Skocz do zawartości
coltri

Phenom Ii X3 Na Płycie Am2

Rekomendowane odpowiedzi

mam płytę Gigabyte GA-M57SLI-S4 (rev. 2.0) która ma socket am2 i chciałbym zmienić procek na nowego phenoma II X3 - na stronie producenta jest informacja że po zmianie biosu płyta ta obsługuje procki AM3 - ale nie chciałbym wydać 600 stówek i się okaże że są problemy z działaniem tego proca na tej płycie. Może ktoś z Was próbował takiej kombinacji i doradzi czy warto na taki upgrade procka.

Z góry dzięki

ps. w necie szukałem informacji ale wszędzie piszą o płytach am2+ i nowych procach - nie ma natomiast nic o kombinacji am2 i am3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie na stronie producenta czy obsługuje konkretny model który chcesz kupić, jak obsługuje to zaktualizuj bios i kupuj nowego procka :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę Gigabyte GA-M57SLI-S4 (rev. 2.0) która ma socket am2 i chciałbym zmienić procek na nowego phenoma II X3 - na stronie producenta jest informacja że po zmianie biosu płyta ta obsługuje procki AM3 - ale nie chciałbym wydać 600 stówek i się okaże że są problemy z działaniem tego proca na tej płycie. Może ktoś z Was próbował takiej kombinacji i doradzi czy warto na taki upgrade procka.

Z góry dzięki

ps. w necie szukałem informacji ale wszędzie piszą o płytach am2+ i nowych procach - nie ma natomiast nic o kombinacji am2 i am3

Wygląda na to że ta płyta nie obsługuje phenom'ów II ... na razie ... http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist...sli-ds4_20.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ta płyta nie obsługuje phenom'ów II ... na razie ... http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpulist...sli-ds4_20.html

Tylko coś mi tu nie gra. Czemu obsługuje PII 920 i 940 a wolniejszych nie?

Dostawca Model Częstotliwość L2 Cache L3 Cache Nazwa rdzenia Proces Stepping Pobór mocy System

Bus(MT/s) 2000

AMD Phenom II X4 940 3000Mhz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 125W 3600 N/A

AMD Phenom II X4 920 2800Mhz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 125W 3600 N/A

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...