Skocz do zawartości
mlodyaht84

Update Biosu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jeśłi był taki temat wcześniej gdzieś poruszony, to przepraszam że go wygrzebuje ale nic nie znalazłem :/.

 

Mam kilka pytań.

1. Od początku kiedy kupiłem płyte (całego kompa), czyli listopad 2007r. , nie robiłem update biosu.

Moja płyta główna to dfi infinity ultraII m2 (obecnie zmodowana do wersji sli).

W związku z tym czy mam po kolei każdą wersje ulepszoną począwszy od 2008 wgrywać czy wystarczy że wgram tą najnowszą.

2/ Nie mam pojęcia jak to się robi ale widziałem że na stronie dfi dodają jakiś program diamond flasch i inny to jakoś sobie poradze. jak Nie to nieomieszkam zapytac. Jeśli ktoś czuje się na siłach to prosiłbym o błyskawiczny kursik :).

3. aha no i czy mam wgrywać dla płytki sli czy tej bez sli .( hard mode był robiony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wgrywasz bios który Ci najbardziej odpowiada. Jeśli chcesz najświęższy, to wgrywasz najświeższy.

Ad.2 Wejdziesz na stronę producenta, znajdziesz swój model płyty (SLI) i tam producent napewno umieszcza opis flashowania oraz potrzebne oprogramowanie.

Ad.3 Do SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Wgrywasz bios który Ci najbardziej odpowiada. Jeśli chcesz najświęższy, to wgrywasz najświeższy.

Ad.2 Wejdziesz na stronę producenta, znajdziesz swój model płyty (SLI) i tam producent napewno umieszcza opis flashowania oraz potrzebne oprogramowanie.

Ad.3 Do SLI.

ok thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POjawił się problem

Otóż w cpu-z sprawdziłem jaką mam wersje płyty i pokazuje 3 :/.

Sprawdziłem wszystkie 3 aktualne biosy i przy każdym program do aktualizacji powiadamiał mnie że wybrałem złą wersje biosa:/ czy ten hard mode daje mi teraz sie we znaki?

 

hmmm dziwne...w końcu zrobiłem update ale za każdym razem znikała mi opcja sli :/. dobrze że zrobiiłem kopię zapasową:)

 

cpu-z pokazuje mi coś takiego:

w zakładce motherboard przy linijce opisanej jako "model" jest napisane: nf ultraII m2/nf sliII-m2/nfII-m2

I którą wersje biosa mam wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boże miłościwy!!! Odmoduj płytę i wgraj bios od non sli albo wymuś flashowanie biosem od wersji sli (wątpie żeby poszło). Taki jesteś pro że hardmody robisz a nie możesz jednej z dwóch opcji wybrać. Może daj sobie spokój z tym po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O boże miłościwy!!! Odmoduj płytę i wgraj bios od non sli albo wymuś flashowanie biosem od wersji sli (wątpie żeby poszło). Taki jesteś pro że hardmody robisz a nie możesz jednej z dwóch opcji wybrać. Może daj sobie spokój z tym po prostu.

 

Po 1 nie jestem żaden pro (bo ten mode to banalna sprawa)

po 2 może i masz racje z tym rozmodowaniem (tyle że są pewne komplikujące sprawe rzeczy:

- karta graficzna na pcie x16 nachodzi mi na chipset co niestety wymusza w chwili obecnej zainstalowanie karty na pcie 8x co jest mozliwe dopiero na płycie sli). Pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

 

 

MOzna zamknąc temat bo skończy się chyba na tym że rozmoduje płyte (dopiero jak rozwiąże problem z chłodzeniem chipsetu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...