Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

...

A Samsung planuje wydanie updaterera do firmware dopiero przy premierze win 7...za 2 miesiace i 2 dni! (tak pisza na forum, ale mam nadzieje ze to nieprawda..)

Tymczasem po miesiacu uzytkowania jest masakra. Sami zobaczcie, mam 2 partycje druga 40gb z vista, ale praktycznie jej nie uzywam

Dołączona grafika

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tymczasem po miesiacu uzytkowania jest masakra. Sami zobaczcie, mam 2 partycje druga 40gb z vista, ale praktycznie jej nie uzywam

A w ogóle cokolwiek odczułeś przy normalnej pracy, jakiś spadek reakcji systemu, czy tylko sprawdzasz testy i się zamartwiasz? :wink:

Ja tam już od kilku tygodni nie włączałem żadnego programu testowego a system działa jak na początku, czyli rakieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest zdrowe podejście. Pozatym benchmarkowanie obniża czasowo wydajnośc dysku. Im więcej testujesz tym gorsze wyniki będziesz dostawał.

Co do drugiej partycji to podejżewam mimo że ty nie kożystasz (to wogóle po co Ci ona?) to dysk jednak kożysta z jej wolnych komórek :)

 

Moja rada - sformatuj całość i zostaw sobie jeden system (chyba najlepiej 7) na jednej partycji. I nie benchmarkuj co chwila a ciesz się szybkim systemem ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ja nie jakis benchmaster :D tak zrobilem atto tylko po miesiacu nie sprawdzania, naszlo mnie po przeczytaniu jakiegos topiku na oczforums, w dzialaniu nie odczulem choc przyznam ze ff 3.5.1 mi sie wiesza czasami, niewiem czy to jego wina czy co, w sumie nie przerzucalem nic na hdd (cache i inne pierdy ff). W dzialaniu systemu oczywiscie nie odczulem, bo jak widac transfery malych pliczkow duzo sie nie zmienily, ale sam fakt takiej degradacji na atto po miesiacu mnie mocno zastanawia...ciagle sie bije z myslami czy nie oddac tego summita i nie brac spowrotem vertexa ( o ile sklep mi to uzna hehe) ...

 

a co do formatowania na calosc, to poki co praca wymusza posiadanie visty, bo ie8 na win7 dziala troche inaczej a do testowania serwisow potrzebuje miec "standardowy" wyznacznik (czytaj vista/xp) czy dziala :)

 

zaznacze tylko ze na summitach wipera nie moge uzywac, a format raczej nic nie da jesli chodzi o przywrocenie wydajnosci (przynajmniej tak pisali na forum nie probowalem)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznacze tylko ze na summitach wipera nie moge uzywac, a format raczej nic nie da jesli chodzi o przywrocenie wydajnosci (przynajmniej tak pisali na forum nie probowalem)

Summit ma funkcję Auto Garbage Collection, zostaw kompa włączonego na noc (tylko bez żadnych programów żerujących na dyskach, typu torrent) i powinno kapkę się poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ale sam fakt takiej degradacji na atto po miesiacu mnie mocno zastanawia...

Tylko musisz pamiętać, że ten spadek jest też tylko do jakiegoś określonego punktu, wydajność w nieskończoność spadać nie będzie. To co masz, to może jest już maksymalny spadek jaki można uzyskać. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh a ja dalej czekam, coś te żabojady mnie katują że wersje Turbo mieli :/

 

Szanowni Państwo

Z przykrością informuje, ze zamówiony produkt z zamówienia XXX nie jest aktualnie dostępny.

Zostanie on dostarczony do naszych magazynów przez producenta 21/08/2009 ( jest to data dostawy podana przez producenta i może ulec zmianie). Będziemy mogli zrealizować Państwa zamówienie po tej dacie.

Przepraszamy za zaistniała sytuacje.

Pozdrawiam serdecznie.

Zespół PIXmania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summit ma funkcję Auto Garbage Collection, zostaw kompa włączonego na noc (tylko bez żadnych programów żerujących na dyskach, typu torrent) i powinno kapkę się poprawić.

ta...od firmware 18C1 ja mam 1801 niestety :( Te produkowane od 1 lipca juz maja.

 

@toms83

hehe, umiesz pocieszyc ;) poki odczyt/zapis na 0.5KB bedzie sie utrzymuwal na tym co jest poziomie i czas dostepu nie bedzie wiekszy w as ssd benchmark od 0.6ms to sie nie martwie :]

Jutro zadzwonie do grala i udam glupka, pytajac co mam zrobic jak mi z rma nie ten dysk co trzeba wrocil czy moge zworcic jak cos :> przynajmniej bede wieidzial czy moge w kazdej chwili na vertexa wrocic. W ktoryms sklepie bodajrze agito.pl czytalem, ze taka opcja jest tylko do 2 miesiecy po otrzymaniu wadliwego towaru, a ten czas od momentu dostania summita zamiast vertexa przy rma juz powoli bedzie sie zblizal, stad moje poddenerwowanie ;)

...

a za kazdym razem jak ktos tu czy tam na forum pisze o nowym firmware do vertexa to mnie skreca , wiecie jak to jest :D

 

@Mardok

ja na gtx 275 czekam 2 miesiace i 5 dni, dzis mial dojsc do sklepu i mieli go wyslac, siedze jak na szpilkach...hehe

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@Mardok

ja na gtx 275 czekam 2 miesiace i 5 dni, dzis mial dojsc do sklepu i mieli go wyslac, siedze jak na szpilkach...hehe

No tak ale chyba tobie żaden żabojad nie ściemniał że ma towar na stanie w momencie składania zamówienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta...od firmware 18C1 ja mam 1801 niestety :( Te produkowane od 1 lipca juz maja.

Fakt, teraz doczytałem... Ale widzę że na forum OCZ jesteś i coś tam się bąka o uaktualnieniu firmware'u, więc nawet jak Cię spławią w temacie pomyłki Vertex -> Summit, to i tak summa summarum na lodzie nie zostaniesz, tyle że przez jakiś czas może nie warto grać w benchmarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear - może spróbuj programu polecanego dla SSD I generacji? Ja sobie czyszcze CCleaner'em. Oprócz tego że to wogóle bardzo przydatny oczyszczacz to ma taka opcje (zaznaczaną w zaawansowanych) usuwaj dane z wolnej przestrzeni dyskowej. Opcja ni mniej ni więcej ma zerować komórki oznaczone jako puste więc i u Ciebie powinno działać.

Ja odczuwam przyrost wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ta...od firmware 18C1 ja mam 1801 niestety :( Te produkowane od 1 lipca juz maja.

 

@toms83

hehe, umiesz pocieszyc ;) poki odczyt/zapis na 0.5KB bedzie sie utrzymuwal na tym co jest poziomie i czas dostepu nie bedzie wiekszy w as ssd benchmark od 0.6ms to sie nie martwie :]

Jutro zadzwonie do grala i udam glupka, pytajac co mam zrobic jak mi z rma nie ten dysk co trzeba wrocil czy moge zworcic jak cos :> przynajmniej bede wieidzial czy moge w kazdej chwili na vertexa wrocic. W ktoryms sklepie bodajrze agito.pl czytalem, ze taka opcja jest tylko do 2 miesiecy po otrzymaniu wadliwego towaru, a ten czas od momentu dostania summita zamiast vertexa przy rma juz powoli bedzie sie zblizal, stad moje poddenerwowanie ;)

Ah ta zywotnosc SSD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah ta zywotnosc SSD :D

A co to ma do zywotnosci SSD?? Dysk nie padl, chodzi, a jedynie ma spadek wydajnosci poniewaz nie ma zaaplikowanego w firmware automatycznego zerowania komorek. Daruj sobie te usmieszki bo ztego co widac po twoich postach to tylko czekasz az pierwszy padnie zeby oglaszac wszem i wobec jakie to ssd zle i nie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa fajny programik. Można sobie to "czyszczenie" stosować do wszystkich ssd, które nie mają opcji automatycznego zerowania?

Sprawdza Ci się to?

Tak mozna używać. Choć czasami ludziska mówią że nie widzą różnicy :) Ale to pewnie zalezy czy dysk był już zamulony czy nie był.

U mnie po paru miesiącach i dwukrotnej zmianie systemu dało sie zauważyć wzrost szybkości zapisu. Szybciej się instaluje programy i szybcie wyłącza system.

Widać że działa bliżej tego co było od nowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do zywotnosci SSD??

To samo miałem pisać, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ssd i hdd działają na trochę innych zasadach. Jakby nie było, nawet dziadowskie ssd kasuje hdd w przedbiegach ( rozważając tylko i wyłącznie wydajność ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A co to ma do zywotnosci SSD?? Dysk nie padl, chodzi, a jedynie ma spadek wydajnosci poniewaz nie ma zaaplikowanego w firmware automatycznego zerowania komorek. Daruj sobie te usmieszki bo ztego co widac po twoich postach to tylko czekasz az pierwszy padnie zeby oglaszac wszem i wobec jakie to ssd zle i nie dobre.

Wczytaj sie moze glebiej. Dysk chodzi - wolniej. Siada jego wydajnosc. Czym to jest jesli nie zywotnoscia? To juz jego drugi SSD , ktory mu nie pasi.

 

To samo miałem pisać, jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Ssd i hdd działają na trochę innych zasadach. Jakby nie było, nawet dziadowskie ssd kasuje hdd w przedbiegach ( rozważając tylko i wyłącznie wydajność ).

Co ma do tego? A czym jest zerowanie komorek? Gdyby nie opracowano tego tak po czasie mialbys nie tylko pewnikiem pada , ale i zmniejszenie pojemnosci.

 

Cos jeszcze - nic nie pisalem o predkosci wiec nie wiem po co o tym wspominasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego? A czym jest zerowanie komorek? Gdyby nie opracowano tego tak po czasie mialbys nie tylko pewnikiem pada , ale i zmniejszenie pojemnosci.

 

Cos jeszcze - nic nie pisalem o predkosci wiec nie wiem po co o tym wspominasz.

Jakby nie było zerowania, to wydajność spadłaby tylko do pewnego momentu a nie aż do samego zera. Zerowanie fizycznie oczyszcza komórki, które system widzi jako puste, ale coś na nich siedzi. Dlatego przy zapisie na używanym ssd jest wolniej, bo trzeba najpierw tą komórkę oczyścić żeby móc coś na niej zapisać. Zerowanie czyści dysk i nie tracimy czasu na kasowanie komórki na moment przed zapisem. Wraca nam szybkość jak przy nowym dysku lub bardzo zbliżone wartości.

 

Pada by nie było ani zmniejszenia pojemności ( na pewno nie w tak krótkim czasie ). Pad komórki to będzie, jak ją zakatuje się tą ilością x tysięcy zapisów.

 

----------

 

Panowie, parametr Offline Seek Performance o czym mówi przy ssd? Chyba 100 to ok, a im bliżej 0 to śmierć? :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

hehe a wiesz ze to jedyny program do czyszczenia hdd ktory do tej pory uzywalem? Ale jakos po zamontowaniu vertexa pierw, pomyslalem ze moze lepiej nie korzystac, bo niewiadomo co pokasuje i lepiej sprawdzic pierw czy mozna...i zapomnialem tego zrobic :] dzieki za tipa sprawdzimy

 

@firekage

cos u Ciebie z tym ze "tylko czekasz na okazje do ataku" jest ;) nie ze mi nie pasi, pierwszy wiesz przez co padl, ten dostalem przez pomylke, i nie to ze mi nie pasi, bo jak mowie w pracy systemu narazie nic namacalnego nie odczulem by spowolnil czy cos, moze nie potrzebnie psiocze i lamentuje ze nie mam updatera, ale to czysta ludzka zawisc z mojej strony do siebie samego ze sie polasilem na "cos innego" byc moze lepszego od vertexa i teraz sobie pluje w brode :D kto wie, moze jak wyjdzie (a wyjdzie) sie okaze ze PRF (performance recovery feature) Samsunga bedzie dawal lepsze efekty niz GC (Garbage Collection) i jeszcze wyjde na tarczy z tej historii :]

 

@toms83

na oczforum jest temat o parametrach smarta i jak to sie ma do vertexa , bodajrze cos z crystal disk w nazwie :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@firekage

cos u Ciebie z tym ze "tylko czekasz na okazje do ataku" jest ;) nie ze mi nie pasi, pierwszy wiesz przez co padl, ten dostalem przez pomylke, i nie to ze mi nie pasi, bo jak mowie w pracy systemu narazie nic namacalnego nie odczulem by spowolnil czy cos, moze nie potrzebnie psiocze i lamentuje ze nie mam updatera, ale to czysta ludzka zawisc z mojej strony do siebie samego ze sie polasilem na "cos innego" byc moze lepszego od vertexa i teraz sobie pluje w brode :D kto wie, moze jak wyjdzie (a wyjdzie) sie okaze ze PRF (performance recovery feature) Samsunga bedzie dawal lepsze efekty niz GC (Garbage Collection) i jeszcze wyjde na tarczy z tej historii :]

Przyjacielu , ja nie atakuje , a jedynie sobie lekko ironizuje ;)

 

Wspomnialem o tym dlatego , ze i tutaj ten nowy , ktory dostales przez pomylke , tez chcesz reklamowac/oddac. Jakby nie bylo cos jest tego powodem - niezadowolenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ktory dostal, nie ma funkcji, ktore posiadal vertex ;] nie doszukiwalbym sie tu zadnej wiekszej filozofii - te dyski to przyszlosc

 

btw ogarnia ktos, czemu w polskich sklepach cos nie moga sie pojawic vertexy turbo? Wszedzie sa tylko nie u nas :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe rozpetalem mala burze na ocz forums, i sie okazuje ze ten updater moze zostac udostepniony na forum jak zaproponowalem niby dla beta testerow, tylko ocz mysli jak sprawe gwarancji rozwiazac...pewnie jak komus sie nie uda i summit pojdzie do piachu, to nie dostanie zwrotu z ocz...ehh troszke to lipne, nie chce im tam pisac, ze w sumie powinni pokryc koszt przesylki dyskow do OCZ i sami sflashowac ... a potem znow odeslac do wlasciciela na ich koszt.

Dzis telefon do grala bedzie, napisze co mi powiedza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ktory dostal, nie ma funkcji, ktore posiadal vertex ;] nie doszukiwalbym sie tu zadnej wiekszej filozofii - te dyski to przyszlosc

 

btw ogarnia ktos, czemu w polskich sklepach cos nie moga sie pojawic vertexy turbo? Wszedzie sa tylko nie u nas :x

No ja tam nie wiem czy wszędzie, żabojady rzekomo mieli go na już potem był 21/08/2009 a dziś widzę że dopiero 26/08/2009 więc czekam i czekam i chyba więcej nic tam nie kupię :/

 

* żabojady = Pixmania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moze nie potrzebnie psiocze i lamentuje ze nie mam updatera, ale to czysta ludzka zawisc z mojej strony do siebie samego ze sie polasilem na "cos innego" byc moze lepszego od vertexa i teraz sobie pluje w brode...

No właśnie a co ja miałbym powiedzieć że nie poczekałem 2-3 miesiące i dziś w tej samej cenie mialbym Falcony. Moje są mniej doskonałe ale da się z nimi żyć i oczekuje od nich długiego życia jak reszta od Vertexów i innych genII.

Jakbym zaczął mówić o stutteringu który się czasem zdarzy to dopiero taki ironista miałby pożywke ;) Mimo wszystko i tak SSD kosi dupsko hdd :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jakbym zaczął mówić o stutteringu który się czasem zdarzy to dopiero taki ironista miałby pożywke ;) Mimo wszystko i tak SSD kosi dupsko hdd :gitarzysta2:

Ten ironista zna temat ;) i wiem czym sa np. SSD bez "kaszy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...