Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

A co z nowym firmware? Wiecie cos wiecej?

No czekamy czekamy , na forum OCZ aż wrze . Powinien wyjść lada chwila, jest w fazie testów dla serii Agility i zostanie oficjalnie udostępniony . Coś tam obsługa Raida poprawiona i TRIM zaimpletowany z tego co pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ja jestem bardzo wybredny i mi na całą otoczkę schodzi kilka razy dłużej niż na system.

Toms dodaj 15 minut ustawiania do tych 15 min instalacji :) Czym mnie 7 urzekla to wreszcie sprawnym panelem sterowania i prostota w jej dostrojeniu do wlasnych potrzeb, a standardowe ustawienia systemu wykonuje sie raz dwa, wylaczyc pare uslug, pare komend w cmd, poustawiac panel - spokojnie 15 min styknie. 7 jest fajowa :)

...

dzis sie ubuntu sciagnelo, postanowilem postawic linuxa wreszcie moze to mnie zmusi do pracy bardziej :P Podobno na ssd w 5 sekund sie uruchamia :] obadamy :D

 

tak zeby nie bylo OT, to daaawno tu nie zagladalem i na ocz forum odkad sie dowiedzialem ze update fw na summity dopiero przy premierze 7 beda. No i w sumie dobrze zrobilem , bo dzis zarzucilem atto i co? okazalo sie ze nic nie spadlo, a nawet wyniki lepsze niz screen z przed miesiaca :) A mam dwie partycje na ssd, na jednej vista, na drugim 7, vista czesto na noc chodzi wlaczona z torrentami (bo 7100 7 ma ta przypadlosc, ze sie wiesza czasami przy korzystaniu z neta intensywnym :/)

 

Atto z dzis:

Dołączona grafika

Atto z 04.09

Dołączona grafika

Atto z 20.08

Dołączona grafika

 

 

Ciekawe, ze ja niemam PRMa , a wyglada na to jakby dysk mimo wszystko sam sie "podleczyl" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms dodaj 15 minut ustawiania do tych 15 min instalacji :) Czym mnie 7 urzekla to wreszcie sprawnym panelem sterowania i prostota w jej dostrojeniu do wlasnych potrzeb, a standardowe ustawienia systemu wykonuje sie raz dwa, wylaczyc pare uslug, pare komend w cmd, poustawiac panel - spokojnie 15 min styknie. 7 jest fajowa :)

...

Ważne że wiele z nich 7 sam ustawia zaraz po wykryciu że to SSD. Osobiście tylko Index'acje wyłączam dodatkowo i po konfiguracji :)

Resztę programów, folder moje doki itp to w trakcie używania ustawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że wiele z nich 7 sam ustawia zaraz po wykryciu że to SSD. Osobiście tylko Index'acje wyłączam dodatkowo i po konfiguracji :)

Resztę programów, folder moje doki itp to w trakcie używania ustawiam.

A jak to sprawdzić że dysk widoczny jako SSD ? Przeglądałem w Menadżerze Urządzeń różne zakładki o Vertexie i słowo 'ssd' nawet nie występuje .

 

 

PS. Nowy firmware 1.40/41 wyszedł, ktoś już robił update ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy staram się poustawiać wszystko w windowsie 7 tak jak piszecie ale mam problem z:

 

przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd - czy mógłby ktoś zapodać screena jak to ma zrobione u siebie?

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wraca chęć na ssd napadowo ;] da się za 400zł kupić jakiś wart uwagi 32GB ? bawił się ktoś pqi s525 ? może http://allegro.pl/item794861926_a_data_ssd..._s_100mb_s.html ? http://allegro.pl/item797273386_patriot_sa...gb_175_100.html ?

 

Czy lepiej kupić 1tb na 500gb talerzach ? generalnie 640 mi rozmiarem wystarcza,, jeśli po coś zmieniam to pod niezłego kopa na win 7

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wraca chęć na ssd napadowo ;] da się za 400zł kupić jakiś wart uwagi 32GB ? bawił się ktoś pqi s525 ? może http://allegro.pl/item794861926_a_data_ssd..._s_100mb_s.html ? http://allegro.pl/item797273386_patriot_sa...gb_175_100.html ?

 

Czy lepiej kupić 1tb na 500gb talerzach ? generalnie 640 mi rozmiarem wystarcza,, jeśli po coś zmieniam to pod niezłego kopa na win 7

Poczekaj na tego Kingstona - http://www.purepc.pl/sprzet_pc/pamieci_mas..._40_gb_tani_ssd - bazuje na świetnym Intelu X-25M. Zapisem nie musisz się martwić, siłą SSD jest czas dostępu i właśnie to daje kopa np. systemowi operacyjnemu :)

 

SSD, które wymieniłeś są można powiedzieć przeżytkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kingston mnie zaciekawił pytanie tylko jak to się będzie sprawować ?Czas dostępu wiadomo daje rade ale zapis to nie zbyt ciekawie :-/

Jeśli masz na myśli kopiowanie/przenoszenie dużej ilości danych z HDD na SSD lub między partycjami na SSD to masz rację - będzie to trwało długo. Ale w przypadku OSa operacje odczytu przeważają nad zapisem: ładowanie systemu, uruchamianie modułów/aplikacji etc. Ten Kingston jest Intelem X-25M wyposażonym w 32MB cache i niezły kontroler. Więc nie straszny mu stuttering w sytuacjach gdy użytkownik wpadnie na pomysł by jednocześnie uruchomić pełny skan antywirusem, antyspywarem, rozpakowywać ogromne archiwum z kilkoma tysiącami kilku, kilkunasto kilobajtowymi plikami. Na dodatek obsługuje operację TRIM co w połączeniu z Windows'em 7 zapobiega degradacji wydajności zapisu wraz z upływem czasu :)

 

Mój Intel X-25M G2 miał średni zapis na poziomie 70MB/s. Po wgraniu najnowszego (skopanego) firmware'u zapis podskoczył do prawie 90-100MB/s. Więc jest jakaś szansa, że i Kingston otrzyma nowy firmware :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Kingston mnie zaciekawił pytanie tylko jak to się będzie sprawować ?Czas dostępu wiadomo daje rade ale zapis to nie zbyt ciekawie :-/

To nazywasz słabym zapisem? 3398897[/snapback]

...

Mój Intel X-25M G2 miał średni zapis na poziomie 70MB/s. Po wgraniu najnowszego (skopanego) firmware'u zapis podskoczył do prawie 90-100MB/s. Więc jest jakaś szansa, że i Kingston otrzyma nowy firmware :)

Oby ten wzrost sekwencyjny nie był kosztem pogorszenia zapisu małych plików!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie ten temat bo to o Vertexach ale z tego co wyczytałem na pclolu wspominali soc o 5 kanałach z 10 dostępnych i to nie trochę dezorientuje :( btw gdzie w pl można kupić tego kingstonka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jakoś musieli zrobić 40GB więc obcięli 80ke. Tak samo jest u OCZ że mniejsze czyli 32 i 64GB są wolniejsze od 128 i 256.

Wydajnościowo najlepiej brać 80GB. Cena spadła do ok 900zł

 

Ale kupując Vertexa też źle nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to majac na uwadze ze na dysku SSD bedzie stał system (win7) + oczywiscie program files itp. to lepszym wyborem od Vertexa 60GB bedzie Intel G2 80GB ?

 

Bo jak juz ktos pisał w tej kwesti wazniejsze sa predkosci odczytu niz zapisu danych.

 

Czy są juz te intele drugiej generacji gdziekolwiek do kupienia w Polsce ? Jesli nie, to czy ktos sie orientuje kiedy będą ? Tydzien, miesiac, pół roku ? Nie ukrywam ze troche mi sie spieszy i najchetniej kupiłbym SSD jeszcze przed Świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są juz te intele drugiej generacji gdziekolwiek do kupienia w Polsce ? Jesli nie, to czy ktos sie orientuje kiedy będą ? Tydzien, miesiac, pół roku ? Nie ukrywam ze troche mi sie spieszy i najchetniej kupiłbym SSD jeszcze przed Świętami.

Len ;) http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/668014

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okok....ale czy to są G2 ? Bo te modele widzialem rzeczywiscie w kilku sklepach.

Jakie oznaczenie kodowe ma G1, a jakie G2 ? Nie chce kupic zlego dysku :)

 

I ponawiam pytanie, czy pod system Intel bedzie lepszym wyborem niż Ocz vertex ?

Edytowane przez Astral699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anandtech: OCZ's Vertex 2 Pro Preview: The Fastest MLC SSD We've Ever Tested

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=3702

 

 

 

 

Wszystko fajnie. Szkoda tylko, ze bedzie drozszy od zwyklego vertexa. Mimo wszystko, zapowiada sie naprawde ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...