Skocz do zawartości
Ivnz

Amd Phenom Ii I Asus M3a78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zbyt się znam na sprzęcie więc kupiłem CDA i przejżałem te ich konfiguracje komputerowe bo czas odświeżyć blaszaka. I tak jak w temacie patrzyłem za prockiem AMD Phenom II triple-core 710 Box AMD3 oraz płycie Asus M3A78. Lecz z specyfikacji wynika że płyta ma gniazdo AMD2 w momencie gdy procek potrzebuje AMD3 więc o co chodzi? A taka konfiguracja była w CDA. Walneli się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o szybkie tłumaczenie bo wszystko wraz nową obudową mam już w koszyku i zamierzam zamawiać tak by mieć to jak najszybciej.

 

1 x PROCESOR AMD PHENOM II X3 710 TRIPLE CORE(AM2+,95W) = 490,15zł

1 x PŁYTA GŁÓWNA AM2+ ASUS M3A78 RS780D = 322,93zł (zastanawiam się nad tą z wbudowaną kartą graficzną dorzucę te 60 zł i będę miał zamiennik Gforce 660 GT do czasu aż nie kupię normalnej)

1 x OBUDOWA AEROCOOL - ZeroDegree (G0453) Czarna = 298,00zł

 

 

Jak sprawdzić jaki mam zasilacz bo nie wiem czy zostawić.

 

BTW. Obecnie posiadam AMD Athlon 64, 2015 MHz (10 x 202) 3200+

Nie wiem czy można go podkręcać?

Edytowane przez Ivnz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maxsp2

zasilka z czarnej listy ... Jezli nie bedziesz mial karty graficznej to  powinen starczyc .. ale wolabym go zmienić na  PENTAGRAM 430W.

 

 

 

Najtańsza opcja bedzie tu modecom mc 350..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma tylko 15A na linii 12v ;/ bałbym się na tym puszczać jakiś nowszy konfig a co dopiero Phenoma II. Kupiłbym na twoim miejscu ModeComa MC 350 ATX 2.0 a dopiero potem przesiadka na Am2+. Płyte wziąłbym ASrock 780GXH lub MSI na 780/Gigabyte U770

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o moc tych produktów zasilaczopodobnych, tylko o brak zabezpieczeń, słabą kontrole jakości, fatalną jakosć podzespołów z których są wykonane. Efekt to śmierc nie tylko zasilacza, ale czesto i inych podzespołów w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej płycie nie wiele wiem (nowy model), ale zastanawiam się dla czego wybierasz płyty na AMD 770? AMD 780g jest nie wiele droższy a zintegrowana karta graficzna może się przydać w razie W. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak....zdecydowałem się ostatecznie na:

Asus M4A78 PRO

AMD Phenom II X3 720 Black Edition BOX

AEROCOOL - ZeroDegree

ModeCom MC-350ATX 2.0 PFC

 

W najbliższym czasie planuje również kupić nową pamięć ram ale to w swoim czasie.

 

Podziękowania dla wszystkich którzy wzieli udział w dyskusji a w szeczgólności svende o już wie czemu ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...