Skocz do zawartości
ms-trex

Tani I Wydajny Zestaw Do 1300zl

Rekomendowane odpowiedzi

a ten kalkulator sporo zawyża puszczałem zestaw na pentiumie D :) 8600GT 2gb ramu na Pierwszych tracerach 450W od megabajta i działał bez problemu nawet Po OC :) tak wiem hardcore :). W każdym razie mc-350 to najlepszy wybór bo szef 400W jest sporo droższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O

Według tego kalkulatora złożyłem taki zestaw

 

System Type: Single Processor

Motherboard: Regular - Desktop

CPU: AMD Athlon X2 7750 2700 MHz Kuma

Overclocked: 3400 MHz, 1.45 V

CPU Utilization (TDP): 85% TDP

RAM: 2 Sticks DDR2 SDRAM

Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GT

Video Type: Single Card

IDE HDD 7200 rpm: 1 HDD

DVD-RW/DVD+RW Drive: 1 Drive

Sound Blaster - All Models: Yes

PCI TV Tuner - Satellite: Yes

USB: 4 Devices

Fan Controller: Yes

Fans

Regular: 4 Fans 120mm;

Keyboard and mouse: Yes

System Load: 100 %

 

Recommended Wattage: 365 Watts

Nie mam pojęcia co ty tam składałeś że wyszło Ci ponad 400W

 

To ja Ci powiem,ze taki zestaw nie lyknie wiecej niz 250W,moj bierze pod obciazeniem 220-230W,w idle 120W,a jak ktos sie bedzie pytal czym mierzylem,to w sygnaturce mam zalmana.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Load: 100 %

System Load: 100% (peak load) - all components are at 100% load, including start up surge current compensation

System obciążony: 100% (szczytowego obciążenia) - wszystkie komponenty obciążone 100%, włączając wzrost obciążenia przy starcie.

 

@Edit

Do grzeg255. Logiczne że jest to czysto teoretyczne obciążenie, w warunkach domowych praktycznie nie możliwe do osiągnięcia.

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy ten zasilacz w tej kwesti, teraz pomóżcie mi złożyć ten komputer do kupy :sad:

Kupiłem go z myślą o tym aby mieć tę satysfakcję złożenia go samemu. Jestem w tym trochę zielony, tzn mam trochę teorii która jak narazie ma się nijak do praktyki której mi właśnie teraz brak. Wszystkie moje pytania i wątpliwością mogą się dla was wydać trywialne i głupie ale wolę się zapytać fachowców niż coś samemu spartolić. Zatem pomóżcie mi jeszcze ze złożeniem tego wszystkiego do kupy.

 

Zatem przechodząc do sedna spawy już na wstępie mój entuzjazm osłabł gdy zabrałem się za montaż boxowego coolera.

 

1. Pierwsza sprawa to taka, że jest na nim taka tandetna wajha która latała na wszystkie strony, nie widziałem w ktorą stronę ona ma się blokować, gdy próbowałem w jeden logiczny sposób wszystko to się przechylało i myślałem że zaraz pęknie, bałem się że procesor się połamie czy co. Nieźle się nasiłowałem żeby przechylić ją w tę stronę i ustanowić tę blokadę, ale się udało i nic się nie rusza, jednak przy tym trochę ruszałem tym całym chlodzeniem na wszystkie strony i teraz drugi problem.

 

2. Na tym tandetnym coolerze od strony procka czyli na radiatorze był już standardowo nasmarowany jakiś glut który na moje oko nie pokrywał się powieszchnią płytki procesora, nie wiem teraz co zrobić, czy zdjąć to wszystko zesmarować toto i znowu się wykosztować na pastę i jakiś zmywak, a może będzie to jakoś działać? Będę się bać odpalić kompa żeby się coś przez to nie zjarało, spróbuje wejść od razu do biosu i zerknąć na temperatury. Chyba że radzicie co innego.

 

3. Trzecia sprawa to jest taka że mam pewne wątpliwości co do podlączenia jak narazie diody PWR_LED, na płycie głownej w miejscu do tego przeznaczonym są 3 piny i zgodnie z instrukcją są to:

1 - MPD+

2 - MPD-

3 - MPD-

Cokolwiek to znaczy. Jednak gdy trzymam w ręku kabelki odpowiadające za PWR_LED mają one tylko 2 piny i oznaczone są jako

PWR_LED+

PWR_LED-

I co teraz? PWR_LED+ mam wpiąć w pin 1 oznaczony jako MPD+ a PWR_LED- w pin 2 MPD- ? Dobrze rozumuję? Jak w ogóle podłączać te diody, napisem do góry czy do spodu?

 

4. Kolejny problem to podłączenie zasilania do płyty głównej. W jaki sposób podłączyć zasilanie do gniazda 24 pinowego? Na kablu od zasilacza jest 20 pinów i 4 luzem, jak zatem te 4 luźne podłączyć od góry czy od dołu tego zlącza 24pinowego? W instrukcji od płyty nic nie znalazłem na ten temat.

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten glut to pasta termo - jak go dociśniesz tą tandetną wajchą (a zobaczył być jakie "sprytne" mocowanie mają coolery intela..) to się rozlezie po procku, jak się procek zagrzeje to się dodatkowo ułoży i będzie dobrze - nic się nie przejmuj.

Czyści się to alkoholem izopropylowym albo zwykłym (spirytus wódka) - to jakbyś miał ochotę wymienić pastę na lepszą.

Nic sie też nie upali - procesory mają zabezpieczenia. To już nie czasy athlonów i duronów na s.A, że cooler spadł i procek się zjarał, pewnie nawet by chodził w idle bez coolera. Zajrzenie do biosu na temperatury po włozeniu procka to dobry pomysł.

Co do wyginania się mobo przy zakładaniu coolera - pcb jest naprawdę wytrzymałe - spróbuj złamać płytę w rękach przy okazji wyrzucania jakiegoś starego złomu, to przekonasz się samemu.

 

Masz "nie takie" kabelki od obudowy i nie pasują do płyty. Jeżeli nie podłączysz w ogóle, nie będziesz miał diody od powera ale wszystko będzie chodzić normalnie (sumie na co Ci dioda od powera ;p). Możesz spróbować podłączyć na dwa piny - nic złego się nie stanie raczej. Ja mam niestandardową budę (compaq jakiś) w 2. kompie i różne konfiguracje próbowałem, część wtyczek musiałem podzielić i nic przy okazji się nie stało (oczywiście to przy wyłączonej maszynie się robi).

 

Co do wtyczki ATX :arrow: http://zenfist.pl/pelen.php?id=4 powinno Ci to wszystko wyjaśnić. Wtyczkę 20 pin da się podłączyć tylko na 1 sposób (tam jest taki zatrzask z jednej strony a na płycie jest schodek w który ten zatrzask wchodzi), pozostałe 4 pin też - przyjrzyj się uważnie to jest zrobione tak że nie da się popełnić błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co teraz? PWR_LED+ mam wpiąć w pin 1 oznaczony jako MPD+ a PWR_LED- w pin 2 MPD- ? Dobrze rozumuję? Jak w ogóle podłączać te diody, napisem do góry czy do spodu?

Podłącz tak jak napisałeś plus do plusa minus do minusa, co do napisów to ani do góry ani do dołu - w bok :D a tak serio nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, podpialem wszystko modle sie czy odpalac czy nie :D, mam jeszcze pytanie na czym polega to wygrzewanie CPU, mam zalczyc jakis progs na 100godzin zeby 100% cpu obciazal czy normalnie zostawic go wlaczonego i czasem zapuszczac jakies gerki lub 3dmarka?

 

Gdy próbowałem włożyć dysk do obudowy cooler master elite 330 to dysk po bokach zostaje cały porysowany bo nie mieści się w tej wnęce na hdd, albo ja nie umiem tego wlozyc. Tragedia.

 

Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem go w końcu od razu wszedlem do biosu, temp 36stopni przy otwartej budzie, ale martwia mnie napiecia dla vcore 1.328V, DDR21.8V 1.920V, pozostałe, +3.3 3.46V oraz +12V 12.302V.

 

Dla athlona 7750 napiecie to 1.1 - 1.25 V a czemu u mnie jest takie wysokie, mam to tak zostawic czy probowac obnizyc do 1.25V dla vcore oraz 1.8V dla DDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem stabilność około pół godziny, rozgrzał karte do blisko 70 stopni no i nic. Może za krótko ale nie mam cierpliwości czekać aż coś się wywali.

 

Sterowniki wgrywałem najnowsze, teraz próbuje dostarczonych wraz z kartą.

 

Raz udało mi się włączyć i wyłączyć komputer i zobaczyć error że: "Sterownik ekranu ati2dvag przestał normalnie pracować..." i co teraz? Z tego co mi się udało wygoglować to wychodzi na to że to problem nierozwiązywalny.

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki:

Płyta główna

Karta graficzna, i w takiej kolejności instalujesz - płyta główna, potem karta graficzna

Baa, gdyby to było takie proste. Te sterowniki od gigabyta to crap jednym slowem, nie wiadomo co od czego jest, nawalone tylko aby bylo. Wezmy te paczke ktora opisana jest jako chipset - tam sa sterowniki od karty graficznej i do mostka poludniowego ati, tych pierwszych nie da sie zainstalowac poniewaz wywala ze nie ma odpowiedniego sprzetu.

 

A sterowniki od sapphire to sa identyczne jak te oficjalne ze strony amd/ati, rozmiar zgadza sie co do bajta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim linku do sterowników płyty głównej nie wybrałem systemu! Wybierz sobie system i będziesz mieć tylko 1 paszczkę ze sterownikami dla chipsetu !

 

@edit

Dla systemu XP 38,3MB, dla Vista 83,9MB

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe sterowniki do płyty głównej gigabyte.com.tw, na polskiej stronie są starsze.

 

@edit

Nie sugeruj się datą na polskiej stronie, bo coś jest nie tak. Popatrz się na nr wersji na polskiej 8,475 a na tajwańskiej 8,522.

Edytowane przez ZeDpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale mimo ze wersje sie roznia, maja identyczny rozmiar. Zainstalowane jest wszystko co trzeba. Mimo to monitor czesto sie wylacza, ale system działa dalej ponieważ słychać muzyke w grze, jeśli wyłącze monitor i go wlącze to wywala do pulpitu z bledem jak w zalaczniku. Jak widac tryb zmienia sie na 16 kolorow bo tak widac na screenshocie, ale u siebie praktycznie nic nie widze poniewaz caly monitor jest zamazany w kolorowe paski, udalo sie go zrobic po omacku.

W dzienniku zdarzen sypie bledami:

Sterownik ati2dvag dla display urzadzenia \Device\Video0 jest zablokowany przez petle nieskonczona. To wskazuje zwykle na problem z samym urzadzeniem lub z jego sterownikiem niepoprawnie programujacym urzadzenie. Sprawdz, czy u dostawcy sprzetu sa dostepne aktualizacje sterownikow.

Instalowalem drivery od ati i od sapphire i nic to nie zmienia. Na googlach widac ze masa ludzie ma ten problem i zadnego rozwiazania.

 

Co mnie podkusilo zeby wziac tego radeona. Juz nigdy nie kupie nic od AMD ani od ATI.

post-22470-1238699068_thumb.jpg

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się zraziłeś, ale to nie jest wina AMD czy ATI. Wina należy do producentów hardwaru (złe sterowniki, jakość wykonania), no i może brak twojego doświadczenia.

Nie zapomnę jak kupiłem GF 7600GT FORSA dołączone sterowniki nie rozpoznawały karty, no ale krzyżyka na nvidie nie postawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się zraziłeś, ale to nie jest wina AMD czy ATI. Wina należy do producentów hardwaru (złe sterowniki, jakość wykonania), no i może brak twojego doświadczenia.

Nie zapomnę jak kupiłem GF 7600GT FORSA dołączone sterowniki nie rozpoznawały karty, no ale krzyżyka na nvidie nie postawiłem.

Zgadza się tylko że oprócz sterowników od producenta karty próbowałem sterowników od samej ATI, które też nie zapewaniały poprawnego działania sprzętu. Pomijając to, chyba nie da rady mieć takiej wiedzy na przyszlosc czy sterowniki od danego producenta beda poprawnie dzialaly czy nie. Poza tym z tego co do tej pory zaslyszalem nvidia robi znacznie lepsze drivery mimo wszystko, nawet dla linuksa.

 

Jesli chodzi o AMD, to stare gry nie dzialaja poprawnie, probowalem juz na drugim procesorze z serii X2. Nie wiem jak jest w intelu ale kolejny komputer napewno wole miec na intelu i nvidii. Wole doplacic i nie miec potem wyrzutow ze przez oszczednosc cos mi potem nie dziala.

 

Swoja droga to na googlach jest cala masa pytan bez odpowiedzi zwiazanych z tym problemem co ja mialem takze chyba rozwiazania tego nie ma i nie bedzie i moje doswiadczenie tutaj raczej nie mialo znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...