Skocz do zawartości
Ram1rez

F1 Sezon 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Odchudzają się żeby <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> jak najwięcej balastu i jak nalepiej go rozłożyć.

 

 

P.S A więc pomyłka zespołu Ferrari i Massy. Byli za pewni siebie.

Edytowane przez krzychu26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolidy waza okolo ~500kg bez balastu i raczej z kierowca z tego co sie mowi.

Tak wiec waga kierowcy, kers lub nie, nie ma znaczenia porownujac kto ile ma paliwa, gdyz kazdy kg ponad 605kg to jest tylko i wylacznie paliwo.

 

Scenarius marzen?

 

Czolowka zmienia na slicki, kubica przejezdza jeszcze 3-4 okrozenia - przychodzi zlewa i czolowka ma malezje po filipku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jakby tak nie było to by oznaczało że niektórzy wiozą po ~150 litrów w baku. 605kg to kierowca + bolid z balastem i płynami (oprócz paliwa), a reszta to paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ale pamietam ze ostatnio moglem gdzies ogladac w lepszej jakosci. Coz bede na razie ogladal pod tym linkiem i szukal dalej ^^.

Tutaj w lepszej jakosci Clik. (Ale to i tak nie ta stronka :D)

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szans na mistrzostwo to raczej nie ma patrząc na możliwości samochodu.

I tak na marginesie Kubkowi zostało tylko 6 silników do wykorzystania, wymienili stary na nowy i widać efekty <_<

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podobało. Na plus (dla mnie) piewsze miejsce Buttona, na duży minus drugie Heidfelda, który niczym sobie na nie nie zasłużył - ani kwalifikacjami, ani wyścigiem. Organizatorzy mają nauczkę, że te dwie godziny dla wygody Europy nie są dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niefart to na maksa, szkoda Kubicy, bo znów uciekły pkt. Heidfelt, to ma więcej szczęścia niż umiejętności, chociaż i tak nie wiem jak on tego dokonał, że miał tylko 1pit i był tylko 2, bo reszta miała po 4/3 pity ma jednak ten talent. Fajny był pojedynek Webbera z Hamitonem co chwila zmiana pozycji. Organizacja ładnie kulała przez prawie 1h brak jakiejkolwiek oficjalnej wiadomości, jedni wyszli z bolidów inni siedzieli całkowita dezorganizacja, a jak już się zebrali to wyścig odwołali. Najlepszy był Raikkonen miał to głęboko w poważaniu i poszedł sobie zjeść loda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Organizatorzy mają nauczkę, że te dwie godziny dla wygody Europy nie są dobrym pomysłem.

A jakby wcześniej tez padało to co wtedy? Z pogodą nigdy do końca nie wiadomo...

Zresztą nie ma co płakać, szanse na walke wciąż są trzeba tylko samochody lepiej podszykować żeby szybciej jeździły. Kubica jest bardzo dobrym kierowcą i o ile sprzęt pozwoli pokaże to w wyścigach.

 

No Raikkonen wcinający loda mi sie podobał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam Kimiemu nie dziwie, jakby mnie tak urządzili w boxie to też olałbym sprawę. Widok bezcenny, dla porównania Webber nie mógł znaleźć sobie miejsca i tylko biegał od jednego do drugiego. Ferrari lubię niezależnie od tego jak im idzie, no tylko przypadek Massy i sprawa Kimiego zmusza mnie żartobliwego mixa Failrrari.

 

O BMZłomie to ja się nie wypowiadam, po kiego była ta zmiana hmm? Owczy pęd? Chyba, że po kraksie nie można było go wykorzystać ponownie. Co do Heidfielda skrócę swoją wypowiedź do jednego słowa - FART.

 

BGP tutaj nie można nic zarzucić wzięli stare wygi + dobre bolidy i mają teraz pozytywne rezultaty. Dyfuzor czy nie, Honda sprzedała im fajną zabawkę. Silnik Merca ją dopełnił.

 

McLiar, o jej jak mi przykro, że czasy Rona się skończyły a tym samym przywilej korzyści.

 

Edit: Miało być Rona, ale z rozpędu wyszło Ross ;p

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porównania Webber nie mógł znaleźć sobie miejsca i tylko biegał od jednego do drugiego.

Pewnie dlatego, że jest rzecznikiem kierowców...? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że Roberta dopadł taki pech, ale wiele nie stracił na szczęście.

 

Stewardzi z FIA pokazali dziś porażającą nieporadność w ekstremalnych warunkach. Które nie nadawały się do jakiejkolwiek kontynuacji wyścigu. Nie wiadomo jak skutecznie izolowane są bolidy ale gdyby przy tak dużej ilości wody, podczas postoju doszło do zwarcia z powodu KERS?

 

I w ogóle po co ten idiotyzm z rozpoczynaniem wyścigu około 17:00? Przecież słońce nisko nad horyzontem oślepia kierowców. Australia rozumiem, ale po co Malezja?

 

Oglądałem uważnie wyścig i pomimo zakłóceń druga pozycja Nicka jest dla mnie totalnym zaskoczeniem. Ok, miał farta :wink:

 

A widok Kimiego w szortach, adidasach, koszulce polo i czapeczce z okularami oraz zajadającego loda patyku - NIEZAPOMNIANY. Cały Iceman i jego stoicki spokój :) Na jego miejscu zrobiłbym to samo.

 

Fatalne działania stewardów FIA, zniszczone full wety (po zbyt wczesnej zmianie), strategia zbyt optymistyczna - i tak Iceman podszedł do tego na luzie. Montoya za coś takiego pewnie być co najmniej zwyzywał cały team włącznie z FIA.

 

 

Cieszę się, że Brawn GP po raz kolejny okupuje najwyższe pudło - zasługują na to :)

Przy okazji pokazali, że świetnie jeżdżą także w deszczu i to jakim :)

 

Niezły wycisk dał dziś Weber Hamiltonowi - takiej walki na torze dawno już nie widziałem :)

 

 

Co wy z tym Rossem i McLair? Mnie się wydawało że tam rządził Ron Dennis a nie Ross Brawn ale cóż...

Któryś z komentatorów przejęzyczył się i nikt go nie poprawił. Powiedział Ross zmian Ron Dennis :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...