Jump to content
Lepek

Przełączenie Serwera Z Jednego Upsa Na Inny.

Recommended Posts

Witam,

mam taki problem. Muszę przełączyć działający serwer z jednego ups'a na inny nie wyłączając go. Serwer ma dwa zasilacze i tu moje pytanie: czym można odłączyć jeden zasilacz od upsa i podłączyć do innego upsa? Czy nie będzie żadnego spięcia w momenci gdy serwer będzie podłączony do dwóch różnych upsów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że można zrobić restart tyle, że chcę tego uniknąć (za dużo przygotowań) bo na serwerze są dwie bazy oracle dość istotne dla funkcjonowania dużej jednostki. Dlatego pytam czy da radę bez restartu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to są redundantne zasilacze i jeden pociągnie cały serwer to zrób tak jak mówisz.

 

Natomiast dziwi mnie to, że restart serwera to musi być takie wydarzenie. Wg. mnie powinien być przygotowany na taką ewentualność bez przygotowań i wstać bez dyskusji po starcie. Zawsze może się zdarzyć coś nieprzewidzianego (awaria UPSa) i co wtedy? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to są redundantne zasilacze i jeden pociągnie cały serwer to zrób tak jak mówisz.

Oczywiście, że są to zasilacze redundantne i jeden pociągnie cały serwer. Martwi mnie tylko sytuacja w której dwa zasilacza w jednym serwerze są zasilane z dwóch różnych źródeł, czy nic się nie stanie, jakieś przepięcie czy cokolwiek innego. Przełączenie bez restartu po prostu ułatwi mi życie ale jeśli tak nie można to będzie restart, trudno.

 

Natomiast dziwi mnie to, że restart serwera to musi być takie wydarzenie. Wg. mnie powinien być przygotowany na taką ewentualność bez przygotowań i wstać bez dyskusji po starcie. Zawsze może się zdarzyć coś nieprzewidzianego (awaria UPSa) i co wtedy?

Poprzez przygotowania mam na myśli poinformowanie użytkowników, że im programy na których pracują (24h) nie będzie działał, nawet krótko ale nie będą. Jacy upierdliwi potrafią być użytkownicy to chyba nie muszę tłumaczyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martwi mnie tylko sytuacja w której dwa zasilacza w jednym serwerze są zasilane z dwóch różnych źródeł, czy nic się nie stanie, jakieś przepięcie czy cokolwiek innego.

Co to znaczy dwóch różnych źródeł. Jeśli masz prawidłowo zrobioną instalację, czyli osobny obwód "do komputerów" to wsio git. A wszelkie przepięcia itp "połykają" UPSy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to znaczy dwóch różnych źródeł.

To znaczy z dwóch różnych upsów. Moja rozterka wynika z tego, że widziałem bardzo niemiłe efekty połączenia dwóch komputerów, podłączonych do dwóch różnych gniazdek zasilających, a połączonych jednym kvm (oba kompy i kvm poszły z dymem) z tym że tam były dwa różne źródła prądu. No i tutaj też mam jakby dwa komputery a właściwie zasilacze połączone ze sobą serwerem. Z drugiej strony źródłem zasilania są upsy a nie sieć elektryczna tak więc wydaje mi się że nic nie powinno się stać. Ale wolę się upewnić że będzie ok i dlatego powstał ten temat, może już ktoś robił podobną akcję?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to jest zasilacz redundatny ?

 

Jesli jest to nie powinno byc problem z zasilaniem go z dwoch osobnych linii.

 

Powiem wiecej generalnie zaleca sie zastosowanie dwoch zrodel zasilania do zasilaczy redundatnych w serwerach by wyeliminowac pojedynczy punkt awarii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...