Skocz do zawartości
Lepek

Przełączenie Serwera Z Jednego Upsa Na Inny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem. Muszę przełączyć działający serwer z jednego ups'a na inny nie wyłączając go. Serwer ma dwa zasilacze i tu moje pytanie: czym można odłączyć jeden zasilacz od upsa i podłączyć do innego upsa? Czy nie będzie żadnego spięcia w momenci gdy serwer będzie podłączony do dwóch różnych upsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Wyciągnij wtyczkę i wepnij do drugiego UPSa w ułamku sekundy nim się wyłączy :lol2: Joke.

 

Nie wierzę że nie można dokonać restartu np. w nocy. Co to główny serwer NSA? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zrobić restart tyle, że chcę tego uniknąć (za dużo przygotowań) bo na serwerze są dwie bazy oracle dość istotne dla funkcjonowania dużej jednostki. Dlatego pytam czy da radę bez restartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jeżeli to są redundantne zasilacze i jeden pociągnie cały serwer to zrób tak jak mówisz.

 

Natomiast dziwi mnie to, że restart serwera to musi być takie wydarzenie. Wg. mnie powinien być przygotowany na taką ewentualność bez przygotowań i wstać bez dyskusji po starcie. Zawsze może się zdarzyć coś nieprzewidzianego (awaria UPSa) i co wtedy? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to są redundantne zasilacze i jeden pociągnie cały serwer to zrób tak jak mówisz.

Oczywiście, że są to zasilacze redundantne i jeden pociągnie cały serwer. Martwi mnie tylko sytuacja w której dwa zasilacza w jednym serwerze są zasilane z dwóch różnych źródeł, czy nic się nie stanie, jakieś przepięcie czy cokolwiek innego. Przełączenie bez restartu po prostu ułatwi mi życie ale jeśli tak nie można to będzie restart, trudno.

 

Natomiast dziwi mnie to, że restart serwera to musi być takie wydarzenie. Wg. mnie powinien być przygotowany na taką ewentualność bez przygotowań i wstać bez dyskusji po starcie. Zawsze może się zdarzyć coś nieprzewidzianego (awaria UPSa) i co wtedy?

Poprzez przygotowania mam na myśli poinformowanie użytkowników, że im programy na których pracują (24h) nie będzie działał, nawet krótko ale nie będą. Jacy upierdliwi potrafią być użytkownicy to chyba nie muszę tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Martwi mnie tylko sytuacja w której dwa zasilacza w jednym serwerze są zasilane z dwóch różnych źródeł, czy nic się nie stanie, jakieś przepięcie czy cokolwiek innego.

Co to znaczy dwóch różnych źródeł. Jeśli masz prawidłowo zrobioną instalację, czyli osobny obwód "do komputerów" to wsio git. A wszelkie przepięcia itp "połykają" UPSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dwóch różnych źródeł.

To znaczy z dwóch różnych upsów. Moja rozterka wynika z tego, że widziałem bardzo niemiłe efekty połączenia dwóch komputerów, podłączonych do dwóch różnych gniazdek zasilających, a połączonych jednym kvm (oba kompy i kvm poszły z dymem) z tym że tam były dwa różne źródła prądu. No i tutaj też mam jakby dwa komputery a właściwie zasilacze połączone ze sobą serwerem. Z drugiej strony źródłem zasilania są upsy a nie sieć elektryczna tak więc wydaje mi się że nic nie powinno się stać. Ale wolę się upewnić że będzie ok i dlatego powstał ten temat, może już ktoś robił podobną akcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest zasilacz redundatny ?

 

Jesli jest to nie powinno byc problem z zasilaniem go z dwoch osobnych linii.

 

Powiem wiecej generalnie zaleca sie zastosowanie dwoch zrodel zasilania do zasilaczy redundatnych w serwerach by wyeliminowac pojedynczy punkt awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...