Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, co zrabali w 1.4 beta, skoro tak szybko 1,41 wypuscili. Jedno przyznam, oczysczanie dysku dzial jak cholera! Zapis/odczyt wrocily mi do stanu fabrycznego (no.. prawie).

maki nie podnosza sie z trybu sleep, stad tak szybko wyszla 1.41, ktora btw nie poprawila tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok niestety ostudzili mnie ta informacja o nie pasującym firmware, i jak na razie nie dokonałem zakupu. A zakup miałem dokonać od naszych sąsiadów na ebay'u

Hym eBay powiadasz, ja tam raczej poczekam na nasze polskie wiejskie sklepiki. Póki co za wypłatę z tego miesiąca kupię coś większego na magazyn z tradycyjnych dysków może za miesiąc uda mi się upolować 2x Turbo 30GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole poczekać na oficjalne 1.4 niż 5 razy wgrywać, a nie daj .... niech coś się źle wgra :) Tym bardziej że z nocy na noc się zmienia numerek bety.

1.3 nie przysparza mi problemów ale ciesze się że wprowadzają szybko poprawki, widać że się starają. Planuje zakup 3 vertexa jakby miejsca brakowało ale z zainstalowanymi 2 grami(Crysis i Anno1404) i różne programy użytkowe mam zajęte 35GB(win7 64bit).

 

 

Szkoda jeszcze że jakiś programista(może haker) nie przerobi firmware żeby 30 i 60gb było tak szybkie jak 120 i 250, a najlepiej jakby były szybkie jak Vertex Turbo. W końcu to pamięci i podkręcić też może jakoś idzie haha...(musze poczytać o mlc co i jak )

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś dla zainteresowanych. Vertexy turbo do kupienia na Pixmanii 2 tygodni, a na MemoryC od tygodnia.

:o

Przeciez te predkosci to 3x prędkość jednego Vertexa. I to bez zadnych strat. Jak to mozliwe? Czyzby az tak poprawili obsluge raid w vertexie juz? Poza tym kontroler jakiś cudowny to nie jest - zwykly z mobo. Dziwne czy co?

 

Edit. Przegladam wyniki na oczforum i to jednak norma. Wow. Nie spodziewalem sie takich przyrostow w raidzie.

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole poczekać na oficjalne 1.4 niż 5 razy wgrywać, a nie daj .... niech coś się źle wgra :) Tym bardziej że z nocy na noc się zmienia numerek bety.

1.3 nie przysparza mi problemów ale ciesze się że wprowadzają szybko poprawki, widać że się starają. Planuje zakup 3 vertexa jakby miejsca brakowało ale z zainstalowanymi 2 grami(Crysis i Anno1404) i różne programy użytkowe mam zajęte 35GB(win7 64bit).

 

 

Szkoda jeszcze że jakiś programista(może haker) nie przerobi firmware żeby 30 i 60gb było tak szybkie jak 120 i 250, a najlepiej jakby były szybkie jak Vertex Turbo. W końcu to pamięci i podkręcić też może jakoś idzie haha...(musze poczytać o mlc co i jak )

Ale to jest oficjalne 1.4 beta, w sensie jak wgrasz i dysk kleknie to uznaja gwarancje - takie info jest na forum. Po za tym ma zaimplementowana technologie garbage collection wiec ja bym sie nawet sekundy nie zastanawial i wgral to fw, tyle, ze na ta chwile nie posiadam tego dysku :)

 

BTW jaka roznica jest pomiedzy normalnym Vertex a Turbo? Cos wiecej oprocz tych kilku MB wiecej na zapisie / odczycie?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wyniki vertexow turbo beda lepsze na lepszym kontrolerze. ICH10R ma ograniczona przepustowosc . max to okolo 660MB. Robiłem testy na Adaptecu 1430sa pcie x4, i wynika ze jego max to okolo 500MB. nie jestem pewien moze cos nie tak ze sterami albo ustawieniami. najnowsze stery do tego adapteca sa z przed 2 lat. Wyniki Crystala beda wieczorem. Pozdro

post-175133-1250426021_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File Write rewelacja! U mnie 36MB/s :D

Aplication loading i General usage ładne ale w obu spodziwałem sie jakiejś rewelacji a jej nie widze.

XP start tez super, ciekawe jak sie przekłada na start W7?

 

Tamto ATTO bardzo słabo, może jednak ICH10R lepiej sobie poradzi? Bo przecierz chodzi o odczyt malych plików a tu wyszło najsłabiej...

 

EDIT

Przejżałem dokumentacje tego Adaptec'a i widze że to sprzęt dokładnie tej samej klasy co mój HighPoint. Czyli mimo pciex4 wychodzą braki w posiadaniu szybkiego procesora i ramu na pokładzie. U mnie w każdym przypadku rozwiązania zintegrowane są wydajniejsze.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Adaptecu syntetyki wychodza gorzej, ale operacje I/O znacznie lepiej-około 60%. nie mam zrzutow bo nie zapisalem.

Jeszcze cos dla posiadaczy SSD:

http://www.scan.ie/Products/Jou-Jye-JJ-122...-single-35-Bay)

http://www.scan.ie/Products/PCICase-525-SA...-Module-See-Pic

 

Mam tą kieszeń na 4 HDD. Jest rewelka. Ma 2 wentylatory 4cm z regulowana predkoscia i jedno zasilanie (molex) na całą kieszeń i osobne złącza na dyski SAS. Zajmuje tylko jedną zatokę 5.25" a o wygodzie użytkowania nie wspomnę. A tak to wygląda u mnie

post-175133-1250437606_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, przełamałem się i zamówiłem 2x Vertex Turbo 30GB u żabojadów ;) (czytaj: Pixmania) przelew leci jutro za rana, rzekomo paczka ma być u mnie od 4 do 5 dni o zaksięgowania u nich wpłaty, zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich z Irlandii. Właśnie zauważyłem że sporo nas tu.

Co do tematu, to jak narazie experymentuje z różnymi ustawieniami w systemie. Wyprobuje tez kilka wersji sterow do ich10r, bo słyszałem ze na roznych roznie to pracuje, a jak wiadomo najnowsze wcale nieznaczy ze najlepsze. moze ktos z Was ma jakies doswiadczenie w tym temacie to prosilbym o podzielenie sie wynikami i sugestiami. @Mardok gwarantuje Ci ze to jest najlepsza Twoja inwestycja w kompa jaka kiedykolwiek dokonales. ZA tydzien opiszesz swoje wrazenia. POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, przełamałem się i zamówiłem 2x Vertex Turbo 30GB u żabojadów ;) (czytaj: Pixmania) przelew leci jutro za rana, rzekomo paczka ma być u mnie od 4 do 5 dni o zaksięgowania u nich wpłaty, zobaczymy co z tego będzie.

Pixmania jest zajefajna, o to jak szła moja paczka :D bo też zamiawiałem w pixmanii i jak zobaczyłem na google miasta to same yuiodhejancd leciały hehe : CZYTAĆ OD DOŁU dostawca UPS

Francja, Niemcy i Irlandia :))

 

DUBLIN IE 17/07/2009 14:30 DELIVERED

17/07/2009 5:58 IMPORT SCAN

KOELN (COLOGNE) DE 17/07/2009 0:14 ARRIVAL SCAN

17/07/2009 0:11 ARRIVAL SCAN

ROISSY, PARIS FR 16/07/2009 22:47 DEPARTURE SCAN

16/07/2009 22:47 DEPARTURE SCAN

16/07/2009 21:10 ARRIVAL SCAN

CHILLY MAZARIN, PARI FR 16/07/2009 20:20 DEPARTURE SCAN

16/07/2009 20:04 EXPORT SCAN

16/07/2009 20:04 ORIGIN SCAN

FR 16/07/2009 11:40 BILLING INFORMATION RECEIVED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu zamawiales z pixmanii? przeciez oni maja drozej niz taki np overclockers.co.uk :>

 

co mnie zastanawia to to, ze vertex vs vertex turbo na pixmania to 369e vs 369e :D

jaki beton - przelaczylem sie na sklep ROI i jest 339e vs 389e :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni wysyłają do Pl ?

Jak wyszukuje daje zawsze Worldwide więc wysyłają wszędzie.

 

Mnie jeszcze urząd nie trafił jak dotąd.

Znam tylko jeden przypadek na wielu znajomych kupujących z całego świata kiedy akurat urząd sprawdził paczke.

To kwestia zupełnie przypadkowa i trzeba miec akurat pecha. Pozatym sprzedawcy maja doświadczenie i oznaczaja przesyłke jako prezent.

 

Teścik Vertex Turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...