Skocz do zawartości
MacOSek

Cryengine 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc zakładam nowy temat.

 

IGN: CryENGINE 3 Teaser Video - "According to Crytek, the trailer features both Xbox 360 and PlayStation 3 footage."

wersja HD (rapidshare.com)

 

Dzisiaj zaczyna się GDC 2009 (potrwa do 27 marca), więc niedługo można się spodziewać więcej materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zrobią coś w stylu FarCry Instynct Predator (czy jak to się tam pisało). Grafika jak w Crysis, może troszkę ulepszona będzie. Tu nie chodzi o nową super grafike tylko o to, żeby Crysisa przenieść na konsole. Było mówione, że konsole są za słabe na Crysisa. CE3 to nic innego jak CE2 przystosowany dla konsol. Gre pewnie kupie w ciemno, żeby móc podziwiać widoki bo w Crysisa nie było mi dane pograć, komp za słaby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu na razie wnioskować. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak CryEngine2.A powiedziałbym nawet, że ciut słabiej z detalami. Chociaż biorąc pod uwagę ograniczenia jakie mają konsole (mam na myśli głównie pamieć) to i tak zapowiada się nieźle. Z ostatecznym osądem poczekam aż zobacze grę osobiście, albo jakiś porządny filmik z gameplaya w HD.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej samej grafiki na konsoli jak na PC nie spodziewałbym się, bo pecety mają/miały wiele problemów wydajnościowych.

Filmik wygląda całkiem fajnie, ale wg mnie to jest bardziej CE2.5 niż 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak cryengine 1.5 a nie 3. Pewnie bedzie na current geny bo grafa naprawdę nie jakaś super. Mnie interesuje ten cryengine który powinien wylądować na nowe next geny ;). Licze ze wreszcie bedzie DUŻO ramu i video memory - dodadzą pełną obsługę myszki i klawy (nawet takiej okrojonej specjalnie dla konsol) a wchodzę w to (znaczy w next geny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak cryengine 1.5 a nie 3. Pewnie bedzie na current geny bo grafa naprawdę nie jakaś super. Mnie interesuje ten cryengine który powinien wylądować na nowe next geny ;).

To jest właśnie ten CryENGINE na next-geny.

Ten silnik z założenia miał się ładnie skalować. Crytek przecież przyznało, że CryENGINE 2 nie da się przenieść na konsole. "Trójka" ma się nadawać zarówno na dzisiejsze konsole (X360, PS3) jak i na mocne PC i przyszłe konsole (Xmiliondwadzieścia, PS4).

Poczekajmy na jakąś demonstrację tego silnika na mocnym PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to okrojony CE2.

Silnik raczej dedykowany konsolom o czym świadczyć może początek filmiku gdzie wymieniony zostały konsole i tylko konsole.

A to, ze w nazwie zawiera kolejna cyferkę nie musi oznaczać, że będzie ładniejszy/mocniejszy.

Wystarczy, że jest ZMIENIONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cos mi sie wydaje ,ze to engine Crysisa tylko z optymalizacjami pod cella/3rdzenie w x360.

 

Mam nadzieje , ze im sie uda i w koncu cos zastapi badziewne UE3 (imho w sporej mierze odpowiedzialne za gorszy wyglad portow na ps3 i problemy z wersjami pc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu CE2 z paroma nowymi funkcjami i dostosowany do mniejszych możliwości konsol. Mam tylko nadzieję, że przynajmniej część developerów pozostawi UE 3.0 i przerzuci się na CE 3, który jest o niebo lepszy. Wszak największą wadą CE 2 było to, że był only for PC i dlatego nie wzbudził ogromnego zainteresowania developerów teraz sytuacja mam nadzieje się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm cos mi sie wydaje ,ze to engine Crysisa tylko z optymalizacjami pod cella/3rdzenie w x360.

 

Mam nadzieje , ze im sie uda i w koncu cos zastapi badziewne UE3 (imho w sporej mierze odpowiedzialne za gorszy wyglad portow na ps3 i problemy z wersjami pc)

 

Nie chcę robić OT, ale jakie to niby problemy mają wersje PC na UE 3.0 ? Ten silnik przecież dobrze śmiga na PC. Bioshock, GoW, MoH działają płynnie i całkiem dobrze.

 

Co nie zmienia faktu, że silnik nie jest rewelacyjny. To co oferuje CE 2.0 i ilość szczegółów, to Gears of War na UE 3.0 (X360) może się schować. Co nie zmienia faktu, że wygląda bardzo ładnie, ale do CE 2.0 to mu jednak brakuje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze coś... albo przyznacie mi racje albo nie, ale patrząc tylko na te film i doszukując się teorii spiskowej to sceny z logiem Playstation są bardziej złożone i płynniejsze. Tylko ja to widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie chciałem już oceniać po pierwszym filmiku, ale np. wybuchy po strzale z granatnika na PS3 mają większy "rozmach" niż ten z ujęcia X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić OT, ale jakie to niby problemy mają wersje PC na UE 3.0 ? Ten silnik przecież dobrze śmiga na PC. Bioshock, GoW, MoH działają płynnie i całkiem dobrze.

 

Co nie zmienia faktu, że silnik nie jest rewelacyjny. To co oferuje CE 2.0 i ilość szczegółów, to Gears of War na UE 3.0 (X360) może się schować. Co nie zmienia faktu, że wygląda bardzo ładnie, ale do CE 2.0 to mu jednak brakuje.

Chodzi o problemy z wlaczaniem i obsluga AA w grach PC pod UE 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że silnik nie jest rewelacyjny. To co oferuje CE 2.0 i ilość szczegółów, to Gears of War na UE 3.0 (X360) może się schować. Co nie zmienia faktu, że wygląda bardzo ładnie, ale do CE 2.0 to mu jednak brakuje.

To jak w końcu? Gow/Gow2 jest jedną z lepiej wyglądających gier na konsole, która do tego działa w normalnej rozdziałce(720p + AA) w przeciwieństwie do np. upscalowanego Halo 3 gdzie jest po prostu tragedia. Co jak co, ale panowie z Epic znają się na rzeczy.

Co do CE 3.0 to obejrzałem filmik w HD i wygląda to w sumie jak Crysis na low/medium, nic szczególnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie chciałem już oceniać po pierwszym filmiku, ale np. wybuchy po strzale z granatnika na PS3 mają większy "rozmach" niż ten z ujęcia X360.

Ukryta moc Cella? B-)

A tak na poważnie to pierwsze wrażenia po ściągnięciu wersji HD mam takie samo. :) Co nie zmienia faktu, że daleko im do PC ale czy mogło być inaczej? :wink:

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Widać debilizm programistów. Ludziki się męczyły tyle czasu żeby przystosować ten silnik do mocy konsol, i co z tego mają? Wyłącznie krytykę że zrobili krok w tył. Kolejny dowód że nie warto się starać, każdą grę/silnik powinni pisać tak aby płynnie chodziły na sprzęcie którego jeszcze nie ma. Dla nich by było mniej pracy, a krytyki tyle samo, albo i mniej skoro było by to powszechne, a nie dotyczyło wyjątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...