Skocz do zawartości
Michaelius

Wszystko O Ssd Ocz Vertex

Rekomendowane odpowiedzi

A moja nowa A-Data działa całkiem nieźle.

 

A-Data 300 Series 32 GB, partycja NTFS:

Świetny wynik :) Jaki tryb kontrolera SATA ustawiłeś w BIOSie?

 

A-Data to naprawdę dobry wybór wśród tanich SSD (bez cachu). Chciałem kupić OCZeta ale ostatecznie zdecydowałem się na A-Datę, która wyszła taniej o 140 zł niż Solid w czasie gdy kupowałem. A poza złączem mini-USB to po prostu te same dyski - ma nawet ciut lepsze osiągi jak PQI S525. Marka to nie wszystko :wink:

 

Co do postępującego z czasem spadku osiągów - A-Data SSD 300 Series, to od 25 marca (data zakupu) do dnia dzisiejszego wygląda to tak:

 

 

Dołączona grafika

 

 

Obecnie:

 

Dołączona grafika

 

 

Dodam, że dysk na początku przez kilka dni pracował pod Vistą, a przez resztę czasu na Siódemce jako systemowy :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy raid0 na vertexach 120gb moge zrobic na asusie x58 re2 ? czy musze specjalny kontroler dokupić? chodzi o to ,żeby leciało tak jak powinno z pełną prędkością?

 

nigdy nie bedzie tak jak na kontrolerze za 1000 zł smiało mozna robić na tym asusie

 

ps.A-Data 300 strasznie mi przycinała na p5e ws pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie bedzie tak jak na kontrolerze za 1000 zł smiało mozna robić na tym asusie

 

ps.A-Data 300 strasznie mi przycinała na p5e ws pro

orientacyjnie ile moge stracić na wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na zewnętrznym kontrolerze da się użyskać maksymalną wydajność i to nie tylko SSD.

 

Nie każdy zewnętrzny kontroler RAID udostępnia hardware'owy RAID (musi mieć dedykowanego procka na karcie - w przeciwnym razie zacznie korzystać z głównego CPU). Te tańsze z pewnością nie.

 

Warto też zaopatrzyć się w UPSa lub kontroler RAID wyposażony w podtrzmywanie bateryjne w razie nagłej utraty zasilania. Choć Vertexy posiadają "kondensator" pozwalający zapis danych nawet podczas utraty zasilania. Ale to co jest cachu kontrolera RAID bez podtrzymywania bateryjnego zanim zostanie przesłane do dysków - po prostu wyparuje.

 

Co do interfejsu - aby taki kontroler posłużył długo to PCIE 4x lub 8x.

 

A z firm: przejrzyj oferty Adaptec, Tekram, 3ware :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik :) Jaki tryb kontrolera SATA ustawiłeś w BIOSie?

 

A-Data to naprawdę dobry wybór wśród tanich SSD (bez cachu). Chciałem kupić OCZeta ale ostatecznie zdecydowałem się na A-Datę, która wyszła taniej o 140 zł niż Solid w czasie gdy kupowałem. A poza złączem mini-USB to po prostu te same dyski - ma nawet ciut lepsze osiągi jak PQI S525. Marka to nie wszystko :wink:

 

Co do postępującego z czasem spadku osiągów - A-Data SSD 300 Series, to od 25 marca (data zakupu) do dnia dzisiejszego wygląda to tak:

 

Dodam, że dysk na początku przez kilka dni pracował pod Vistą, a przez resztę czasu na Siódemce jako systemowy :)

Tryb kontrolera bez zmian, czyli IDE. Chwilowo dam na niego Win 7, a na Vertexie XP. Sprawdzę jak sie będzie sprawował systemowy dysk bez cache. A jak u Ciebie, nie ma przycinek?

Spadki masz prawie zerowe. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po optymalizacji przy wielu aplikacjach odpalonych jednocześnie wymagajcych dostępu do dysku np. Eset SmartSecurity, rozpakowywanie WinRARem archiwum z mnóstwem małych plików (np. skrypt forum phpBB 3.0) i zapuszczeniu zapytania na 1GB bazie SQLowej potrafi czasem przyciąć na mgnienie oka. Ale po optymalizacji rzadko to się zdarza. Zresztą sytuacja powyżej jest wyjątkowa i rzadko ktoś tak pracuje - chyba, że dla testu :wink:

 

Na zwykłym dysku czy nawet RAIDzie 0 taka akcja byłaby niestrawialna ale SSD daje radę :) W przypadku Vertexa, po optymalizacji wszystko chodzi płynnie - ale to już inna półka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xOCZ Vertex Raid0

Dołączona grafika

Dodam tyle że różnie to bywa z tymi benchmarkami np: CrystalDiskMark kilka razy udało mi się dobić do 350, a znowu zapis był słabszy troche. Jakby zależało od widzi mi się programu ? W każdym bądź razie wszystko narazie śmiga i ani nie myśle nad powrotem stawianiu systemu na zwykłym HDD lecz zakupie następnego vertexa ale to później bo czekam na nową serie Ati 5XXX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grimlock

nono, calkiem dobre wyniki po takim czasie :) dobre info

 

toms ty lepiej sprzedaj tego vertexa na allegro, i kup nowego. Jak tak patrze na wynik Janga, to zdaje mi sie, ze zostales skarany przez los ewidentnie :D (bo raczej watpie zeby z tym wadliwym i jeszcze jednym, moglbys osiagnac zblizone predkosci :/)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

toms ty lepiej sprzedaj tego vertexa na allegro, i kup nowego.

Interesujace podejscie do zycia , "niech ktos inny p...sie z tym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear

fakt wciśnięcie komuś tego vertexa troche nie fear B-) Ktoś odkłada 2 miechy na niego, a kupi złom :huh: Jak ma gwarancje to niech wyśle na gware i po sprawie. Zresztą niech najpierw sprawdzi na Win 7 bo wydaje mi się żę jak ktoś ma ssd to tylko Win 7(chodzi o trim i te inne bajery do ssd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieno, przeciez toms pisal ze na system jest dobry, nie odczuwa sie tych spadkow. Zawsze mozna w aukcji napisac jak wyglada sytuacja i obnizyc cene o 100zl. Nigdzie nie napisalem wciskaj ludziom kit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko panowie, na systemik Vertex jest świetny. Najważniejsze czas dostępu i odczyty a to działa dobrze. :lol2:

Będę sprawdzał na Win 7 i oczywiście zamieszczę wyniki. Może nawet dzisiaj postawię 7 na A-Dacie, w końcu trzeba ten system zacząć poznawać. :wink:

Sprzedawać nie będę, jak już to pójdzie na "testowanie żywotności ssd". :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2xOCZ Vertex Raid0

...

Dodam tyle że różnie to bywa z tymi benchmarkami np: CrystalDiskMark kilka razy udało mi się dobić do 350, a znowu zapis był słabszy troche. Jakby zależało od widzi mi się programu ? W każdym bądź razie wszystko narazie śmiga i ani nie myśle nad powrotem stawianiu systemu na zwykłym HDD lecz zakupie następnego vertexa ale to później bo czekam na nową serie Ati 5XXX :)

A jakie masz odczucia z używania tego? Testy wypadają pieknie, szczególnie ATTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to bylo buforowaniem zapisu dla ssd, wylaczenie pomaga? cos pamietam ze o tym gdzies pisano, ale nie moge znalesc.

 

ogolnie zrobilem takie czynnosci w 7:

- wylaczenie indexowania

- wylacznie uslugi search

- wylacznie uslugi superfetch

- wylaczenie hibernacji

- wylaczenie page file

- przeniesienie downloadu przegladarek na hdd

- przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd (to pewnie na ramdisk dam)

 

cos jeszcze zapomnialem?

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz odczucia z używania tego? Testy wypadają pieknie, szczególnie ATTO.

Odczucia no hmm, wszystko śmiga. Jak instalowałem Crysis z drugiego z raid0 to dosłownie było to może z minute. Ustawie ten drugi raid0 na stripe 128 i wrzuce identyczny system na HDD i zobacze zmiane. Tylko jakąś aplikacje musze dodać na zadanie żeby mieć pomiar jakiś:) Może gre ustawie albo coś:)

 

Edyta :))

Chłopaki znacie jakiś program żeby zrobic obraz raid0 i wrzucić go na inny raid0 ? Mam aktualne acronis ale coś nie teges :/ Stripe ten sam 128. Jak z cd odpale acronis i chce zrobić obraz to pisze że system ma błędy itd...

 

Edyta 2 :)

Juz jest ok, właśnie pisze z systemu na HDD :wink: Już niedługo porównanie, tylko nagrać i filmik połączyć jakoś :?: może dziś skończe haha

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zapraszam na filmik(mój pierwszy montaż haha)

Jesli to sa te Wasze optymalizacje ssd to wymiekam. Tez posiadam 2x500 7200.11 - seven u mnie (32b) botuje 26 sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to sa te Wasze optymalizacje ssd to wymiekam. Tez posiadam 2x500 7200.11 - seven u mnie (32b) botuje 26 sekund...

Czysty ?, Ja jeszcze dodatkowo dałem kilka aplikacji żeby obciążyć przy starcie...

Bo jakoś nie wierze że 26 sekund

Edit:

Chcesz to możemy porównać ładownie gier lub coś podobnego ?

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czysty ?, Ja jeszcze dodatkowo dałem kilka aplikacji żeby obciążyć przy starcie...

Bo jakoś nie wierze że 26 sekund

Edit:

Chcesz to możemy porównać ładownie gier lub coś podobnego ?

 

Problem w tym , ze :

-nie mam aparatu cyfrowego , bez dowodow nie ma sensu o tym gadac

-i tak siedze teraz na xp bo gram w Fallouta 1

-nie byl czysty , bootowanie ktore mierzylem wczesniej tyczylo sie oesa , ktorego uzywalem , porownywalem do uzywanego xp (oba z tymi samymi progsami)

-mam instalnietego Sevena na 160GB dysku (backup) , ale dysk ten ma okolo 50MB/s - to bodajze 4 letnia Barrakuda :)

-czesniej mialem problemy wynikajace z niepoprawnego rozpoznawania botowan (zalozone o tym tematy na pcl i wpis na ppc) na najnowszym biosie mobasa wiec tydzien , prawie 24/7 , dzien w dzien google+porady+proby reinstalacji , przerzucania danych z 1TB R0 w ta , w tamta i zakladanie R0 non stop od nowa , wiec nawet nie zamierzam formatowac nasry raz w ciagu tygodnia i robic raid na Sevenie ;)

-nawet nie umialbym zmontowac tak tego fimiku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym , ze :

-nie mam aparatu cyfrowego , bez dowodow nie ma sensu o tym gadac

-i tak siedze teraz na xp bo gram w Fallouta 1

-nie byl czysty , bootowanie ktore mierzylem wczesniej tyczylo sie oesa , ktorego uzywalem , porownywalem do uzywanego xp (oba z tymi samymi progsami)

-mam instalnietego Sevena na 160GB dysku (backup) , ale dysk ten ma okolo 50MB/s - to bodajze 4 letnia Barrakuda :)

-czesniej mialem problemy wynikajace z niepoprawnego rozpoznawania botowan (zalozone o tym tematy na pcl i wpis na ppc) na najnowszym biosie mobasa wiec tydzien , prawie 24/7 , dzien w dzien google+porady+proby reinstalacji , przerzucania danych z 1TB R0 w ta , w tamta i zakladanie R0 non stop od nowa , wiec nawet nie zamierzam formatowac nasry raz w ciagu tygodnia i robic raid na Sevenie ;)

-nawet nie umialbym zmontowac tak tego fimiku ;)

Windows 7 32bit ładuje o wiele mniej do pamięci. O ile się nie myle to może po uruchomieniu jest z 300-400mb. Ja na dzien dobry mam 1100mb w 64 bitowej wersji. W każdym bądź razie jak Ci tak szybko bootuje to fajnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Chłopaki znacie jakiś program żeby zrobic obraz raid0 i wrzucić go na inny raid0 ? Mam aktualne acronis ale coś nie teges :/ Stripe ten sam 128. Jak z cd odpale acronis i chce zrobić obraz to pisze że system ma błędy itd...

...

W temacie o Raid 0 było - Norton Ghost świetnie się do tego nadaje.

 

Ładny filmik ;)

 

EDIT

300-400 to może mniej od 64bit wersji, pozatym zalezy od ilości ramu.

Generalnie nie ma opcji żeby na tym polu hdd dorównał. Musielibyście mieć identyczny sprzęt żeby porównywać a tu wersja sterowników od Raid może wiele zmieniać.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jaka obrona Firekage ;)

Co do 26 sekund, to wszystko jest wzgledne. Moj rekord na dellu inspironie z 2005 roku, 7200 hitachi 60gb, pentium M jakis 512 ramu, xp sp2 zoptymalizowany - prawie barebone ale bezpieczny :D...17 sekund :)

Mi sie w 28 sekund win7 otwiera od wlacznia kompa, przy czym dopiero po 7 sekundach widze napis Starting.. Wydaje mi sie ze jest nieco szybciej niz na tym raidzie Janga. Walne filmik soon ;)

 

jak to bylo buforowaniem zapisu dla ssd, wylaczenie pomaga? cos pamietam ze o tym gdzies pisano, ale nie moge znalesc.

 

ogolnie zrobilem takie czynnosci w 7:

- wylaczenie indexowania

- wylacznie uslugi search

- wylacznie uslugi superfetch

- wylaczenie hibernacji

- wylaczenie page file

- przeniesienie downloadu przegladarek na hdd

- przeniesienie temp, tmp i temporary internet files na hdd (to pewnie na ramdisk dam)

 

cos jeszcze zapomnialem?

skomentuje mi to ktos :)? Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

hehe jaka obrona Firekage ;)

Co do 26 sekund, to wszystko jest wzgledne.

Sory za offa , ale wychodzi , ze mi nie wierza ;) ;

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=495212&hl=

(zwroc uwage na print screena) - na prawde , na nastepne pol roku nawet nie mysle o stawianiu nowych systemow. Dziala seven z backupa , idzie xp z WD i Vista z RRaida - gola ;) Doszedlem do winnego (po ponad tygodniu stawianych nowych oesow) dzis rano - bios mobasa ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak że Ci nie wierzą :) tylko jak wyżej napisałem, nie ma co porównywać na różnych sprzętach.

Załaduj 2xVertex u siebie :razz:

 

@ilear - najważniejsze zrobiłeś, choć jeszcze warto dożucić to oczym była mowa pare stron wcześniej.

 

EDIT

Przepraszam nie pare stron wcześniej tylko w temacie ogólnym o sdd.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3316370

 

Tylko czyszczenie pliku wymiany przed wyłączeniem czasem powoduje problemy (system się będzie bardzo długo wyłączał albo w nieskończoność) i trzeba włączyć na próbe.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na filmik(mój pierwszy montaż haha)

 

Filmik świetny a i widać co daje pawie zerowy czas dostępu. Przesiadka z HDD na SSD jest zawsze odczuwalna, nawet mój upośledzony Vertex wymiata. :lol2:

Aaa, ale dlaczego ten monitor taki strasznie "kwadratowy". :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ilear - najważniejsze zrobiłeś, choć jeszcze warto dożucić to oczym była mowa pare stron wcześniej.

 

EDIT

Przepraszam nie pare stron wcześniej tylko w temacie ogólnym o sdd.

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3316370

 

Tylko czyszczenie pliku wymiany przed wyłączeniem czasem powoduje problemy (system się będzie bardzo długo wyłączał albo w nieskończoność) i trzeba włączyć na próbe.

no wlasnie tylko tam mowa chyba o viscie/xp, z tym czyszczeniem przy zamykaniu to sprawdze, choc z tego co pamietam, to jak optymalizowalem xp to tego nie wlaczalem, wkurzalo mnie dlugie zamykanie a efekt z tego nieodczuwalny w przyspieszeniu systemu byl ;) [bo to chyba taki tweak co niby ma przyspieszyc]

 

apropo bootupu tutaj moje dzielo ;) ok 33 sekundy z otwarciem 5 przegladarek i 4 programikow, jednak liczenie bez stopera jest wolniejsze (wyliczalem 29 ;))

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...