Skocz do zawartości
turzol

Opinie o zestawie

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy, poprosił mnie żebym poskładał mu kompa i ma na to ok.3500zł, ale mysle ze moze troche zaoszczędzić i podałem mu taki oto zestaw:

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266) - 530zł

Płyta główna: SOLTEK SL-75FRN2-L - 431zł

Pamięć: 2x256MB DDR 333 KINGSTON - 340zł

Karta graficzna: PIXELVIEW GF4 TI4200 AGPX8 64MB DDR - 535zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł

 

Razem ok 2400zł

 

Wszystko będzie kupowane w jednym sklepie.....monitor znajomy już posiada, podobnie jak HDD, CDRW i DVD. Aha z góry mówie że komp nie będzie kręcony :(

 

Co sądzicie o tym zestawiku :?: Co byscie ew. dodali, zmienili :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw powiedz ile mozesz kasy wydac , bo ten config co podales raczej do bani jest.

Te - Vegance ;) ty masz za to o wile bardziej wypasiony. Poza tym, kto ciebie czytać uczył ????

 

2400 zł - wg mnie to dobry config. Tyle że kartę graf. polecam Asusa GF 4ti4200 na kościach 3.3, lub Gainwarda na kościach 3.3 - ew Creativa lub MSI - ale tylko na AGP x4 (bo te mają kości 3.6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec na zestaw kolo ma 3500zł ale nie bede mu skladal za tyle bo przeciez to nie jest sensowne rozwiazanie (skoro ma monitor, hdd, cdrw) a po za tym malo ekonomiczne.

Po za tym zestaw nie bedzie do OC! Wiem ze lepiej AXP 1700+ 0,13 kupic i bez problemu powinien isc na 2400+ ale gosc sie uparl na proca min. 2Ghz

:(

Druga sprawa - mobo mi sie wydaje ok, starczylby mu KT400 (jezeli nie bedzie OC) ale naczytal sie jakis bzdurnych testow w Chipie i teraz sie uparl....

Trzecia sprawa - bude wybral z tego wzgledu ze ja mam taka i po prostu mu sie podoba :D Nie dziwie sie :D

A co do pamiatek to jedyny sensowny wybor w actionie....bo tam najprawdopodobniej bede kupowal - a tam TwinMosy czy Abit na Nforce2 jest niedostepny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Kingstonow bralbym twinmosy, co do plyty sie nie wypowiem bo wszyscy ostatnio mowia ze ten soltek jest ok ale ma na pokladzie ac97, a jak nie ma byc krecony sprzet to wolalbym 8rda+ z soundstormem, zamiast pixel`a sa tanie Creativ`y w Gralu np, www.gral.pl , a zamiast coolermastera wzialbym spire falcon rock 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 1700+ zakręć do 2500+ a reszte kasy przeznacz na R9500pro i będzie zajebiście.

Czy TY Jesteś ŚLEPY :?: :?: Ma być NIE kręcony :!: Piszecie wszyscy a nawet nie czytacie jezuuu :evil:
Jak by poczuł moc 1.7+ 0,13 to by kręcił :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jednak maja Twinmosy ale w Pronoxie.

 

Poprawka do zestawu:

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266) - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+ - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, poprosił mnie żebym poskładał mu kompa i ma na to ok.3500zł, ale mysle ze moze troche zaoszczędzić i podałem mu taki oto zestaw:

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: SOLTEK SL-75FRN2-L - 431zł

Pamięć: 2x256MB DDR 333 KINGSTON - 340zł

Karta graficzna: PIXELVIEW GF4 TI4200 AGPX8 64MB DDR - 535zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł

 

Razem ok 2400zł

 

Wszystko będzie kupowane w jednym sklepie.....monitor znajomy już posiada, podobnie jak HDD, CDRW i DVD. Aha z góry mówie że komp nie będzie kręcony  :( 

 

Co sądzicie o tym zestawiku  :?: Co byscie ew. dodali, zmienili :?:

ja bym zmienił płyte na abita lub epoxa i grafe na msi

a reszta jest git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jednak maja Twinmosy ale w Pronoxie.

 

Poprawka do zestawu:

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+  - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR  - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł 

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

od razu lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw powiedz ile mozesz kasy wydac , bo ten config co podales raczej do bani jest.

Te - Vegance ;) ty masz za to o wile bardziej wypasiony. Poza tym, kto ciebie czytać uczył ????

 

2400 zł - wg mnie to dobry config. Tyle że kartę graf. polecam Asusa GF 4ti4200 na kościach 3.3, lub Gainwarda na kościach 3.3 - ew Creativa lub MSI - ale tylko na AGP x4 (bo te mają kości 3.6)

 

e no sorry ale jakbym mial wiecej kasy to bym mial bardziej wypasiony to chyba proste no nie?

 

 

 

co do tematu to jak ma byc nie krecony to wsumie moze byc chociaz tylko wez R9500pro. albo wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+  - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR  - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł 

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

Teraz jest spoko, tylko co do Radeona nie jestem przekonany bo jak juz wspominalem nie jest kompatybilny z wszystkimi grami i mialem z nim malo ale mialem problemow, a do nvidii masz nawet takie cos jak glidegeforce gdzie mozesz delektowac sie grafika 3d w takich grach starszych jak turok3d czy tez final fantasy 7, takze ja bym stawial na Geforce 4 ti 4200 Creativ`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to gość jest troszkę lama, więc może lepiej TI4200 albo Ti4800 (nie wierze, że to pisze :wink: ) płytka też nie musi koniecznie być Epox, skoro nie do OC to może jakąś stabilniejszą (asus?), bo Epox jest trochę kapryśną płytą i jak gościowi zwalisz na łeb Ati+nForce to może se nie dać rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+  - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR  - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł 

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

Teraz jest spoko, tylko co do Radeona nie jestem przekonany bo jak juz wspominalem nie jest kompatybilny z wszystkimi grami i mialem z nim malo ale mialem problemow, a do nvidii masz nawet takie cos jak glidegeforce gdzie mozesz delektowac sie grafika 3d w takich grach starszych jak turok3d czy tez final fantasy 7, takze ja bym stawial na Geforce 4 ti 4200 Creativ`a.

Eh co ty tam gadasz, niekompatybilny :? wszystko zajebiście działa no problemoss. A ten GF4200 to szit w porównaniu do r9500pro :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+  - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR  - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł 

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

Teraz jest spoko, tylko co do Radeona nie jestem przekonany bo jak juz wspominalem nie jest kompatybilny z wszystkimi grami i mialem z nim malo ale mialem problemow, a do nvidii masz nawet takie cos jak glidegeforce gdzie mozesz delektowac sie grafika 3d w takich grach starszych jak turok3d czy tez final fantasy 7, takze ja bym stawial na Geforce 4 ti 4200 Creativ`a.

Eh co ty tam gadasz, niekompatybilny :? wszystko zajebiście działa no problemoss. A ten GF4200 to szit w porównaniu do r9500pro :twisted:

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+  - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR  - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł 

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

Teraz jest spoko, tylko co do Radeona nie jestem przekonany bo jak juz wspominalem nie jest kompatybilny z wszystkimi grami i mialem z nim malo ale mialem problemow, a do nvidii masz nawet takie cos jak glidegeforce gdzie mozesz delektowac sie grafika 3d w takich grach starszych jak turok3d czy tez final fantasy 7, takze ja bym stawial na Geforce 4 ti 4200 Creativ`a.

Eh co ty tam gadasz, niekompatybilny :? wszystko zajebiście działa no problemoss. A ten GF4200 to szit w porównaniu do r9500pro :twisted:

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

No i co się wkurzasz :P. Taka prawda :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że masz dostęp do hurtowni i nie zamierzasz kręcic za bardzo wiec moze tak?

 

 

WENTYL NA PROC ZWYKŁY TITAN (TTC-D5TB/CU) 29,00

MOBO MSI (MS-6570) K7N2-L 389,00

GRAFIKA MINT ATI PREMIUM 9500 PRO 779,00

MSI TI4800SE-VTD8X 813,00

Chieftec DX-01-BD-U zasiłka 360W - ok 390 - 400

plus Reszta Twoja - razem: 2422 - 2466

 

ceny action

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Procesor: AMD ATHLON XP 2400+ (FSB266)  - 530zł

Płyta główna: EPOX 8RDA+  - 486zł

Pamięć: 2 X 256MB DDR 333 TWINMOS - 305zł

Karta graficzna: HIS R9500PRO 128MB DDR  - 925zł

Obudowa: Chieftec DX-01-BD-U CZARNA Z ZASILACZEM CHIEFTEC 360W - 464zł

Cooler na procesor: COOLERMASTER HAC-V81 X DREAM - 65zł 

 

Teraz daje to ~2800zł.

 

Co wy na to??

Teraz jest spoko, tylko co do Radeona nie jestem przekonany bo jak juz wspominalem nie jest kompatybilny z wszystkimi grami i mialem z nim malo ale mialem problemow, a do nvidii masz nawet takie cos jak glidegeforce gdzie mozesz delektowac sie grafika 3d w takich grach starszych jak turok3d czy tez final fantasy 7, takze ja bym stawial na Geforce 4 ti 4200 Creativ`a.

Eh co ty tam gadasz, niekompatybilny :? wszystko zajebiście działa no problemoss. A ten GF4200 to szit w porównaniu do r9500pro :twisted:

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

No i co się wkurzasz :P. Taka prawda :].

 

no taka prawda R9500pro rox :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że roxx, ale nie wmówisz mi, że ten lamer nie będzie miał z nią żadnych problemów ;-)

Bo pewnie ją włoży, zainstaluje stery z dołączonej płytki i potem będzie płakał jak mu nie będzie coś chodzić i męczył Turzola :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że roxx, ale nie wmówisz mi, że ten lamer nie będzie miał z nią żadnych problemów ;-)

Bo pewnie ją włoży, zainstaluje stery z dołączonej płytki i potem będzie płakał jak mu nie będzie coś chodzić i męczył Turzola :-)

To go uświadom, od czego się ma kolegów :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jestem dopiero teraz :( Ale mi sie rzecz przytrafila dzisiaj :(

 

Kumpel do mnie przyszedl z dyskiem zeby mu sprawdzic bo cos sie walnelo. Dysk to Caviar 20Gb 5400obr. Podczas gry w Starcrafta nagle obraz sie zatrzymal i nic sie nie dalo zrobic...Pozniej po restarcie Winda nie chciala ruszyc. Ladowal sie tylko ten bialy pasek.....Zainstalowac sie tez nie dalo :( Przyszedl do mnie podlaczamy dysk i u mnie nie chcial wejsc do Windy....... Jak odpialem jego dysk to spoko...

 

Probowalismy Norton Disc Doctora, Partition Magica i innych, ale wszystkie operacje trwaly bardzo wolno....Chcialem w kocnu sformatowac go pod dosem i.....dyskietka startowa nie miala polecenia format wiec wzialem dyskietke z MSDOS 6.22 i kombinuje. Tam znowu nie widzial zadnych napedow......

Wtedy przez przypadek wzialem i zaakceptowalem instalatora DOS-a i ten skur$#%#$% po restarcie nagle zaczyna formatowac moj dysk :!:

To ja szybko Power Off i modle sie zeby wszystko chodzilo....i tu sie zawiodlem :( Niestety ale moj dysk zostal doszczetnie sformatowany.....

 

Nie wiem czemu ale instalator DOSa mogl nie rozpoznawac duzych dyskow i po prostu wzial i formatowal dysk jak leci, przy okazji wpieprzajac sie w tablice alokacji....

W ten sposob stracilem wszystkie dokumenty, muze, filmy, image z ghosta no wszystko :evil:

 

Niestety nie dalo sie odzyskac dancyh....tzn. tak mi sie wydaje. Zreszta teraz jest juz chyba za pozno, bo odtworzylem image z ghosta z cd-rw i nie wiem czy sa jeszcze jakies szanse....

 

Poradzcie cos bo jestem zrozpaczony :( :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLEEEEEE

GF nie prolinka bo masz na maxa duza utrate wydajnosci Leadtek, MSI 128 !! okolo 700 zl albo r9700 / r9500pro ale to juz drozszy interes

i zadne kingstony tylko elixir albo cos.... lepiej, taniej i bez pudelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...