Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

tu dzisiejszy test.

Intel daleko z tyłu. Nawet w Iops-ach tam gdzie był dotychczas najmocniejszy wypada dwa razy gorzej.

Uwazam ze wart swojej ceny.

 

Daje rade, fajny dysk. Nie przesadzaj z tym daleko z tyłu, powiedziałbym troche lepszy. Jeszcze nie wiemy na ile przełożą się niektóre wyniki w użyciu codziennym.

Na pewno sporą zaletą jest tez świetny zapis co zatka wielu marudom usta kiedy narzekali na Intele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Vertex Limited Edition

Świeży system, żadnych innych sterowników niż z win7 i w ahci zamiast IDE. Troszkę odczyt małych plików inny jak w TYMteście i nie wiem czemu. Wersja programu jest inna. Ogólnie wszystko gra. Jakieś sugestie czemu taka różnica ?

Przedstawiony atto disk benchmark był w Overlapped ale później nie chcący mi się przestawiło

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jang zapodaj wiecej testow: Pcmark05, Vantage, HDTune, AS SSD, Crystal. Podziel sie subiektywnymi spostrzezeniami. Sam ATTO nic nie mowi. Please.

pozdro

 

Ok wieczorem, juz troche dysk zapelniłem i minimalnie spadł i wgrałem intel rapid.

 

Coś zrobiłem, tryb ahci. Ciekawie wyszedł pcmark bo po restarcie systemu wyszło lepiej. To są syntetyki i zawsze jakieś wachanie będzie, wydawało że win7 troszkę szybciej się zainstalował. Może coś źle mam zrobione bo zobaczcie jakie prędkości w Tym teście wyszły, nie wiem z skąd je wzieli :unsure: Ogólnie jest bardzo szybko, zresztą jak miałem 2xOCZ vertex 30 w raid0 to nie zauważyłem różnicy w użytkowaniu czy na 1 był system czy w raid0 no i teraz 100Gb miejsca to już jest ok i jestem zadowolony z dysku.

 

Edit: w poście 251 można porównać do 2xocz vertex 30gb w raid0

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde! tak czy tak ciagle troche malo. moze na rapidach tak slabo idzie?

 

edit: tak czy tak AS SSD i PcMark rewelka!

 

edit2: tak to powinno wygladac

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne że po restarcie jest lepiej bo ram się oczyszcza z niepotrzebnych rzeczy.

 

Bardzo ładnie to wygląda. Szczególnie random 4KB. Zrób reszte testów o których pisał siwydym jak możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem hdtune gdzie nie był na nim system to takich skoków dużych nie było.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

EDIT :lol2:

Dołączona grafika

 

Edit pcmark vantage

Dołączona grafika

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po aktualizacji z 1.3 na 1.4 a potem na 1.5 dysk padł. Po stracie systemu z innego dysku, ssd nie widać, dopiero jak zrobię skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu to znajduje. Ustawiam offset, chcę sformatować, ale bardzo długo to trwa a na końcu pisze, że nie można sformatować.

 

Co mogę spróbować zrobić, zanim wyjebię go na śmieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj padł całkowicie, nie widać w windzie, skanowanie urządzeń nie pomaga, nawet w biosie go nie ma. No i poszły 4 stówki. <_<

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło sie nowe lipcowe FW 1.6 dla dysków na kontrolerze Indlinx OCZ Technology

 

Upgrade tylko z FW 1.5 więc jeśli ktoś posiada starsze najpierw aktualizuje do 1.5

Nowe FW nie kasuje danych dysku ale wiadomo zalecana ostrożność i backup danych.

 

Release Note FW ogólnie mówiąc poprawa drobnych błędów ale myślę że warto to zrobić, tymbardziej że flashowanie trwa jedną sekundę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...