Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak już jakiś Turbo można kupić w PL:

http://www.agito.pl/dyski-twarde/ocz-verte...433193|1:350960

heh kosztuje tyle co dalem 2 miechy temu za vertexa..

tak apropo to bym agito.pl omijal szerokim lukiem, dzis wrocila do mnie illuminated wreszcie sprawna, 3 razy odsylali do mnie przez nich naprawiana, i 3 razy im zwracalem piszac ze chce nowa bo tamta ewidentnie wadliwa, kontakt mizerny jedynie mailowy bo infolinia to pic na wode (30min z telefonem w reku i zero odzewu). Jak im naskrobalem maila na cala strone to dostalem krotkie "Przepraszamy za zainstaniala sytuacje" z automatu...porazka z obsluga klienta totalna

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/..._Vertex_05.html 1493 zl - przez ostatnie 2 miechy potanialy o 200zl przynajmniej w gralu gdzie kupowalem :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu poszla informacja o spadku cen Vertexow. Jak do tej pory nie zauwazylem obnizek w zadnym sklepie.

Staniały, Ja płaciłem 119euro za sztuke około miesiąca temu, teraz są po 114,90euro to 20zł taniej :) KLIK Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica cen vertexa turbo 30gb miedzy usa a pixmania to ~50 zl, takze chyba smialo mozna juz brac ;) tylko zeby sie wreszcie u nas pojawily... W ogole oplaca sie cos bardziej niz 2 takie sztuki do raida? =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zamiast Vertexa z Grala dostalem karte graficzna i znowu czekaj do srody na wymiane...

 

o wpyte :D:D:D a ja oczywiscie zapomnialem zadzwonic przez caly dzien, teraz bede mial dobry argument , ze mi summita innemu karte graficzna.

"Ja tu widze niezly burdel!" hyhyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam temacik ,bo mam summita 120gb od dwóch tygodni i dopiero jutro zabieram się za stawianie na nim W7 , z tego co wyczytałem to niczego przy nim nie robić ? stawiam system i wsio ? Jeśli nie to proszę o podanie jakie ustawienia porobić.

 

A co do grala to czasem robią dobre dile ,kolega ode mnie z sieci kupił u nich radka 4870 a dostał 4870 X2 !!! Powód nie zgłoszenia tego ,chyba oczywisty :D

 

A ramki do niego nie mogę się doczekać ,bo nie mają na stanie więc zamontowałem go tak :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fotce nic nie widac :]

co do ustawien to byly podawane 4 podstawowe czynnosci ktore nalezy wykonac juz po instalacji 7:] sprawdz jaki masz firmware na tym summicie

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt fota kiepska ,ale dysk umieściłem na ściance bocznej obudowy od 5,25 ,bo tych ramek montażowych nie mogę się doczekać jakoś. Ok ,jak postawię system na nim to sprawdzę firmware.

 

O te czynności chodzi ?

 

- wylaczenie indexowania (tą opcję wyłączamy we właściwościach dysku?)

- wylacznie uslugi search (tą po przez services.msc ?)

- wylacznie uslugi superfetch (tą również w services.msc ?)

- wylaczenie hibernacji (powercfg -h off)

- wylaczenie page file (czy to ta komenda http://www.tricks.com.pl/czyszczenie-pliku...izacja-systemu/ ?)

- przeniesienie downloadu przegladarek na hdd (jak się ustawia to przenoszenie w FF ?)

- przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd (i jak to przenieść ?)

 

Czy te operacje są dobre czy może coś pomyliłem ? Pagefile zarządza pamięcią wirtualną ,czy to dobrze że jest wyłączony ?

 

plus czynności z tej strony http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...70#entry3316370 ?

 

Jak coś zle to proszę o poprawienie z góry dzięki

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam temacik ,bo mam summita 120gb od dwóch tygodni i dopiero jutro zabieram się za stawianie na nim W7 , z tego co wyczytałem to niczego przy nim nie robić ? stawiam system i wsio ? Jeśli nie to proszę o podanie jakie ustawienia porobić.

 

A co do grala to czasem robią dobre dile ,kolega ode mnie z sieci kupił u nich radka 4870 a dostał 4870 X2 !!! Powód nie zgłoszenia tego ,chyba oczywisty :D

 

A ramki do niego nie mogę się doczekać ,bo nie mają na stanie więc zamontowałem go tak :

 

Dołączona grafika

to się trzeba wziąć na sposób bo większość ramek jest mało przydatna przynajmniej w moim przypadku

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wylaczenie indexowania (tą opcję wyłączamy we właściwościach dysku?)

prawy na dysku, i na pierwszym okienku na dole odznaczasz indexowanie

- wylacznie uslugi search (tą po przez services.msc ?)

- wylacznie uslugi superfetch (tą również w services.msc ?)

ta, disabled i po sprawie

 

- wylaczenie hibernacji (powercfg -h off)

si, cmd uruchom jako administrator

 

- wylaczenie page file

prawy myszy na moj komputer, i Advanced system settings po lewej w linkach -> Performance i Settings -> zakladka Advanced -> na dole Vitrtual memory i Change -> ustawiasz na ssd No paging file i Set

- przeniesienie downloadu przegladarek na hdd

w wiekszosci w opcjach przegladarki bedzie gdzies ustawienie katalogu do Pobierania/Downloadu (w ff opcje-> i na glownej Pobierane pliki zapisuj do:)

 

- przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd (i jak to przenieść ?)

Podobnie jak page file tylko od razu po wyskoczeniu okna z Advanced System settings -> Enviroment Variables -> zmieniasz TEMP i TMP na hdd gdzies zamiast c:

 

Czy te operacje są dobre czy może coś pomyliłem ?

wystarczy ze wykonasz to wyzej i jestes w domu :)

 

Pagefile zarządza pamięcią wirtualną ,czy to dobrze że jest wyłączony ?

jak masz duzo ramu (6gb i 64 bitowy system) to spokojnie wylacz, na 32 bitowym chcesz stawiac, to moze byc problem bez page file (wtedy ustaw na hdd) -> przyklad gra cryostasis, ktora na viscie 32 bitowej mi po jakims czasie grania wyrzucala brak pamieci :)

 

instaluj 7, uporasz sie w 1h :)

 

 

edit:

uu witaj w klubie niespelnionych nadziei ;) czekamy do 22 pazdziernika na updatera firmware do summitow. Nie masz tego "samonaprawiacza" ;) zwanego PRF (performance recovery feature) - GC to przy Vertexach

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma jak niema :] i z tego co pisza to w Summitach sie to PRF nazywa. Dla porownania, summit po 2 miechach, ale i tak nie odczuwam zwolnienia jakiegos w dzialaniu systemu/otwieraniu aplikacji

 

edit:

uzywalem w sumie 1.0 wersji, widze ze jakiegos buga miala, ale wszystkie stare pomiary mialem 1.0 wiec zeby wyniki byly w miare wiarygodne jesli chodzi o porownanie spadku wydajnosci.

 

tutaj dysk po parunastu dniach uzytkownia (niepamietam dokladnie)

Dołączona grafika

 

po 2 miechach

Dołączona grafika

 

zaraz zrobie 100mb na 2.2 zeby porownac :)

 

@down

niema...18C1 i 1901 maja

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym robił reklame, ale warto przeczytać

 

http://nvision.pl/art-274/Dysk_SSD_-_czy_w...zytkowaniu.html

W rozdziale "Sprawa SSD, a Windows 7", autor zapomniał o dość istotnym usprawnieniu w Siódemce czyli wsparciu dla operacji TRIM. Testując Vertex'a to obciach o tym nie wspomnieć. A procedura TRIM jak wiadomo wpływa pozytywnie na zmniejszenie efektu degradacji wydajności wraz z upływem czasu użytkowania Vertex'a. I to jest istotna innowacja - więcej warta niż pozostałe modyfikacje.

Na razie MS zrobił w Siódemce to co do niego należy. Warto by w przyszłości położyli jeszcze większy nacisk aby następca był jeszcze bardziej read-only i zapisywał jeszcze mniej tymczasowych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wylaczenie indexowania (tą opcję wyłączamy we właściwościach dysku?)

prawy na dysku, i na pierwszym okienku na dole odznaczasz indexowanie

- wylacznie uslugi search (tą po przez services.msc ?)

- wylacznie uslugi superfetch (tą również w services.msc ?)

ta, disabled i po sprawie

 

- wylaczenie hibernacji (powercfg -h off)

si, cmd uruchom jako administrator

 

- wylaczenie page file

prawy myszy na moj komputer, i Advanced system settings po lewej w linkach -> Performance i Settings -> zakladka Advanced -> na dole Vitrtual memory i Change -> ustawiasz na ssd No paging file i Set

- przeniesienie downloadu przegladarek na hdd

w wiekszosci w opcjach przegladarki bedzie gdzies ustawienie katalogu do Pobierania/Downloadu (w ff opcje-> i na glownej Pobierane pliki zapisuj do:)

 

- przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd (i jak to przenieść ?)

Podobnie jak page file tylko od razu po wyskoczeniu okna z Advanced System settings -> Enviroment Variables -> zmieniasz TEMP i TMP na hdd gdzies zamiast c:

 

Czy te operacje są dobre czy może coś pomyliłem ?

wystarczy ze wykonasz to wyzej i jestes w domu :)

 

Pagefile zarządza pamięcią wirtualną ,czy to dobrze że jest wyłączony ?

jak masz duzo ramu (6gb i 64 bitowy system) to spokojnie wylacz, na 32 bitowym chcesz stawiac, to moze byc problem bez page file (wtedy ustaw na hdd) -> przyklad gra cryostasis, ktora na viscie 32 bitowej mi po jakims czasie grania wyrzucala brak pamieci :)

 

instaluj 7, uporasz sie w 1h :)

 

 

edit:

uu witaj w klubie niespelnionych nadziei ;) czekamy do 22 pazdziernika na updatera firmware do summitow. Nie masz tego "samonaprawiacza" ;) zwanego PRF (performance recovery feature) - GC to przy Vertexach

 

 

Proponowalbym umiescic owyzszy teks jako FAQ na 1 stronie tematu. Pytan o konfiguracje systemu pod SSD bedzie coraz wiecej i beda sie one powtarzaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wnoszę o umieszczenie tego info w obu wątkach o SSD z podziałem na optymalki związane z wydajnością dla GEN.I i związane z żywotnością i poprostu niepotrzebnymi. Z podpisem w temacie - czytać 1 strone!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe sejmik? :D

optymalizacje ssd gen 1 ktos opisywal tutaj na polskie? na forum ocz oczywiscie wsio ladnie opisane jest, ale jakos mnie gen 1 nigdy nie interesowala :]

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem z urlopu, zagladam na forum OCZ z nadzieja na nowy firmware i co widze? Wycofania 1.4 beta i instrukcje downgrade'u. WTF? mam wlasnie te 1.4 i teraz nie wiem, czy mam sie bac? Schodzic z FW do 1.3? JAki jest powod wycofania 1.4?

 

 

Przez te chol... karte graficzna jestem zmuszony do odwrotu w strone Visty. Az do czasu, jak ASSU wyda odpowioednie sterowniki, albo przyjdzie cas na nowa karte... Ale nie o tym chcialem. Windows 7 wspiera TRIM. Vista nie. Czy duzo strace na wydajnosci uzywajac Visty? Czy moze jednak Cache da sie wyczyscic Wiper'em?

 

Ps. Nadal nie znalazlem informacji, co jest nie tak z Formware 1.4... :mur:

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie też tak macie, że jak licznik godzin dochodzi do 400 iluś tam godzin, to się zeruje i jedzie od nowa? U mnie już 2 raz tak się zresetował. :sad: Takim sposobem, to człowiek nie będzie wiedział ile dysk faktycznie przepracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...