Skocz do zawartości
Raga

Asus P5k Ws + E2160 Overclocking. Fsb Wall?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam płyte Asus P5K WS i procesor E2160 (strap mod 266). Chłodzenie Box

Stabilnie osiągam ponad 3000MHz na 1,325V czyli domyślnym napięciu.

 

Chciałem jednak pobić swoje wyniki w SuperPi.

Jak włączam komputer po postoju wchodzi do Windy na ustawieniach (405*9) 1,6V. Ramy na 508MHz CL5 (Geil 800 CL4).

 

Orthosa wysypie po 2-3s przy pierwszej próbie, przy każdej następnej odrazu w 1s.

SuperPi 2M przejdzie bezproblemu. Gdy próbuje optymalizować RAM-y MemTestem wkońcu zwiesze kompa co jest normalne przy szukaniu najciaśniejszych ustawień.

Windows już ma problemy z zainicjowaniem. Zmniejszam FSB na 400 i sytuacja podobna do powyższej.

 

Czy to chodzi o to, że proc sie nagrzeje i FSB Wall się obniża?

Bo nie potrafie sobie wytłumaczyć dlaczego raz chodzi raz nie.

 

Może warto by zainwestować w jakieś WC, bo wiem, że na tym boxiem wysoko pewnie nie pójde. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedź może troszki mnożnikiem na pamięciach - przy wyższym OC procesora ramy mogą już nie wydalać - dovoltuj je ewentualnie - może pomoże.

 

Co do WC to na dobre na procka trzeba wydać około 1000zł - nie wiem czy w Twoim przypadku nie było by lepiej kupić dobre AC. Może np takie jak ja mam na sprzedaż - jak byś był zainteresowany sprzedam tanio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek to bym wstawił tam jakieś lepsze chłodzenie niż box .

 

2160@3 Ghz może być za dużo dla niego .

 

A dla ramów większe V , można też podnieść napięcie na NB/SB .

 

@Tiger5

 

Skąd ty wziąłeś te 1 000 zł na same WC na cpu ??

 

jakiś wypasiony blok ( EK Waterblock , Innovatek etc. ) + pompa C.O/C.W.U + grzejnik konwektorowy w roli chłodnicy ?

 

Wtedy to faktycznie będzie z 1 000 zł jak nic .

 

Za połowę tej ceny można już złożyć podstawowe WC : blok cpu + blok gpu + blok nb + chłodnica + pompka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chciałbym robić offtopa.

Generalnie jednak - dobra chłodnica, d-tek, pompka lainga, węże tygona, złączki, rezik, płyn - układ jak sam kolega napisał ma być dobry.

Taki zestaw jest odpowiednio przygotowany do pracy z kilkoma blokami i do utrzymania przy tym niskich temperatur. Na tym mi właśnie zależało.

Cena na chwilę obecną tego co napisałem to okolice 1100zł - mówię oczywiście o oryginalnych tematach.

 

A tak btw to zestaw za 500 zł na wszytsko to chyba jakieś tragiczne nieporozumienie jest - nawet jeśli by mówić o używkach myślę.

Nie wykluczam jednak, że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum.

 

 

A teraz OT

 

Ja mając coś podobnie się gotującego ( jak będzie FC GPU to będzie gorzej ) misiu cube 50zł/ Kyńkowaty MNP ( może to GTX nie jest ale chłodzi owszem dobrze , zwłaszcza jak na tą cenę ) , skrętki 5zł sztuka, słomki według uznania, pompa CO to 100 + chłodnica 200. 390zł około wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie coś takiego jak SetFSB/ClockGen, znajdź oznaczenie generatora zegara na płycie, ustaw program, zabootuj na 350-370 FSB i podkręcaj procka z windowsa (najlepiej obniż mnożnik do 6-7). Wtedy będziesz wiedział gdzie jest FSB wall - widocznie na 405 jeszcze go nie ma, bo gdyby był to by w ogóle nie odpalił/nie działał. Co do chłodzenia - Karakorum będzie ok, nie kupuj nic droższego niż 80-100 zł do tego procka, bo się nie opłaca ;) Tak dla ciekawostki - miałem e2160 z wallem na 390, a kręcił się do 3450MHz @ 1,625V i to było wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...