Jump to content
Sign in to follow this  
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Recommended Posts

Ja uzywam Ghosta.

Obraz robisz z bootowalnej płytki czy spod Windows-a ? Interesuje mnie jak z tym przywracaniem obrazu a dokładniej jak z formatowaniem dysku. Czy Norton to zrobi ?

Wsumie to z pendriva robie ghosta i go przywracam, takze trace wszystko z partycji sytemowej.

Obraz robisz z bootowalnej płytki czy spod Windows-a ? Interesuje mnie jak z tym przywracaniem obrazu a dokładniej jak z formatowaniem dysku. Czy Norton to zrobi ?

Skoro Ghost przywraca cały obraz partycji oczywistym jest, że nie jest potrzebne dodatkowe formatowanie.

Skoro Ghost przywraca cały obraz partycji oczywistym jest, że nie jest potrzebne dodatkowe formatowanie.

A to ustawienie offsetu partycji (ang. Partition Align) pozostaje nieruszone ?

Jesli sie nie myle to tak. Chodzi o to 63 czy jak to tam?

Edited by czolo7

Dobra wiadomosc. Zaobserwowalem w ostatnim czasie maly spadek cen. W gralu vertex 60 juz 989 zl kosztuje (na poczatku maja 1027). Oby tak dalej! Niestety zamienniki dalej drogie, falcon na allegro 950 zl - ciagle za mala roznica by sie oplacalo w nie inwestowac chyba :(

Moze ktos sie orientuje kiedy wyjdzie nowe firmware? Bo na forum ocz jakies dziwne gadki odchodza i nie wiem w koncu kiedy to wyjdzie?

Nowy FW za dnia... Na forum OCZ wszyscy się gorączkują , już jest gotowy, tylko OCZ wstrzymuję się publikacją... Pewnie jutro nas dopadnie.

Jak formatujecie to z jaką jednostką alokacji? I czy trza pełny format robić czy szybki styknie? Mam firmware wgrane fabrycznie chyba 1370.

Edited by Nicolass

Zaraz wrzuce wykres bo mi sie nie podoba, nijak nie przypomina to SSD, nie wiem skad te spadki sie biorą. Testowałem na gołym dysku, po usunieciu partycji. Ten wykres nie powinien być jakiś no... regularny?

post-124915-1244053652_thumb.png

Edited by Nicolass

Wszystko w normie - nie zawsze są gładkie. Zreszta gładki może by był po wyzerowaniu komurek pamięci. Po usunięciu partycji dane wciąż tam są tylko nie dostepne co ma tez wpływ na odczyt.

:rulez:

No i nadeszla cudowna chwila :)

Vertex 120gb mega tanio jak na ostatnie warunki w pl :D I tym sposobem, zamiast 60 bede mial 120 :banana:

Vertex 120gb 1681zl :legal:

Mialem pisac, ze moze wreszcie sie cos ruszy z cenami w dol...ale po co :) Jedna noc, i mi cena o 300zl spadla hehe , normalnie co za kryzysowa ekonomia. Sledze cene od marca, i jak narazie tylko gral przystapil do ofensywy. W poniedzialek jeszcze 60 kosztowala 989, teraz juz 974...a ta obnizka na 120 to po prostu mega bomba :] Zeby bylo smieszniej, vertex 120gb jest teraz drozszy od Intela x25-m 80gb o ... 45 groszy :D

Ciekawe czy to promocja...czy oznaki zblizajacych sie spadkow cen SSD (choc zauwazylem w gralu, ze tam lubia na chwile ceny obnizac i za 2..3 dni znow windowac w gore)

Edited by ilear

wie ktos jak wgrać najnowszy firmware z pod xp nie znajduje dysku ten głupi program

error pci bios not faund :damage_wall:

Edited by silverato

OCZ Technology, znany i ceniony producent wysokiej jakości układów pamięci, zaprezentował nową serię dysków SSD. Agility to gama produktów, która docelowo ma zastąpić rozwiązania z rodziny Core oraz Solid. Dyski oferują prędkość odczytu danych na poziomie 230 MB/s. Prędkość zapisu nie powinna być niższa niż 135 MB/s. Konstrukcja opiera się o kości NAND Flash typu MLC i kontrolerze marki Indilink. Napędy oferowane są w wersjach 30, 60 oraz 120 GB. Wszystkie posiadają wbudowaną pamięć podręczną, której rozmiar wynosi 64MB. Nowe produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta. Za wersję 30GB trzeba zapłacić 460 PLN brutto. Model 60GB to wydatek rzędu 770 PLN brutto, natomiast dysk o pojemności 120GB kosztuje 1230 PLN.

Bardzo ciekawy news na glownej. Ktos wie co z nich wycieli w stosunku do Vertexa ?

ok udało sie zrobić z pena,dziwi mnie tylko ze aktualizacjia przebiegła bardzo szybko mianowicie w około 1 sekunde do tego nie przywróciło dysku do stanu dziewiczego :huh: dopiero po wgraniu starego firmware pieknie zmazało

OCZ Technology, znany i ceniony producent wysokiej jakości układów pamięci, zaprezentował nową serię dysków SSD. Agility to gama produktów, która docelowo ma zastąpić rozwiązania z rodziny Core oraz Solid. Dyski oferują prędkość odczytu danych na poziomie 230 MB/s. Prędkość zapisu nie powinna być niższa niż 135 MB/s. Konstrukcja opiera się o kości NAND Flash typu MLC i kontrolerze marki Indilink. Napędy oferowane są w wersjach 30, 60 oraz 120 GB. Wszystkie posiadają wbudowaną pamięć podręczną, której rozmiar wynosi 64MB. Nowe produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją producenta. Za wersję 30GB trzeba zapłacić 460 PLN brutto. Model 60GB to wydatek rzędu 770 PLN brutto, natomiast dysk o pojemności 120GB kosztuje 1230 PLN.

Bardzo ciekawy news na glownej. Ktos wie co z nich wycieli w stosunku do Vertexa ?

To najprawdopodobniej nie ma nic wspólnego z Vertexem poza kontrolerem. Edited by rafa

Witam,

Kupiłem sobie dysk Ocz Vertex 60GB. Używam Windows 7. Czy wystarczy, że włożę go, i zainstaluje na nim Windows 7 z bootowalnej płyty ? Czy trzeba coś jeszcze robić, żeby dysk był w pełni użyteczny i szybki ??