Skocz do zawartości
malyna

22'' Do Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Moje 17 crt powoli sie konczy i musze wykombinowac cos nowego, wiec jak w tytule - szukam 22 cali, zastosowanie to glownie grafika, z marginesem na gry, plus czasem jakis film. Budzetowo powiedzmy ze max 1000 zl, wiem ze nie duzo jak na monitor do "rysowania", ale co zrobic..

 

Poki co jedyny plaskacz, ktory wpadl mi w oko to HP 2228H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to powinieneś się zastanawiać pomiędzy EIZO S2231W a NEC P221W z zestawem do kalibracji sprzętowej ... ale one nie są po 1000.

 

Ten HP którego podałeś jest na TN więc używanie go do grafiki to żart z powodu choćby kątów (równie dobrze można obrabiać zupełnie nie patrząc na monitor).

 

Czyli pozostają półśrodki typu Dell 2209WA (~1250).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to powinieneś się zastanawiać pomiędzy EIZO S2231W a NEC P221W z zestawem do kalibracji sprzętowej ... ale one nie są po 1000.

 

Ten HP którego podałeś jest na TN więc używanie go do grafiki to żart z powodu choćby kątów (równie dobrze można obrabiać zupełnie nie patrząc na monitor).

 

Czyli pozostają półśrodki typu Dell 2209WA (~1250).

Kąty widzenia (o to chodzi tak?) mi nie przeszkadzają i zupelnie nie rozumiem czemu ludzie sie tym sugeruja przy kupnie. Ja siedze na wprost monitora, nie projektuje z parapetu na oknie :)

 

Poszukam uzywek tego Dell'a, bo cena nowki jest za wysoka jak dla mnie (przynajmniej narazie), a obecny monitor juz ledwo zipie, wiec musze go za chwile zmienic..

 

Jezeli monitor i cena beda dobre, nie mam nic przeciw, aby przekatna byla mniejsza niz 22 cale

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty widzenia (o to chodzi tak?) mi nie przeszkadzają i zupelnie nie rozumiem czemu ludzie sie tym sugeruja przy kupnie. Ja siedze na wprost monitora, nie projektuje z parapetu na oknie :)

No popatrz ... ja też siedzę na wprost i na TN widzę różnicę między dołem a górą w barwach (na jednolitym tle masz wyświetlony pionowy gradient zamiast jednolitej barwy).

 

Czasem na allegro sprzedawane są EIZO L887 za 800-1000 PLN - do pracy z grafiką się nadają ale w ew. grach już może być kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić używkę CRT, podziała jeszcze parę lat a komfort jeśli chodzi o grafikę znacznie wyższy (gry z resztą też).

Mam właśnie takiego CRT na Diamondtronie (muszę go wreszcie zawieść do komisu) - niesamowicie zbija detale w cieniach. Tak więc z tym "komfortem" w kwestii grafiki na CRT to też nie jest tak różowo. Oczywiście nie bronię TN - tu też jest bardzo niekomfortowo tyle że w innych aspektach.

 

Za kilka stówek trudno jest kupić coś dobrego do gier I grafiki ... ale jeśli wybierzemy tylko gry lub tylko grafikę (są niezłe EIZO LCD xVA z drugiej ręki) to można jakoś problem rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy. TN nie nadaje się do grafiki i nigdy nie będzie się nadawał. Czy to tak trudno zapamiętać. TN to jest tania masówka dla bardzo mało wymagających użytkowników. Chyba, że pod pojęciem "grafika" mamy namyśli przeglądanie zdjęć.

 

Przy takiej kwocie, to zgadzam się propozycjami @Kyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...