ( czyli dalej lipny ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualne optymalizacje i tak po zainstalowaniu systemu.

Tzn. co tam zoptymalizować ? Wcześniej kolega dał linka do jakichś dziwnych kombinacji dla dysku Vertex, ale zbytnio tego nie rozumiem, więc chciałbym wiedzieć ile straci Vertex, jeżeli nie zrobie zupełnie nic, tylko włoże go i zainstaluje Windows 7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych dziwnych kombinacji tylko kilka prostych zabiegów... w wypadku dysków z cache optymalizacje aż tak wiele nie zmieniają.

Wogóle w czym problem? Zamontuj, zainstaluj potem będziesz chciał to zoptymalizujesz.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawialem sie nad wlorzeniem Vertexa do lapciaka i dzis to zrobilem....co prawda system z ghosta zrobilem (bo chcialem tylko zobaczyc jak to chodzi).

 

I czy jest ktos w stanie wytlumaczyc mi skad taka rozbieznosc w wydajnosci?

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich komputerach są zwykle stare chipsety i np ICH7 lub starsze bardzo ograniczają wydajność dysków SSD co już widziałem w wielu testach przeprowadzanych na laptopach. To samo jest w nowych ale tanich modelach. Więc to może byc przyczyną. Chodź nie podałeś co to za sprzęt.

 

Zrób test PC Mark 05 i daj screena ze szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCmark pozniej, bo dysk znow siedzi w stacjonarce ;)

 

A config lapsa taki:

C2D SP9300 2,26GHz

Chipset - GS45

Southbridge - ICH9-M

2x2gb ramu ddr3

 

wczesniej w HDTach mialem tez takie wykresy, ze przez polowe dysku wydajnosc byla w okolicach 200mb a od polowy spadala na 100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walnij swiezy system zamiast ghosta i po instalce od razu atto przejedz zajmie ci to niedlugo a duzo moze powiedziec :)

 

moj vertex lezy od 2 dni w pudelku :( czasami podchodze, wyciagam go z niego, patrze, usmiecham sie i.. odkladam do pudelka. I tak do przyszlego tygodnia poki ostatnie czesci nie dojda :mur:

 

Swoja droga, rozpakowywujac podzespoly dotarlo do mnie, ze kupujac vertexa cala kase faktycznie wydalem na dysk :D Takie male cus, proste pudeleczko, jedna karteczka - zadnych zbednych bajerow :D Simplicity jak cholera ;) Cena w gralu juz podskoczyla, zdaje sie ze kupilem w idealnym momencie -_-

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos praktycznego testowales? skoro syntetyki sie tak roznia, moze to ich wina? Bo jak nie to raczej hardware cos nie teges, skoro swiezy win tez nie daje rady. A na hardware to juz sie nie znam za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje zasilania mam dobrze poustawiane (na maksymalna wydajnosc)...

A tak to wyglada w PCMarku05 i CrystalDiskMarku

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

A tak wlasnie wyglada HDTach...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on wydajnosci nie stracil, tylko na laptopie jakos tak kulawo w tych testach....

 

No o szybkosci dzialania laptopa to juz nawet nie wspominam ;)

 

Zrobie sobie jeszcze PCMarka na stacjonarce i porownam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jednak jest jakas roznica w PCMarku05...

 

LAPTOP 

Dołączona grafika

 

vs STACJONARKA

Dołączona grafika

 

No i przy kopiowaniu archiwum WinRar 2,7GB miedzy partycjami na laptopie trwalo to troszke dluzej.

Juz nie wiem co o tym sadzic...

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te roznice ja bym upatrywal gdzies w hardware - mimo wszystko laptop to laptop, a ty desktopa masz chyba nowiutkiego pod i7 :) Moze tu jest pies pogrzebany. Niemasz innego lapka pod reka zeby mu wsadzic tego ssd na chwile? JA poki nie uruchomie desktopa nie moge swojego lapka rozkrecic i ryzykowac , zbyt duzo cennych danych na dyskach :/

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...