Skocz do zawartości
JeleN77

Mało Fps I Przeskakujące Klatki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , otóż kupiłem nowy komputer oto jego dane: gigabyte GA-31M-S2L G31 S775

procek pentium dual core e2200 2,2 ghz

grafa asus gf 8400 gs 512 mb pci-e

3gb ram pamięci . Problem polega na tym ze w grach mam na nim mniej fps niz w poprzednim starym kompie i w colin mcrae dirt- bo innych nie instalowałem zauważyłem ze przeskaują klatki czy tnie się co wydaje sie dziwne przy takim osprzęcie. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy jak się bierze 8400GS do grania to sie nie ma co dziwić że się nie pogra :) Grafa przyjacielu ... do Colina DiRT na bide 8500GT do średnich. Spróbuj jeszcze nowe stery od nvidii ściagnąć ale to łapanie się brzytwy :P

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy jak się bierze 8400GS do grania to sie nie ma co dziwić że się nie pogra :) Grafa przyjacielu ... do Colina DiRT na bide 9500GT do średnich. Spróbuj jeszcze nowe stery od nvidii ściagnąć ale to łapanie się brzytwy :P

możesz powiedzieć coś więcej na ten temat , ale np w call of duty 2 multi miałem na radeonie 9200 wiecej fps niz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna konstrukcja, to jak porównanie GF4 Ti z 7300GS. Nowsza karta teoretycznie wydajniejsza ma upchane nowe technologie, których używanie wymusza na siłę sterownik i karta w nowszych grach najzwyczajniej nie wyrabia. Starsze karty tych "upiększaczy" nie mają więc sterownik nie ma czym obciążać gpu ..... gra wygląda "inaczej" ale chodzi płynniej, jest zwyczajnie mniej ładna.

 

Tak na chłopski rozum, chyba dobrze mówię ... najlepiej żeby ktoś "mondrzejszy" się jeszcze wypowiedział.

 

A tak offtop jak odpaliłeś dirta na ATI9200 jak gra chyba wymaga SH3.0 a ta karta nie wiem czy 2.0 obsługuje ...

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna konstrukcja, to jak porównanie GF4 Ti z 7300GS. Nowsza karta teoretycznie wydajniejsza ma upchane nowe technologie, których używanie wymusza na siłę sterownik i karta w nowszych grach najzwyczajniej nie wyrabia. Starsze karty tych "upiększaczy" nie mają więc sterownik nie ma czym obciążać gpu ..... gra wygląda "inaczej" ale chodzi płynniej, jest zwyczajnie mniej ładna.

 

Tak na chłopski rozum, chyba dobrze mówię ... najlepiej żeby ktoś "mondrzejszy" się jeszcze wypowiedział.

Najgorsze jest to że komputer kupiłem tydzień temu ma gwarancję 3 lata i nie wiem co zrobić a w dirta poprostu nie da się grać przeskakuje non stop niby grafika jest ładna ale się tnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może w nowych grach może sobie nieradzić ale call of duty2 nie jest nową grą i jak juz wcześniej wspomniałem więcej fps miałe m na poprzednim (gorszym) komputerze... co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DirectX 7,8,9 - różnią się nie tylko numerkami :) ... Pamiętam że w CoD 2 po włączeniu DX9 fpsy leciały mi na łeb, na szyję na X800. Po prostu gra na starej karcie odpalała się u Ciebie z uproszczoną grafą.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://benchit.pl/karty+graficzne/nvidia/GeForce/8400/GS/256

 

Taki test znalazłem, gf8400 z wynikiem 4,8 fps, tak jak wcześniej mówiono twoja karta nie nadaje sie do grania.

Ja bym spróbował odpalić gierki w niskiej rozdzielczości i detalach.

więc co radzicie?

Zmienić karte graficzną i podkręcić proca...? :) Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze tak zapytam .. ten komputer to moze jakis wynalazek z MediaMarkt lub innego marketu ? Bo tam lubia wciskac takie cuda.

Też mi sie tak wydaje.

JeleN77, Ile kosztował cię ten zestaw?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa kupiłem w avansie ;p dałem za niego 1500zł bez monitora dane macie w pierwszym poscie ;p

 

Taki test znalazłem, gf8400 z wynikiem 4,8 fps, tak jak wcześniej mówiono twoja karta nie nadaje sie do grania.

Ja bym spróbował odpalić gierki w niskiej rozdzielczości i detalach.

 

A Szpachla moja karta ma 512 mb a nie 256 jak w tescie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty ... promocja z Biedronki :] Ostatnio jakiegoś laptopa za 1300,- widzialem ... nic tylko brać w ciemno ;)

Nie śmiej się BuMeL. Mój kumpel z klasy bez namysłu go wziął. :lol: Ma go rok, jak dotąd nic się nie dzieje. ^^ A w ogóle ktoś wie co za "technologie" do nich wsadzają?

 

Na niskiej rozdziałce i niskich detalach może w coś pograsz płynnie, ale tak jak koledzy powiedzieli... To był fatalny wybór, jeśli chodzi o kartę graficzną. Na tamtej karcie miałeś uproszczoną grafikę, wiele gier nie działało, ale w te "uproszczeńce" dało się grać. Teraz masz niby lepszą grafikę w grach, ale na niskich detalach nie ma żadnego "wow!".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niskiej rozdziałce i niskich detalach może w coś pograsz płynnie, ale tak jak koledzy powiedzieli... To był fatalny wybór, jeśli chodzi o kartę graficzną. Na tamtej karcie miałeś uproszczoną grafikę, wiele gier nie działało, ale w te "uproszczeńce" dało się grać. Teraz masz niby lepszą grafikę w grach, ale na niskich detalach nie ma żadnego "wow!".

smutna rzeczywistosć chłopaki wydawało mi się że komp jest dobry a tu takie zaskoczenie nie da się jakoś podkręcić tej karty? ma 512 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcić się napewno da, ale nie licz na kopa w wydajności bo karta sama w sobie ma mało wydajny chipset, liczy się tez poprostu struktura karty. Najlepiej by było to sprzedać w cholere i kupić coś normalnego. Każda kategoria cenowa ma swoją karte.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

DirectX 7,8,9 - różnią się nie tylko numerkami :) ... Pamiętam że w CoD 2 po włączeniu DX9 fpsy leciały mi na łeb, na szyję na X800. Po prostu gra na starej karcie odpalała się u Ciebie z uproszczoną grafą.

Interesujace stwierdzenie bo nie pamietam HDRa na DX7. Nie przypominam sobie tez bumpmappingu...

 

 

 

autor - dales sie zrobic , kupiles tak zwany "zestaw" czyli szmelc skladany po najnizszej linii oporu aby tylko ladnie sie prezentowal. Do tej gry minimum to 8600GT aby miec te 1024x768 na med.

 

Niestety , ale u nas zeruje sie na niewiedzy - maja wypchac towar i to robia cieszac sie z premii za oszukanie klienta. PL Panie :|

 

Jesli dobrze pamietam to 8400GS jest znacznie wolniejsza od 7300GT , a ta jest powiedzmy czyms ala 8500GT (choc bardziej 7600GS)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość odwiedź dział co kupić zanim wybierzesz się do avansu (bagatela droższe to niż komputerowe sklepy np. komputronik).

Wystaw kartę na allegro, zrób tkz ładną aukcję, dołóż troche kasy do 8600 np od Palita (cena używki ~120zł) i ciesz się grą w jakieś gierki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość odwiedź dział co kupić zanim wybierzesz się do avansu (bagatela droższe to niż komputerowe sklepy np. komputronik).

Wystaw kartę na allegro, zrób tkz ładną aukcję, dołóż troche kasy do 8600 np od Palita (cena używki ~120zł) i ciesz się grą w jakieś gierki...

Mam 3 ata gwarancji więc takie ingerencje odpadają pozostaję bezradny i skazany na cod2 i nfs mw

 

Interesujace stwierdzenie bo nie pamietam HDRa na DX7. Nie przypominam sobie tez bumpmappingu...

 

Firekage mam pytanie czy sterowniki coś pomogą bo mam zainstalowane te dane w zestawie. ps co ma wspólnego asus i gigabyte z nvidia bo na ich stronie są ster do gf-ów. Oraz co to za Palit bo nigdy onich nie słyszałem, ludzie mowią o radeonach i gf-ach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że 3 lata na całego pc a nie na poszczególne części ?

Może dało by się renegocjować umowę i rozdzielić gwarancję ?

Tak w ogóle to 3gb ramu góra 150, procek 250, karta 150, buda 60, zasilacz 40, płyta 150

Tak jakby na części to 2 takie mógłbyś kupić. Chociaż w cenie pewnie system.

Widać że model marketowy wiecznie żywy - w miarę mocny procek, dużo ramu na karcie a reszta to ***.

Pochwal jeszcze firmę avans i powiedz jaki zasilacz tam wsadzili (marka model moc mało istotna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie palit to firma robiąca grafiki z chipów NV ( Bo ATi radków nie przypominam sobie żabowatych ).

Palit robi tez radeony.

 

Pamiętaj że według UE masz 10 dni na zwrot towaru jak nie masz z niego satysfakcji.

Chyba w przypadku zamówienia przez internet, a nie odbioru osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak trafi na dobrodusznych sprzedawców to w ciągu 7 dni zwrócą mu kasę, niestety ten termin już minął ;) J.w 10 dni na zwrot jest przy sprzedaży internetowej.

 

A sorka, nie doczytałem kiedy kupiony ... 10 dni jeszcze nie minęło ;)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma znaczenia. Ja w UK bez problemu oddawałem części komputerowe kupione w slepie od ręki. Jak w ciągu 10 dni nawet nie pytali"dla czego oddaję" po prostu mam takie prawo. Więc chłopie ciśnij z tym do avansu i już.

p. trzeba korzystać z przywilejów UE ;)

BuMeL szybszy byłeś ;) - tak 7 dni na oddanie przy zakupie osobistym, a przez neta 10 ;) sorki za pomyłkę

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 komp jest z firmy actina.pl .Po 2 termin minał a ja mam komputer na którym nie pogram w crysisa, assasin's creed czy race driver grid , cod4 pozostaje mi tylko :mur: :mur: :mur: chyba ze ktos zna jeszcze jakies alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...