Skocz do zawartości
Dutch

Sb X-fi Xtrememusic+ Z5500+ Trzaski W Głośnikach- PomÓŻcie!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otóż mam kartę SB X-Fi XtremeMusic polaczoną trzema kabelkami z głośnikami Z5500 (a właściwie to z ich starszą wersją Logitech Z680). Karta wraz z głośniczkami sprawowała się super (mam ją trzy lata) i do tej pory nie było problemów. Wszystko ladnie grało, filmy z muzyką 5.1 i gry cieszyły ucho..tak było do niedawna. Otóż postawiłem od nowa system i jakież było moje zdziwienie gdy przy instalacji sterowników z zamieszczonej do karty płytki- pojawił się komunikat że "nie mam takiego urządzenia w kompie" i instalacja zostanie zakończona. Nic to myslę, może system po aktualizacjach (win xp) się gryzie ze starymi sterami więc ściagnalem nowe:

-SBXF_W7DRVBETA_US_2_18_0008 i ładnie zainstalowalem. Odpalam kompa..i zonk. Nie ma dzwięku na dwóch głosnikach. Po zmianie w panelu sterowania opcji dzwieku na 5.1 dzwięj jest w 3 głosnikach a w pozostalych dwóch trzaski i buczenie. No dobra myslę, uninstal i instalacja:

- Support Pack 1.1 a potem X-fi Forte 2.20.0000 driver i to samo!!!!!!!!! trzaski i buczenie, a jak włączę film z dzwiękiem 5.1 to się wcale ogladać nie da!!!

 

 

Próbowałem odinstalowania, przeinstalowania, przelożenia karty do innego slotu, przepięcia kabli w głośnikach...za każdym razem to samo.

 

Bardzo proszę o pomoc gdyż naprawdę nie wiem ja sobie z tym problemem poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź chłopie czy ci system nie zapakował współdzielonego irq. Najlepiej zrób taki patent wyczyść system dogłębnie z driverów, wyjmij kartę zresetuj biosa do defa, włącz Windowsa poczekaj aż się wszystko włączy wyłącz system włóż kartę ustaw sobie wszystko w biosie jak było włącz system zainstaluj kartę jak dalej nie pomaga to zmień port PCI.

 

Ps. widze że przekładałeś do innego slotu wobec tego może karta pada abadaj czy któryś kondek nie jest podejrzany ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź chłopie czy ci system nie zapakował współdzielonego irq. Najlepiej zrób taki patent wyczyść system dogłębnie z driverów, wyjmij kartę zresetuj biosa do defa, włącz Windowsa poczekaj aż się wszystko włączy wyłącz system włóż kartę ustaw sobie wszystko w biosie jak było włącz system zainstaluj kartę jak dalej nie pomaga to zmień port PCI.

 

Ps. widze że przekładałeś do innego slotu wobec tego może karta pada abadaj czy któryś kondek nie jest podejrzany ;)

Zrobiłem jak kolega doradzał...i nic. Dalej to samo :-(

 

Kartę oglądałem i wygląda w porządku. Co ciekawe głośniki są na pewno w porządku ponieważ podłączyłem je do kart zintegrowanej na płycie i wszystko było ok (co prawda dźwięk ma się nijak do tego od X-Fi). Komp przy podłączeniu do zestawu dwóch głośników także zachowuje się dobrze- wszytko gra. Po podłączeniu analogiem (zólty, czarny,zielony) - ZONK..głos leci z lewego głośnika..pozostałych w teście THX w panelu creativa nie słychać, bądź słychać trzaski. Jak zapuszczę film, to już trzaski na całego.

 

Dziwi mnie to bo jak pisałem wcześniej z kartą nie miałem do tej pory problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze czy gra normalnie po Spdif jak gra to mogło coś zdechnąć szczerze powiedziawszy to trudno radzić na odległość na twoim miejscu zainstalowałbym jeszcze Visty i oblukał

Do Visty się nie zbliżam :wink: Jutro spróbuję zainstalować kartę w innym komputerze i zobaczę czy problem też występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Visty się nie zbliżam :wink: Jutro spróbuję zainstalować kartę w innym komputerze i zobaczę czy problem też występuje.

No i zrobiłem troszkę inaczej...Włożyłem do kompa stara kartę Audigy 2 ZS i ...wszystko gra! Dźwięk z wszystkich głośników (co prawda jakość dźwięku w porównaniu do X-fi jest kiepska). Wychodzi na to że X-fi padło. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat trochę stary ale sie podpinam bo mam podobna sytuacje

 

Pewnego dnia po pracy uruchamiam kompa chcąc posłuchać muzy i doznaje szoku głośniki wydają dziwny charczący dźwięk i brak basu.

Sprawdziłem wszystkie przewody przeinstalowałem sterowniki i nic nadal to samo. Co sie okazało uszkodziło sie wejście jack(przynajmniej tak mi sie wydaje) od subufera/centralnego. Mam głosniki 5.1 jak podłączże tylko przód + tył wszystko jest ok jeśli podłączę obojętnie co do wejścia pod subufer głośniki zaczynają charczeć.

Jestem załamany bo karta jest ledwo po gwarancji i nagle z niewiadomych przyczyn dostała takich dziwnych objawów.

Wiem że to dziwny problem ale może ktoś spotkał sie z czymś takim i ma pojęcie co sie mogło stać i jak to naprawić?

Karta wygląda ok oglądałem to wejście z każdej strony i wygląda tak jak powinno być dzień wcześniej wszystko było ok.

Integra działa normalnie na tych samych głośnikach.

 

Windows 7

 

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...