Skocz do zawartości
Gość

The Last Remnant

Rekomendowane odpowiedzi

Japońska gra role-playing, przygotowana przez firmę Square-Enix. Zajmujemy się eksploracją krainy fantasy oraz bierzemy udział w dużej liczbie walk rozgrywanych w systemie turowym. Gra napędzana jest przez nowoczesny Unreal Engine 3.

 

The Last Remnant jest klasycznym przedstawicielem gatunku japońskich gier role-playing. Za przygotowanie tej produkcji odpowiedzialne jest studio developerskie Square-Enix, które największą sławę zdobyło dzięki seriom Final Fantasy oraz Dragon Quest. Pieczę nad ogólnym wizerunkiem The Last Remnant sprawował dobrze znany fanom gier tej firmy Hiroshi Takai.

 

Akcja omawianego RPG-a rozgrywa się w fikcyjnej krainie, zamieszkiwanej przez wiele rozumnych istot. Mowa tu między innymi o cywilizacji Mitra, najbardziej spokrewnionej z ludźmi, czy istotach rasy Qsiti, jaszczurek zdolnych do władania magią. Fabuła The Last Remnant bezpośrednio odwołuje się do tajemniczych artefaktów, będących pozostałością po pradawnej cywilizacji. Przedmioty te obdarzone są potężną mocą, co powoduje, iż z ich wykorzystaniem możliwe staje się zachwianie równowagi świata gry. Mogą one ponadto przybierać wiele różnych form – stając się bronią czy potworem. Właściwa gra opowiada o przygodach młodzieńca o imieniu Rush.

 

Wzorem innych japońskich RPG-ów, bardzo duży nacisk położono na ukazanie starć z przeciwnikami, które rozgrywane są w systemie turowym. Główny bohater nie jest zmuszony do działania w pojedynkę, albowiem w walkach biorą także udział zrekrutowane przez niego postaci. Swoim pomocnikom można wydawać proste rozkazy. The Last Remnant od swoich konkurentów wyróżnia się między innymi za sprawą większego rozmachu toczonych bitew, w których może uczestniczyć nawet około 70 jednostek. Walki urozmaicane są ponadto przez dwa dodatkowe czynniki – wpływające na zachowanie podwładnych morale oraz szybkie akcje, wymuszające wciskanie klawiszy zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Nagrodą w tym przypadku jest możliwość zadania wrogom krytycznego uderzenia.

 

W przerwach między walkami drużyna zajmuje się eksploracją szczegółowo zaprojektowanego świata. The Last Remnant napędzany jest przez nowoczesny silnik graficzny Unreal Engine 3. Zadbano przede wszystkim o spore zróżnicowanie i dokładne wykonanie lokacji, utrzymanych w klimatach Bliskiego Wschodu. Wersja na PC wypada pod tym względem bardzo podobnie do swoich odpowiedników na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W ramach ciekawostki warto dodać, iż w przeciwieństwie do innych gier firmy Square-Enix, które zawierały oddzielne filmy przerywnikowe, tym razem zdecydowano się na użycie cut-scenek wykonanych bezpośrednio na enginie.

Wersja PC względem konsolowej:

-improved graphics - depending from your PC hardware

-increase in the the battle speed.

-The restriction of the Leader units will be removed, so you will have as many as you want on your team, this will probably make the PC version easier than the consoles version. .

-Preview of your equips in the menu

-Japanese and english voices in the same pack.

 

Dawno już nie było porządnego j-rpg na blaszakach, ciekawe czy pomysł się sprawdzi i dostaniemy finala XIII :>

 

Na razie pograłem 15minut, z czego 10 to cutscenki, intro itd. Historia dosyć ciekawa, zobaczymy jak dalej się rozwinie...

Kilka screenów z gry:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

I mój ulubiony screen :lol:

Dołączona grafika

Wygląda to dosyć przeciętnie, a ustawiłem wszystkie suwaczki na max. Jutro jeszcze pokombinuję, może gra nie załapała tych ustawień. Port dość średni, nawet klawiszologia w samouczkach została xboxowa :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na poczatek gra zapowiada sie ciekawie. Duzym plusem jest mozliwosc zmiany glosow z amerykanskich na japonskie co dla mnie poglebia klimat :) Rowniez Square Enix jak zwykle nie zawiodl w kwesti Audio. Co do fabuly jak na 30 minut grania zapowiada sie dosc ciekawie (30 minut z czego 20 to cut-scenki).

 

A co do sterowania to moglby ktos podac co te znaczki z X-boxa oznaczaja na klawiaturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to M$ placil SE grube miliony , zeby padow do X360 nie sprzedawac pc graczom.

Niech dalej sprzedaje, ale skoro robią konwersję to mogli dać w opcjach dodatkową zakładkę "klawiatura" z normalnymi oznaczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra, jest już przy końcu zostało jakieś 10%.Skille i system poznawanie nowych-doskonały pomysł.Na duże uznanie zasługuje japoński dub, człowiek czuje się jakby oglądał anime:) Cut-scenek trochę za dużo ale to chyba jedyny minus tej gry.Długa, ciekawe dodatkowe questy, ciekawe unikalne lokacje, dające dużo satysfakcji wygrane walki z bossami:D Polecam każdemu fanowi FF i podobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako fan jrpg od lat to muszę powiedzieć, że TLR to padaka jak na square enix, graficznie jest ok choć zdecydowanie za często widzimy napis loading walki no cóż takie sobie przekombinowali mimo to mają trochę uroku, fabuła ? no powiedzmy jakaś jest. Ogolnie chciało by się zapytać SE what the f*ck is this shit, jedyna nadzieja w FF13 moja ocena 6/10 bo dub jest niezły i ma momenty. W skrócie Square się nie popisało jak nie masz na co wydac kasy to łykaj jak jednak masz oszczędź sobie tego tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy chce uruchomić the last remnant to wyskakuje mi wystapił błąd aplikacji i zostanie ona zamknieta, a jak już jakimś cudem sie uruchomi to po skonczonej walce gdy pojawia sie victory to wyskakuje ten błąd, wcześniej działało bez problemu.

 

Mój komp:

Athlon X2 3600+

GF 9600GT(najnowsze stery)

2x1GB ramu

Win XP SP3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie mnie troche te negatywne opinie na temat gry. Mnie gra wciagnela i bardzo mi sie rozgrywka podoba. Glowna wada i jedyna dokuczliwa, tu sie zgodze, sa loadingi ale gdyby tylko to bylo wada kazdej gry... Fanom tego typu gier jak najbardziej bym polecil. A biorac pod uwage ilosc i jakosc RPG jakie wychodza na PC to niebo ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak odblokowac zadanie po ktorym mozemy zwerbowac Jaggera? Albo czy mozna kozystac z summonow HellGate lub tych dwoch kamiennych braci? Wogole od czego zalezy korzystanie z limitow i smummonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie mnie troche te negatywne opinie na temat gry. Mnie gra wciagnela i bardzo mi sie rozgrywka podoba. Glowna wada i jedyna dokuczliwa, tu sie zgodze, sa loadingi ale gdyby tylko to bylo wada kazdej gry... Fanom tego typu gier jak najbardziej bym polecil. A biorac pod uwage ilosc i jakosc RPG jakie wychodza na PC to niebo ^_^

Jak patrzeć pod kątem, że ze świeca szukać tego typu gier na PC to ok może być jak patrząc okiem starego wyjadacza jrpg to w sumie prawie crap napisałem w sumie bo nie do końca, trzyma się na krawędzi ani ziębi ani grzeje takie licho. Ogólnie panuje straszna nie moc w jrpgach ostatnio znaczy w tej generacji konsol :( żadna gra się nie wybija na tyle aby zryć beret na miarę tytułów z psxa czy ps2 :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak odblokowac zadanie po ktorym mozemy zwerbowac Jaggera? Albo czy mozna kozystac z summonow HellGate lub tych dwoch kamiennych braci? Wogole od czego zalezy korzystanie z limitow i smummonow?

w athlum musisz pogadac z old lady who knows emmy oraz z samą emmy (jedna jest w warriors honor, druga w town square)

od emmy dostaniesz quest The Fated one, po jego zrobieniu w Athlum bedzie dostepna nowa gildia, w niej mozesz jaggera zatrudnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...