Skocz do zawartości
IGI

Przy Jakim Zużyciu Baterii Można Ją Reklamować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam trzymiesięcznego lapka Asus m51va. Laptop jest używany rzadko, mam na co dzień stacjonarkę. Od samego zakupu bateria miała 6% zużycia co moim zdaniem już było duże jak na nową nieużywaną baterię. Laptopa na baterii używałem od zakupu może w sumie 4 razy, i bateria już pokazuje zużycie 10%, a czas pracy spadł o dobre 15-20 minut względem pierwszego razu korzystania z baterii.

Wkurza mnie to, bo w starym lapie, bateria używana od dobrego roku miała zużycie 3 %.

 

No i teraz się zastanawiam czy mogę ją zareklamować, czy się nie ośmieszę ?

Podejrzewam że mnie wyśmieją, jednak kolega z identycznym nowym lapkiem ma baterię która wykazuje zużycie 1 % i lapek trzyma mu zauważalnie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym masz się ośmieszyć ? jeśli lapek jest na gwarancji to nawet jeśli miałaby 100% (przesada) to i tak masz prawo ją zareklamować i nie ośmieszysz się !!

 

tak poza tym to na samym początku powinieneś ją zareklamować bo jako nowa nie powinna mieć wear level na poziomie 6% (dla porównania mój NX7300 ma prawie 2 lata i nadal mam wear level na poziomie 0% a bateria na przyciemnionej matrycy do 50% "trzyma" ok 4H)

 

jak to możliwe ? gdy pracuję na kablu to wyciągam baterię.... (wiele było teorii, i jeszcze więcej będzie na temat baterii, a ja z włąsnego doświadczenia wiem, że przechowywanie baterii poza lapkiem naładowaną w 30% i raz na 2 tyg nałądowanie na maxa i rozładowanie do ok 15% jeszcze żadnej baterii nie zaszkodziło :)

 

p.s dostałeś przy zakupie walniętą baterię !

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja bateria ma 3 miesiace, przez pierwsze 1.5 miesiaca siedziala w laptopie i kiedy sie rozladowala ladowalem ja na full i korzystalem do momentu rozladowania, po pelnym naladowaniu wtyczke oczywiscie wyciagalem,

po w/w 1.5 miesiaca naladowalem baterie na max i odlaczylem od laptopa, lap podlaczony caly czas na kablu,

po przeczytaniu tego posta sprawdzilem ten wear level, wynosi 5%, nie wiem czy jest tak od poczatku czy przez te 3 miesiace bateria sie zuzyla ale czy tez powinienem relamowac baterie i czy to jest normalne po takim czasie?

 

ps

jak najlepiej dbac o baterie jezeli uzywam sporadycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zareklamować możesz i masz do tego pełne prawo i nikt Cię nie wyśmieje bo jest walnięta.

 

jest jednak małe ale

 

większość producentów daje na baterię 6 lub 12 miesięcy gwarancji co jest zaznaczone w karcie - przeczytaj ją dokladnie i zobacz czy wyrobiłeś się z terminem

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam 6 miesiecy (laptop kupiony w uk wiec chyba jest 6 msc), najlepsze jest to ze rano bylo wspomniane 5%, a teraz mam juz 9% :lol2:

 

edt:

ten everest to jakas lipa, wieczorem po restarcie mialem znowu 5%, teraz wlaczam i mam 10%, w takim tempie to za miesiac lub dwa bateria bedzie do wyrzucenia, a trzyma tyle samo ile na poczatku, wychodzi na to ze zuzyla sie o 5% przez dobe nieuzywana :lol2:

 

edt 2

 

kolego nie patrz na tego everesta bo dzisiaj zuzycie pokazuje mi 1% wiec program jest do d...

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odkopuję.

Everest pokazuje to co odczytał z baterii, więc jeżeli Twoja bateria sobie zapisuje takie dane to tak je odczytuje everest. U mnie na wszystkich lapach zawsze pokazywał prawdziwe zużycie, które przekładało się na czas pracy na akumulatorze.

Czasami wartości się zmieniają, gdy np po całkowitym rozładowaniu baterii naładujemy ją do pełna a elektronika wyliczy że udało się wpompować więcej/mniej energii niż przy poprzednim ładowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...