Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jak w temacie. Dysk mam podzielony tak: C - partycja podstawowa, D, E, F, G, H - logiczne.

Da się jakoś złączyć C i D? Dodam, że opcja zgrywania danych z pozostałych partycji, usunięcie jej itd nie wchodzi w grę. I dane z C i tej reszty muszą być zachowane (D jest pusta). Próbowałem to zrobić programem Gparted, ale nie dało się (a może coś zrobiłem źle lub słabo się starałem?).

Liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Gdyby D było "primary" to problemu by nie było ;)

Jest kila możliwych opcji:

- jeśli to winda + ntfs - można zamontować partycję D jako katalog na C

- Linux + LVM / MD lub jak wyżej

Fizycznie jest to możliwe poprzez:

- usunięcie D, przesunięcie EFGH do przodu, obcięcie pozostałego wolnego miejsca na extended i przesuniecie całego extended na koniec dysku. Następnie klasyczny resize dla C - długa i ryzykowna operacja. Program: (G)parted lub Bootit_NG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

D nie jest partycją, tylko dyskiem logicznym na partycji typu "extended" - usunięcie D nie zwalnia miejsca na dysku - nadal nie ma miejsca na powiększenie C. Skrócenie partycji (szczególnie extended) "od przodu" najczęściej działa źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprawdził się "najgorszy scenariusz". Nie będę ryzykował utraty danych skoro skracanie "od przodu" nie jest aż tak bezpieczne. Zamontowałem sobie D jako katalog. Nie jest to rozwiązanie, które mnie satysfakcjonuje, ale lepsze to niż nic ;). Przy następnym (ewentualnym) totalnym formacie pomyślę o innym rozplanowaniu partycji. Dzięki tomazzi :).

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...