Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dokładnie to samo, stworzone jeszcze zanim W7 dostało obsługę TRIM i służy własnie jako dokładny zamiennik dla użytkowników innych systemów.

Krótko mowiąc masz W7 niczego nie robisz - masz inny system używasz Wiper'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucam pare testow vertexa turbo 60GB, nic z nim nie robiem tylko zainstalowany system windows 7 x64.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

nie wiem czy te wartosci sa OK, czy powinienem sie czyms martwic?

Edytowane przez wojzuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki, potrzebuję pomocy :unsure: Po wakacjach przyjechałem i wszystko śmigało, zainstalowałem na nowo winde i wydajnosc raid0 spadła z 400 do 280(po przyjezdzie w starej windzie nie sprawdzałem) myślę coś źle zaistalowałem, drugi raz to samo, zainstalowałem osobno na jednym i odczyt jednego i drugiego dysku około 110mb, zerowałem dyski i też to samo, resetowałem biosa i też nic, jakieś sugestie ? sterowniki te co zawsze dawałem i później inne też spróbowałem i lipa...w biosie mam ustawione ide. hmm już sam nie wiem...fw to 1.30.

 

Edit:

Po następnej instalce win7 64bit doszło do 220mb, dyski padają ? zobacze na ocz forum jeszcze, może ktoś podać linka do fw 1.42b ?

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odczułes jakiś spadek podczas normalnego używania? Bo jak ciągle benciach!esz to wydajność spadnie na jakiś czas.

hmm tak raczej nie, ostatni raz testowałem jak kupiłem i teraz tak z ciekawości :) Właśnie próbuje odzyskać obraz dysku co na początku był i wszystko hulało bo może coś przeoczyłem albo coś miał ten system że ten nie ma :) możliwe jest żeby od płyty to było ?

 

Edit:

więc jeśli spada wydajność to poczekam na jakis czas zobaczymy czy wzrośnie...

 

Edit:

Ma ktoś program SE Sanitary Erase ? czy coś w tym stylu, ponoć przywraca komórki że tak powiem na nogi :)

 

Edit:

już mam KLIK

 

Edit: po raz enty :)

wszystko juz ok 434mb/sec :) trzeba tylko zainstalowac gdzies system zeby te dwa były jako zwykłe, później odpalamy Sanitary Erase z administratora ten program, wybieramy numer dysku pozniej y (jak yes oczywiscie) i trwa to dosłownie sekunde :) Musze jeszcze pokombinowac z obrazami w raid0(cos namieszałem z acronisem) żeby nie instalowac na nowo systemu.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista 64, jest tez zainstalowany Norton AV2009, wyłączona indexacja, wyłączona defragmentaryzacja, temp i inne przeniesione na hdd, download przegladarki na hdd, wylaczone search i superfetch, wylaczona hibernacja, wylaczone page file. na dysku zajete 23,2 GB

Edytowane przez Celin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vista 64, jest tez zainstalowany Norton AV2009, wyłączona indexacja, wyłączona defragmentaryzacja, temp i inne przeniesione na hdd, download przegladarki na hdd, wylaczone search i superfetch, wylaczona hibernacja, wylaczone page file. na dysku zajete 23,2 GB

To może Norton coś wyrabiał w między czasie.

 

@toms83 - trochę spadło, ty zdaje się na XP wciąż siedzisz tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83 - trochę spadło, ty zdaje się na XP wciąż siedzisz tak?

Tak, cały czas na XP. Nie mogę znaleźć czasu, żeby postawić 7. :sad:

A transferki spadły, ale taki stan utrzymuje się od miesięcy. Tzn. spadło do tego poziomu co wyżej w teście i dalej już nie spada. To tak dla wszystkich, którzy bali się, że będzie spadać aż do zera. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że u mnie od momentu odpalenia instalatora do ostatniego uruchomienia systemu minęło dokładnie 15min i siódemeczka stała więc tak wiele tego czasu nie trzeba :)

A potem konfiguracja u niektórych (zwłaszcza wybrednych) trwa dniami ... wiem coś o tym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można trochę przyśpieszyć instalację tworząc bootowalnego pendriva i na niego przekopiować pliki instalacyjne z płytki.

 

http://www.intowindows.com/how-to-install-...-working-guide/

 

Nie pamiętam już ile czasu zajęła mi instalacja Office 2007 Home & Student z pendriva na SSD - pisałem kiedyś o tym w topicu o SSD ale było to około dwóch minut. Z płyty trwało to sporo dłużej.

 

Co do optymalizacji można np. wyeksportować zmodyfikowane klucze rejestru, napisać skrypt do wyłączenia niepotrzebnych usług by następnym razem załatwić sprawę w mniej niż 5 minut :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem konfiguracja u niektórych (zwłaszcza wybrednych) trwa dniami ... wiem coś o tym ...

No właśnie, a ja jestem bardzo wybredny i mi na całą otoczkę schodzi kilka razy dłużej niż na system.

 

Co do optymalizacji można np. wyeksportować zmodyfikowane klucze rejestru, napisać skrypt do wyłączenia niepotrzebnych usług by następnym razem załatwić sprawę w mniej niż 5 minut :)

...lub zrobić obraz gotowego systemu z najważniejszymi ustawieniami. :razz: No ale najpierw, trzeba to chociaż raz ustawić. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam pytanie, moze glupie...

Czemu jako sugestia optymalizacji jest wylaczenie hibernacji? Przeciez to dla niektorych (dla mnie np) bardzo przydatna funkcja systemu, nie wyobrazam sobie bez niej zycia...

Sa jakies przeslanki ku temu oprocz oszczednosci miejsca na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w zamian używać Uśpienia. Jeszcze lepsze bo znacznie szybsze.

Byle nie uśpienia hybrydowego w Viście/Win7, bo to jest uśpienie i hibernacja w jednym, więc nie ma zysku w kwestii zmniejszenia ilości zapisów na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w zamian używać Uśpienia. Jeszcze lepsze bo znacznie szybsze.

No pewnie, i jak pradu zbraknie to szlag trafi...

Poza tym w stanie uspienia komp calkiem sporo pradu ciagnie.

Hibernacja jest dokladnie tym, czego potrzebuje. Zapisaniem srodowiska pracy w stanie z wczoraj 16 do odpalenia dzisiaj 8.

Bez tracenia czasu na podnoszenia wszystkich aplikacji ktore sa potrzebne do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, i jak pradu zbraknie to szlag trafi...

Poza tym w stanie uspienia komp calkiem sporo pradu ciagnie.

Hibernacja jest dokladnie tym, czego potrzebuje. Zapisaniem srodowiska pracy w stanie z wczoraj 16 do odpalenia dzisiaj 8.

Bez tracenia czasu na podnoszenia wszystkich aplikacji ktore sa potrzebne do pracy.

Jeśli ma do dyspozycji UPS'a to nic nie zniknie :) Natomiast usypianie peceta bez tego uważam za co najmniej dziwaczne. Wystarczy, że ktoś zrobi zwarcie w instalacji i wywali korki na klatce lub w pionie i po zawodach :lol2:

 

Pobór energii w trybie S3 nie jest jakiś porażąjący (zasilany jest przede wszystkim RAM). Co innego S1, ale to już dawno przeżytek.

 

Dobrym rozwiązanien jest hybrydowe uśpienie wprowadzone wraz z Vistą:

 

In Hybrid Sleep mode, system saves any open documents and programs to memory and to your hard disk, and then puts your computer into a low-power state as in normal Sleep/Standby state. An advantage of hybrid sleep is that if a power failure occurs, Windows can restore your work from your hard disk. If a power failure such as power outage occurs when your work is saved only to memory (as in Sleep mode), all work is lost. In Hyrid Sleep mode, if the computer suddenly loses power, users can still recover to last working state as when computer enters hybrid sleep mode because all data in memory is saved in hiberfil.sys hibernation file. In this case, the computer is acted exactly same with hibernation mode to resume computer activity, and yet still enjoy the benefit of fast return to full operation of Sleep mode.

Owszem potrzeba więcej czasu do uśpienia, ale za to jest gwarancja, że pliki nie zostaną utracone, a system uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...