Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu z 1.3 do 1.5 win7 zamulił mi się(coś nie tak było z 1 ocz). Więc zainstalowałem na nowo win7 plus eraser i zapis poszedł kilkadziesiąt mb i odczyt też troszke lepiej.

Dołączona grafika

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 05.02 dostepne beda Vertexy Limited Edition

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....rodid=HD-035-OC

 

- Capacity: 100GB

- Cache: 64MB

- Maximum Read: 270MB/sec

- Maximum Write: 250MB/sec

- Sustained Write: 235MB/sec

- Max I/O Per Second (IOPS): 50000 IOPS (4KB File) - wow! :zonk:

- NAND Flash: Multi-Level Cell (MLC)

- Interface: SATA-II

- TRIM Support (Requires Windows 7)

- Warranty: 3 Years

 

bedzie sie dzialo...

 

ciekawe na jakim to kontrolerze, bo przekopalem neta i nic nie znalazlem.

 

 

edit: ulotka OCZ n/t tego dysku, ale nadal nic o kontrolerze

http://www.nexthardware.com/files/a_81.htm

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak 1.5 nie dobrze wpłynęło u mnie na wydajnosc, czasami system zwisy mam albo długie ładowanie programu, kopiowanie do ssd praktycznie sie rozsypało po 10 sec moze 1mb/sec leci jak wogole. Spowrotem do 1.3 jest ciężko przejść. Postawienie na nowo raid0 i systemu nie pomogło, doszedł nawet błąd jednego ssd "error occurred" i w intel matrix storage odznaczyłem że dysk jest ok i błąd zniknął. Nie mam na razie pomysłu co dalej. Napisałem na forum ocz i zobaczymy czy ktoś pomoże.

 

Edit: z tego co sie dowiedziałem to błąd zrobiłem że z 1.3, a nie z 1.4 zainstalowałem 1.5. Mam nadzieje że to jakoś rozwiążą :)

 

Edit: jakoś wszystko wróciło do normy... ciekawe na jak długo.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-179961-1265479502_thumb.jpg

 

krew mnie zalewa bo jak odpalam pojedynczo ocz vertex 30 to zapisa jest na poziomie 159 MB/s a odczyt 215 MB/S a jak odpale raid 0 to zapis 200 MB/s a odczyt 160 MB/s

 

System mam viste 64...

fw w dyskach 1.5 czyli obsługuje TRIM

płyta Asus M4A78T-E z najnowszym biosem, procek Phenom 720, pamiątki 1600 4GB

wszędzie gdzie sie da najnowsze stery itd...

 

ma ktoś pomysł co jest nie tak?

 

testy robie z dysku HDD Samsunga, na zmiane z zaintalowaną vistą na tych dyskach. Wszystko jest stabilne.. nie ma przycięć zwisów itd.

 

aktualnie robie formaty i ustawiam jednestke alokacji na poziomie 64... zamierzam sprawdzic 128 czy bedzie cos lepeiej.

 

i jak by ktoś wiedział jak właczyc ten programik do wymazywania danych sanitary erase. Bo za chiny ludowe nie da sie go normalnie uruchomi. Pokazuje tylko [99] ale juz o wykrytych dyskach nie wspomina...

 

Czy programik wiper.exe powinienem odpalic skoro dysk obsługuje trim?

 

 

Edit:

 

 

sanitary erase da sie uruchomic z poziomu admina, ale nie w Raid0

ustawienie 128kb pogarsza sprawe

wiper nie działa pod raid0,

 

normalnie jang jak to zrobiłes ze ci dyski tak smigają w Raid0. Bo u mnie nic sie nie chce poprawic....

Edytowane przez mavx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale dla mojego vertexa turbo przejscie z 1.0 na 1.5 wiąże sie z wymazaniem calgo dysku a jest to u mnie dysk systemowy:(

tak sie zasnatawiam czy można by go sklonować na drugi dysk następnie zrobić upgrade, no i wgrać obraz na niego, jak myślicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojzuk oczywiscie ze mozna. ghostem lub innym tego typu programem.

 

@mavx tak jak robisz upgrade fw na kazdym dysku osobno tak samo stosujesz sanitary erase. ale po upgrade nie musisz go stosowac bo komorki sa juz wyzerowane.

piszesz zapis 200, odczyt 160, ale scren pokazuje 300/260. zapis ok ale odczyt troche maly. brakuje jakies 150-180Mb. sprawdz w ktore porty masz podlaczone dyski do plyty

najlepiej jak jest do 0 i 1. jesli to nie pomorze to nie wiem co jest nie tak. moze wyprobuj stery do raida co masz na cd do plyty.

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

 

Posiadam 60 GB dysk Vertex z beta softem 1.41, który niestety jest bardzo problematyczny, jako, że nie da się wgrać na niego softu 1.5, trzeba najpierw sflashować do 1.10 potem 1.3, itd. Moje pytanie brzmi, kto może udostępnić mi soft w wersji 1.10 do mojego Vertexa 60 GB. Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

 

Posiadam 60 GB dysk Vertex z beta softem 1.41, który niestety jest bardzo problematyczny, jako, że nie da się wgrać na niego softu 1.5, trzeba najpierw sflashować do 1.10 potem 1.3, itd. Moje pytanie brzmi, kto może udostępnić mi soft w wersji 1.10 do mojego Vertexa 60 GB. Z góry dzięki!

mozesz flaszowac z kazdej wersji do 1.5. jedynie z ver1.42 jest inny flaszer, ale tez mozna

http://www.ocztechnologyforum.com/forum/sh...rives-and-Turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krew mnie zalewa bo jak odpalam pojedynczo ocz vertex 30 to zapisa jest na poziomie 159 MB/s a odczyt 215 MB/S a jak odpale raid 0 to zapis 200 MB/s a odczyt 160 MB/s

 

System mam viste 64...

fw w dyskach 1.5 czyli obsługuje TRIM

płyta Asus M4A78T-E z najnowszym biosem, procek Phenom 720, pamiątki 1600 4GB

wszędzie gdzie sie da najnowsze stery itd...

 

ma ktoś pomysł co jest nie tak?

Trim działa tylko na winows 7 i systemowych sterownikach + kontroler ustawiony na AHCI.

 

Kwestia dobrania paska w macierzy (moim zdaniem 128kb jest najlepszy ale nie którzy wolą 32kB) + włączenie cachowania w managerze urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie,w jakiem polskim sklepie można znaleźć Vertexy Turbo 30GB?

Od kiedy sie pojawily widzialem je tylko w pixmanii, a oni oddzialy maja chyba gdzies we francji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-179961-1265636682_thumb.jpg

 

NCQ właczone - sprawe polepsza ale tylko w duzych plikach... tak wiec kicha w dalszym ciągu. Mało tego włączałem wyłaczałem cach zapisu, zmieniałem parametry chipsetu i różnica w małych plikach jest taka sama.

 

u mnie zaczyna sie od 5MB/s i mozolnie sie pnie, a wystarczy zobaczyc jak wygląda ATTO u @Janga. Ewidentnie widac ze cos jest nie tak.

 

Z tego co widze to przyczyną jest SB750 który mam w swojej płycie... a w którym RAID0 to chyba wersja demo i chyba na tą chwile nic z tym nie można zrobić

 

Dyski osobno działają tak jak trzbeba, ale w RAID0 juz nie

 

Jedyne co pozostaje to kupić kontroler, lub czekać w nieskończoność na stery lub bios do chipseta które by to załatwiły...

 

najciekawsze jest to że w IDE idzie lepiej niz AHCI z wszystkimi cudnymi dodatkami.

 

 

 

masakra straciłem z 4 dni na kopanie w necie i miliony konfiguracji które i tak spełzy na niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz juz jest dobrze i wiecej nic nie wycisniesz z tego kontrolera. kolega @jang ma kontroler Intel i wlaczone WB dlatego ma takie wyniki.

 

polecam kontroler LSI 9260-4i.

 

a tak to wyglada w praktyce w raid0 4x 30Gb vertex turbo

post-175133-1265673725_thumb.jpg

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siwydym kontroler super... tylko kosztuje wiecej niz moje dyski ;)

 

a cos w rozsądnej cenie? bo tak przegladam alledrogo i te tanie kontrolery pewnie bedą oferowc takie same parametry jak ten zintegrowany na płycie...

 

czy wgranie win7 cos zmieni w raid0 czy raczej bedzie to samo ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

win7 nic nie wniesie. jedynie kilka optymalizacji, ktore pewnie i tak zrobiles w viscie.

co do kontrolera to jedyny sensowny za dobra kase polecam LSI 9211-4i PCI-E v2 x8 SATA 3 za 160euro.

w kontrolery SATA2 nie ma sensu sie pakowac.

a najlepszym wyjsciem to chyba bedzie wymiana plyty na cos intelowskiego

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam kontroler LSI 9260-4i.

a tak to wyglada w praktyce w raid0 4x 30Gb vertex turbo

No ciekaw jestem dlaczego tak wysoki wynik masz. Te 700mb/sec sie zgodze ale 3000mb/sec ?? Nie kumam tego :) napisz bo jestem ciekaw i może czegoś nie wiem.

BTW :) Moje vertexy poleciały do UK, teraz czekam na dostępność Vertexa Limited Edition. Spoko pojemność (100Gb) bo 60gb troszke mało no i szyyyybki jest. Raid0 nie będzie potrzebne :) na razie...

Przejście chwilowe na HDD ufff szkoda gadać czuję się jakbym miał stary komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontroler ma cache 512MB, wiec odczyt wszystkiego co miesci sie w cache jest na tym poziomie

 

poprzedni test byl na pliku wielkosci 256MB a ponizej masz test na pliku 1GB. Tu juz wyglada to bardziej przystepnie i zrozumiale.

pozdro

post-175133-1266017547_thumb.jpg

Edytowane przez siwydym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu są dostępne Limited Edition KLIK cena w miare, 100gb juz spoko na system i gry, niektórzy pomyślą że ktoś oszalał płacąc tyle za ssd. Co tam :blink: za 2-3dni dam kilka syntetyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasami że 99% testów to same syntetyki, mało jest w codziennym użytkowaniu, instalacje, kopiowanie oraz ładowanie programów gier itd... Myślałem jeszcze nad Micron RealSSD ale ciężko je dostać, 2 takie w raid0 na jakimś kontrolerze mniam :)

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten micron to narazie taka namiastka SATA 6Gbp. tylko 380MB odczyt. Docelowo bedzie okolo 550 i zapis 500. Juz nie dlugo. Czekam az wyjdzie cos konkretniejszego, bo moj kontroler sie tylko marnuje.

Max 2 miesiace i bedzie wybor. Zacznie sie wysyp. Miedzy innymi OCZ-ty. Na czerwiec lipiec Intel sie deklarowal z seria E. Wlasnie na to czekam. Juz nie dlugo. :rolleyes:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...