Skocz do zawartości
Dutch

Amp Onkyo 606+ Jaka Karta Muzyczna Do Niego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drobny problem - moja stara X-Fi się spaliła (prawdopodobnie) no i do czasu zakupu czegoś lepszego wsadziłem do kompa Audigy 2 ZS. W międzyczasie pojawił się amplituner onkyo 606 który podepnę do Z5500. Tu moje pytanie- jaką kartę polecacie tak do 700zł. Czy jest coś na rynku co przesyła dźwięk poprzez hdmi? Kompa podłączam pod ampa i tv i służy głównie do filmów hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co chcesz zrobić ? Onkyo do Z 5500 ?

 

1 - No można .... Onkyo może robić jako przedwzmacniacz (jeśli ma pre out ... a chyba ma)

2 - No można też na drugi sposób (choć nadal nie wiem za bardzo po co) podpiąć satelity z z5500 do końcówek mocy a sub właściwie pod pre out i powinno to grać

ale nasuwa się "3" - czyli po co chcesz to robić ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że co chcesz zrobić ? Onkyo do Z 5500 ?

 

1 - No można .... Onkyo może robić jako przedwzmacniacz (jeśli ma pre out ... a chyba ma)

2 - No można też na drugi sposób (choć nadal nie wiem za bardzo po co) podpiąć satelity z z5500 do końcówek mocy a sub właściwie pod pre out i powinno to grać

ale nasuwa się "3" - czyli po co chcesz to robić ? :wink:

No coż...póki nie kupię porządnego zestawu 5.1 (JBL bądź Dali) muszę podłączyć wszystko (kompa konsole, n\ke. lcd) do amplitunera. Koma używam do ogłądania filmów hd z dzwiękiem 5.1 , dts (a wiadomo że amp ma lepsze przetworniki do dekodowania sygnału jak z5500) no i ciągła zmiana kabli-przpinanie mnie doprowadza do gorączki.

Satelity bezpośrednio do ampa a suba przez pre-outa kablem chinch-jack do wejścia w panelu Logitechów. (oczywiscie do momentu zakupu "normalnych" głośników do tego rodzaju sprzetu.) :-)

 

No i powtórzę pytanie- jaka karta audio będzie dobra do kompa podpiętego do tego amplitunera?

Edytowane przez Dutch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poczciwa stara audigy2 zs da rade. :wink:

 

No i jeszcze pytanko: czy mogę połączyć audigy 2 zs z ampem kablem -2RCA-JACK CINCH?

 

http://allegro.pl/item592490625_2rca_jack_...cowki_1_8m.html

Jesli chcesz analog stereo, to tak...

 

Do SPDIF potrzebujesz kabla z 1xRCA <-> minijack mono - poszukaj na Allegro, sa takie kable, opisane nawet jako do polaczen cyfrowych.

 

No coż...póki nie kupię porządnego zestawu 5.1 (JBL bądź Dali) muszę podłączyć wszystko (kompa konsole, n\ke. lcd) do amplitunera.

Nie "musze", tylko "moge" i "powinienem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz analog stereo, to tak...

 

Do SPDIF potrzebujesz kabla z 1xRCA <-> minijack mono - poszukaj na Allegro, sa takie kable, opisane nawet jako do polaczen cyfrowych.

 

 

Nie "musze", tylko "moge" i "powinienem" ;)

 

Poradźcie jak to najlepiej połączyć. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie wyjscia mają poszczególne komponenty, będzie łatwiej pomóc. W skrócie, jeśli coś ma wyjście cyfrowe sygnału to tak należy to połączyć:)

Oto fota wyjść na ampie :

 

http://www.dailygame.net/images/hardware/O...TX-SR606_02.jpg

 

Sądzę że najlepiej puścić kablem -COAXIAL S/PDIF RC np takim:

 

http://allegro.pl/item569794889_kabel_coax...5m_nowy_fv.html

 

a amp sobie sygnał już zdekoduje i wypuści DTS bądz DD 5.1

 

Czy jest jakaś lepsza możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutch podal wlasciwy kabel do podlaczenia amplitunera do Audigy 2. Poza tym troche namieszal ;)

 

Wyjscia w ampie sa na glosniki, ew. do TV, reszta to wejscia ;) Dodatkowo, DD lub DTS to on musi dostac na wejsciu, a nie wypuscic z siebie ;)

 

Ogolnie Onkyo TX-SR606obsluguje kazdy standard kodowania dzwieku przestrzennego, jaki jest obecnie uzywany (oczywiscie przypominam, ze EAX nie jest standardem kodowania dzwieku przestrzennego ;) ). Po SPDIF mozna przeslac PCM stereo, Dolby Digital (AC3) lub DTS.

Zeby przeslac multichannel PCM (w tym gry z dzwiekiem wielokanalowym), Dolby TrueHD lub DTS-HD MAster Audio potrzebne jest zlacze HDMI.

 

jesli bardzo zalezy Ci na dzwieku wielokanalowym z gier, to mozesz sie tez podlaczyc optykiem. Kup jakis przyzwoity kabel i powinno byc w porzadku, Audigy 2 ZS jest bardzo przyzwoita karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam szukam...i znalazłem ciekawą kartę...Asus Xonar HDAV 1.3 deluxe - ma HDMI in i HDMI out. Czy testował ktoś to cudo?

 

"Asus XONAR HDAV 1.3 DELUXE Ultra High Fidelity 7.1 Surround Sound Dolby/DTS, DTS-HD, Dolby TrueHD, PCI-Express X1 Sound Card / Video Enchancement w/ HDMI 1.3a, HDCP, 6-Channel RCA Adapter"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spojrzales ile ta karta kosztuje?

Wiedzialem, ze to sie tak skonczy costi, napisales optyk i chlopak nie wie czego ma szukac :] Kup toslinka (spdif) albo coaxa i podlacz do logitechow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Za cene tej karty wolalbym kupic porzadnego Radeona z HDMI. Nie dosc, ze pewnie uda sie taniej, to jeszcze lepiej, bo grafa bedzie porzadna, a obrobka dzwieku i tak sie ampli zajmie, wiec kupowanie karty z wymyslnymi przetwornikami i dekoderami sie mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, mam pytanie, bo też właśnie szukam amplitunera AV. Mam właśnie Radeona 4850, który mam podłączony do telewizora FullHD. Radeon ma też możliwość przesyłania dźwięku przez to HDMI. Mam też w kompie Sound Blastera Audigy 2 ZS Gold. Zależy mi na tym, żeby to wszystko podpiąć pod ampli i puścić na kolumny przestrzenne (dopiero zamierzam je kupić, bo póki co mam zestawik kolumn komputerowych z aktywnym wzmacniaczem Redstar RS-502 - chyba że jakoś to podepnę).

 

Chodzi mi o to, czy całość dźwięków byłaby poprawnie transportowana przez wyjście HDMI? Chodzi mi o muzykę, dźwięk stereo i przestrzenny w filmach z kompa oraz dźwięk przestrzenny z gier. Czy w takim razie przy ampli będzie sens trzymania SB Audigy ZS, czy może go sprzedać i korzystać tylko z wyjścia HDMI w Radeonie? Czy wyjście optyczne z ZS pociągnie dźwięk przestrzenny w grach oraz filmach z wykorzystaniem EAX (głównie gry)?

 

Dopiero zaczynam się wczytywać w te sprawy, więc będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje jeden ze swoich poprzednich postow:

przypominam, ze EAX nie jest standardem kodowania dzwieku przestrzennego

Moge sie mylic, ale do korzystania z dobrodziejstw EAX i dzwieku wielokanalowego trzeba skorzystac z HDMI i puscic w ten sposob multichannel PCM.

Kyle, moglbys otwierdzic/zaprzeczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje jeden ze swoich poprzednich postow:

Moge sie mylic, ale do korzystania z dobrodziejstw EAX i dzwieku wielokanalowego trzeba skorzystac z HDMI i puscic w ten sposob multichannel PCM.

Kyle, moglbys otwierdzic/zaprzeczyc?

O czywiście że nie jest bo wymyślny brzdękający eax to sofwareowa kaszanina. Asus Xonar lub Audiotrak np Prodigy, żadne creativy albo nie daj boże ''dźwięk HD'' z karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam, ze EAX nie jest standardem kodowania dzwieku przestrzennego

Tak, wiem że EAX jest tylko odpowiedzialny za efekty a nie za faktyczne kodowanie. Pytanie tylko, czy przy połączeniu optycznym czy elektrycznym z SB ZS możliwe jest uzyskanie na ampli dźwięku przestrzennego z gier obsługujących EAX? Bo słyszałem, że niestety SB nie zakoduje dźwięku przestrzennego na swoim wyjściu. W takim wypadku traci sens korzystanie z SB. Wtedy albo SPDIF z integry na płycie, albo z Radeona przez HDMI i pozostawienie dla ampli reszty obróbki dźwięku. EAX bym używał tylko dla gier, ponieważ mimo wszystko pozycjonowanie dźwięku przy użyciu EAX wypada trochę lepiej.

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czywiście że nie jest bo wymyślny brzdękający eax to sofwareowa kaszanina. Asus Xonar lub Audiotrak np Prodigy, żadne creativy albo nie daj boże ''dźwięk HD'' z karty graficznej.

Ale o co Ci chodzi? Przeciez mowimy o polaczeniu cyfrowym, co tu ma karta muzyczna do gadania? Dekodowaniem i konwersja C/A zajmie sie ampli...

Przy takim ukladzie trzeba szukac najtanszej karty, ktora wypluje z siebie pozadany sygnal, a nie silowac sie na nie wiadomo co za gruba kase, co bedzie generalnie "lezec odlogiem". ;)

 

Wtedy albo SPDIF z integry na płycie

Integra tez nic nie pomoze, chyba, ze jest w stanie zakodowac dzwiek przestrzenny do AC3 lub DTS.

 

BTW. z A2ZS jestes w stanie uzyskac dzwiek z EAX po SPDIF - wystarczy grac w stereo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje jeden ze swoich poprzednich postow:

Moge sie mylic, ale do korzystania z dobrodziejstw EAX i dzwieku wielokanalowego trzeba skorzystac z HDMI i puscic w ten sposob multichannel PCM.

Kyle, moglbys otwierdzic/zaprzeczyc?

Potwierdzam - EAX należy traktować jako PCM ... EAX jest jedynie sposobem nakładania filtrów.

 

Tak, wiem że EAX jest tylko odpowiedzialny za efekty a nie za faktyczne kodowanie. Pytanie tylko, czy przy połączeniu optycznym czy elektrycznym z SB ZS możliwe jest uzyskanie na ampli dźwięku przestrzennego z gier obsługujących EAX? Bo słyszałem, że niestety SB nie zakoduje dźwięku przestrzennego na swoim wyjściu. W takim wypadku traci sens korzystanie z SB. Wtedy albo SPDIF z integry na płycie, albo z Radeona przez HDMI i pozostawienie dla ampli reszty obróbki dźwięku. EAX bym używał tylko dla gier, ponieważ mimo wszystko pozycjonowanie dźwięku przy użyciu EAX wypada trochę lepiej.

Ograniczenia standardu SPDIF sprawiają że można przesłać praktycznie max 2 kanały PCM ... a przy 5.1 masz 6 kanałów ... jeśli nie skompresowanych do AC3/DTS to będzie to 6 kanałów PCM czyli przy transmisji SPDIF 4 z sześciu zostaną odrzucone. Dopiero HDMI umożliwia przesłanie więcej kanałów PCM ( do 8 ).

 

ps. przy radeonach nie wiem czy nie ma ograniczenia do dwóch poprzez HDMI - trzeba sprawdzić w praktyce

 

Przez SPDiF czy optical EAX z którego korzystają gierce nie działają

Wyżej już Costi napisał - przy PCM (EAX,Aureal, ... i cała bezstratna reszta) w grach będzie stereo przy SPDIF (coax lub optic) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszperałem trochę różne fora i znalazłem taką informację:

Hi, I have an HTPC with an ATI Radeon 4350 and Windows XP SP2 (denon 888 receiver) and found two ways of listening to multi channel audio:

 

1) Use the realtek audio driver: With a workaround I can listen to 5.1 audio as if it where SPDIF using AC3Filter (meaning compressed audio, not that good), or stereo LPCM.

 

2) Use the ATI HDMI audio driver: This gives me up to 7.1 uncompressed audio.

 

Everyone would think the 2nd option is obvious, but I have a big problem: I have to configure on Windows audio properties the output (5.1 in my case) and when doing so, the signal is always 5.1, meaning when I play a stereo signal, the device outputs 5.1 audio signal with al but the 2 front channels muted, SO I’M UNABLE TO USE THE RECEIVER AUDIO EFFECTS SUCH AS STEREO TO 5.1 UPCONVERSION VIA DOLBY OR DTS.

 

Is there a Way to make the device output only the channels with an audio signal on it so I can use my receiver’s audio processing options?

 

P.D.: If you want me to change the speaker config on windows to adapt to the audio signal playing at a specific moment (the last option) is there a way to do it quickly (using hotkeys or such) on Windows XP SP2?

Posty na innych forach potwierdzają, że Radeon ma wbudowany kodek audio, który jest w stanie puścić przez HDMI nieskompresowany dźwięk maks 7.1. Więc wychodzi na to, że pod tego ampa Onkyo trzeba podpiąć bezpośrednio HDMI dla dźwięku przestrzennego, albo w przypadku SB A2 ZS puścić przestrzenny po analogu - jedyne opcje, aby całość dźwięków z kompa była "przestrzenna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku, który wydał Creative 23 marca do kart Audigy (Creative Sound Blaster Audigy series Driver 02.18.0010) jest zaimplementowana obsługa Dolby Digital Live (po zakupie dodatkowej wtyczki za niecałe 5$).

Opis wtyczki:

Now specially designed for SB Audigy owners, you can experience high-quality surround sound from your PC through your home theater with Dolby Digital Live. It encodes your PC's multi-channel audio into a Dolby Digital bitstream and outputs it from your soundcard's digital out (S/PDIF), via a single digital cable into your Dolby Digital-equipped home theater system.

Czyli za niecałe 5$ można mieć dźwięk DolbyDigital na amplitunerze pochodzący z dowolnego "źródła" - muzy, filmu, gry itp., przesyłany przez SPDIF. I do tego można użyć efektów EAX przed skompresowaniem do DD. Całkiem niezłe rozwiązanie. Pytanie jeszcze, czy kodowaniem zajmuje się procesorek EMU na karcie, czy może jest to robione przez proc komputera, obciążając go dodatkowo. I jakie tak naprawdę lagi będą pomiędzy dźwiękiem a obrazem.

 

Więcej na temat wtyczki tutaj: LINK

 

Czyli w moim przypadku mam 2 wyjścia - albo zostać przy Audigy 2ZS i cieszyć się EAX'em w grach, albo wykorzystać HDMI z Radeona i cieszyć się nieskompresowanym dźwiękiem. Dobrze, że jest jakaś alternatywa :)

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę ze ładna dyskusja się wywiązała :wink:

 

Dzis otrzymałem zamówiony kabel. Podłączyłem i ....nic. Zero dźwięku! Poradźcie co robię nie tak? Kabel jack-rca podłączam do audigy2 zs do gniazda gdzie jest napis - digital.

 

Dołączona grafika

 

W panelu sterowania mam tak ustawione:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W amplitunerze mam podpięte do gniazda coaxial - domyślnie ustawionego na gniazdo hdmi (gdzie jest podpięty komp).

 

 

HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...