Skocz do zawartości
neoHannibal

Dtr 2000-4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro w pracy postaram się sprawdzić, jaką cenę moglibyśmy na tego M50VN-AS062C zrobić.

 

A ten model z Techplanetu, poza mniejszą ilością pamięci różni się też od tego "naszego" brakiem myszki i torby w komplecie, oraz brakiem czytnika linii papilarnych.

Edytowane przez qrvich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakie pamięci ma ten GF 9650M GT w Asus M50Vn, GDDR2 czy GDDR3?

Na pewno DDR2, piękny przykład marketingu ASUS-a.

 

Fajny, ale trochę mała rozdzielczość i procek mógłby być szybszy... Poza tym ten GF 9650M GT w Asusie m50Vn wcale nie jest dużo gorszy :) Ogólnie to ten Asus chyba lepszy od tego MSI :D i myślę, że na tym Asusie pozostanie, teraz polowanie, żeby dostać go jak najtaniej :D

Rozdzieczość rozdzielczością, ale 9650M jest gdzieś tak o 1/3 wolniejszy od Radeona z MSI. Ja bym go tam lepszym nie nazwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaa, DDR2 :)

 

Oczywiście że karta w MSI jest lepsza niż w Asusie, ale rozdzielczość (zwłaszcza pionowa) w MSI jest zatrważająco niska... Gdyby nie to, lapek byłby super. Ale oczywiście muszą wciskać na siłę bezsensowne 16:9 bo jakże inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaa, DDR2 :)

 

Oczywiście że karta w MSI jest lepsza niż w Asusie, ale rozdzielczość (zwłaszcza pionowa) w MSI jest zatrważająco niska... Gdyby nie to, lapek byłby super. Ale oczywiście muszą wciskać na siłę bezsensowne 16:9 bo jakże inaczej...

Tam to jeszcze jest jakoś ludzko rozwiązane, natomiast w tym co teraz testuję, to matryca niby 15,6" a całość wielka jak 17", i jeszcze te ogromne ramki na górze i dole ekranu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, to spokojnie wystarczyłoby mi to:

 

http://www.allegro.pl/item592766180_laptop...50_windows.html

 

ale niestety tych wejść audio z przodu chyba nie przeboleje... Dlaczego większość nowych lapów tak ma?

 

No i trochę taki zbyt błyszczący ten m51Va :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Vaio FW21Z dałem 4800zł. Zależało mi bardzo na designie (najlepszy moim zdaniem po macbooku pro). Ati 3650 nieźle radzi sobie z COD4 i Wiedźminem. Kupiłem go w laptopy.net.

Zastanów się jeszcze może nad tym modelem http://laptopy.net/?cat_id=42&product_id=1531 Dodam że nieźle się ogląda filmy na nim, ma bardzo dobry obraz i rozdzielczość 1920x1080. PS Pracuję na Auto Cadzie i Sketchupie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na MSI GX620?? Martwi mnie jedynie to, że wg testu na notebookcheck matryca ma tylko ~120 nitów jasności - to strasznie malutko. Ogólnie to odpowiada moim wymaganiom :). LG S510-X wydaje się co prawda lepszy, ale podobno z serwisem MSI jest w Polsce bardzo dobrze. Co myślicie o takiej alternatywie?

 

Aha i czy ktoś może wie czy port e-SATA działa w MSI także jako USB?

 

I czym się różni wersja GX620 od wersji GX620X, a dodatkowo jak wygląda porównanie do GX630??

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to wersja z GX620X jest bez systemu :) Z tym, że nie polecam instalacji XP na tym lapku (tak samo jak na EX625) bo przez brak sterowników do wielu ficzerów, mamy znacznie ograniczoną funkcjonalność (na przykładzie EX - nie działa większośc przycisków z panelu dotykowego, np. tryb eco, nie działa subwoofer, nie działa normalnie kamerka itp)

 

Jeśli matryca jest taka sama jak w GT725 (pod względem jasności) to rzeczywiście jest trochę ciemna i w jaśniejszym otoczeniu trochę to przeszkadza jednak.

 

e-sata = usb, dokładnie tak.

 

gx630 to kupa, bo ma procka amd który się bardziej grzeje i jest mniej energooszczędny od intela z podobnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w GX620X jest matryca połyskliwa już, możliwe, że ma trochę lepszą jasność... Wiecie coś o tym? Brak systemu mi nie przeszkadza, ponieważ na razie jako student PolSl mam dostęp do darmowych oryginalnych Winów z platformy MSDN, nawet jest już tam beta Win 7..... Bardziej zastanawiam się jak będzie z instalacją linuxa :)

 

grvich - jaką cenę udało by się u was wyciągnąć na tego laptopa ( GX620X, bo zakładam, że matryca będzie lepiej świecić.... )

 

Zaczynam się zastanawiać na MSI EX625 :P i później dokupieniem sobie monitora DELL 24" na PVA :D

 

Powiedzcie mi jaka jest realna różnica w wydajności procków P8600 i T6400 w jakichś programach obliczeniowych ??

 

I swoją drogą gvrich to na jaką mniej więcej cenę da się utargować z wami tego EX625?

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz coś z większą rozdzielczością to proponuję przetestowanie takiego lapka na żywo.

może się okazać , że praca na co dzień to poprostu tragedia.

np fullhd przy 17" czy 1440x900 przy 15" = dramat

Dlatego uważam, że rozdziałka msi 625 jest wystarczająca.

Dobra propozycja to np dell studio 17 (najlepsze warunki gwarancji na rynku). również wspomniany msi.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz coś z większą rozdzielczością to proponuję przetestowanie takiego lapka na żywo.

może się okazać , że praca na co dzień to poprostu tragedia.

np fullhd przy 17" czy 1440x900 przy 15" = dramat

Kwestia indywidualna. Mnie na 17" FullHD pracowało się świetnie, więc nie mów od razu, że dramat, bo twoje osobiste odczucia nie rzutują na całą populację ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...