Skocz do zawartości
berkut

GeForce FX 5800

Rekomendowane odpowiedzi

Oka, prosiliscie o dokladniejsze zdjecia (coprawda to nie beda moje i pewnie wiekszosc z was je widziala ale trudno):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Radiatory sa allbo BARDZO grubo anodowane albo malowane badz tez wrecz proszkowane, tak grubej warstwy nie widzialem jeszcze nigdzie

 

Dołączona grafika

 

nie ma tu otworkow jak w przypadku flow fx...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

dodam ze te radiatorki (po stronie VPU) siedza prosto i sa mocowane na plastikowe bolce i napiecie trzymaja dosc sztywne sprezyny)

 

Dołączona grafika

 

a ten radiator siedzi bardzo krzywo, ta "skosna" czesc jest duzo nizej "wgnieciona" niz czesc zewnetrzna i widac golym okiem ze jest calosc krzywa.. nie trzeba suwmiarki..

 

Dołączona grafika

 

ci co twierdza ze FX jest pierwsza "wielka" karta nvidii... proponuje sie cofnac w czasie i przypomniec sobie referencyjna plytke Ti 4400-4600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tylko się cieszyc , i kupowac pozniej bedzie juz tylko gorzej.

Wlansie dlatego ja teraz szybko kupilem, coprawda zaplacilem 2k pln ale mialem pewnosc ze napewno bedzie to referencyjna nvidia bez zadnych bubli...

 

Jakosc tej karty jest fenomenalna, moj stary radeon jest przy niej jak ruska zapalarka do gazu... Ale az sie boje co sie stanie gdy jakis minty i inne takie zaczna noname'y robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tylko się cieszyc , i kupowac pozniej bedzie juz tylko gorzej.

Wlansie dlatego ja teraz szybko kupilem, coprawda zaplacilem 2k pln ale mialem pewnosc ze napewno bedzie to referencyjna nvidia bez zadnych bubli...

 

Jakosc tej karty jest fenomenalna, moj stary radeon jest przy niej jak ruska zapalarka do gazu... Ale az sie boje co sie stanie gdy jakis minty i inne takie zaczna noname'y robic...

no to gratuluje "trzezwej" glowy :wink: ale imo 2k za VGa to lekka przesada. dlatego ja zdecydowal bym sie na R9800pro i to jzu nie ze wzgledu na Ati czy Nvidia tylko na stosunek Cena / wydajnosc.

 

 

btw Co masz na mysli ze "jakos tej karty jest fenomenalna"

czyli co wszystko ladnie wlutowane i poprzyklejane?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jakbym kupowal grafe to za ~2k pln- ati czy nvidia, ze wzgledu na unikatowe pcb i podobna wydajnosc wybralem fx'a...

 

pozatym ja jestem z tych overclockerow "starej daty"- sprzet krece nie dla ultra wynikow czy by miec jakas wydajnosc ale 4fun, sprawia mi to przyjemnosc, a im "twardszy" sprzet do podkrecenia (tj. bardziej grzejacy sie itd) tym lepszy ;]

 

wlasnie padl mi abit nf7s od o/c fsb, zaraz bede hotflashowal bios na mobo siostry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jakbym kupowal grafe to za ~2k pln- ati czy nvidia, ze wzgledu na unikatowe pcb i podobna wydajnosc wybralem fx'a...

 

pozatym ja jestem z tych overclockerow "starej daty"- sprzet krece nie dla ultra wynikow czy by miec jakas wydajnosc ale 4fun, sprawia mi to przyjemnosc, a im "twardszy" sprzet do podkrecenia (tj. bardziej grzejacy sie itd) tym lepszy ;]

 

wlasnie padl mi abit nf7s od o/c fsb, zaraz bede hotflashowal bios na mobo siostry....

Jak dobiłeś tego Abita ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw Co masz na mysli ze "jakos tej karty jest fenomenalna"

czyli co wszystko ladnie wlutowane i poprzyklejane?.

Chodzi mi oto jak wszystkie elementy sa przylutowane, o sposob wykonczenia, pomalowanie karty laminatem- o to wszystko co sprawia ze karta ma wysoka jakosc badz tez nie... To sie widzi patrzac na karte, popatrz na radeona built by ati a jakiegos his'a.. his wyglada jakby go pedzlem malarskim malowali, rezystory itd czesto sa krzywo przylutowane itd... To tak jakbys dostal rower z pokrzywiona rama i kolami- jezdzi ale... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak jakbym kupowal grafe to za ~2k pln- ati czy nvidia, ze wzgledu na unikatowe pcb i podobna wydajnosc wybralem fx'a...

 

pozatym ja jestem z tych overclockerow "starej daty"- sprzet krece nie dla ultra wynikow czy by miec jakas wydajnosc ale 4fun, sprawia mi to przyjemnosc, a im "twardszy" sprzet do podkrecenia (tj. bardziej grzejacy sie itd) tym lepszy ;]

 

wlasnie padl mi abit nf7s od o/c fsb, zaraz bede hotflashowal bios na mobo siostry....

moze i racja jak miales wolne 2k to czemu nie , w dodatku fx mimo ze narazie nie moze sie zabardzo wykazac to w przyszlosci pewnie pokaze rogi , bo jego przewaga technologiczna na R9800pro jest bardzo duza.

 

tylko nie polam nóżek od biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw Co masz na mysli ze "jakos tej karty jest fenomenalna"

czyli co wszystko ladnie wlutowane i poprzyklejane?.

Chodzi mi oto jak wszystkie elementy sa przylutowane, o sposob wykonczenia, pomalowanie karty laminatem- o to wszystko co sprawia ze karta ma wysoka jakosc badz tez nie... To sie widzi patrzac na karte, popatrz na radeona built by ati a jakiegos his'a.. his wyglada jakby go pedzlem malarskim malowali, rezystory itd czesto sa krzywo przylutowane itd... To tak jakbys dostal rower z pokrzywiona rama i kolami- jezdzi ale... :/

 

no to chyba wiem juz o co ci chodzi , wlasnie wzielem do ręki swojego Herca i nonamowa rive Tnt m64 :)

 

a moze ten FX to ręczna robota :) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest reczna robota ;]

 

Zmierzylem wlasnie rozmiar rdzenia, ma on 15x15mm...225mm^2... To jest prawie 2x wiecej niz Palomino, 2x wiecej niz Thunderbird, Northwood ma chyba 131mm^2... Thoroughbred ma 84mm^2...

 

Teraz mozna policzyc sobie ilosc ciepla wydzielana na jednostke powierzchni: FX ma ~0.3W/mm^2, (zakladajac ze sam rdzen wydziela 75W a tak *raczej* nie jest), Palomino ma ~0.56W/mm^2 a Thoroughbred ~0.9W/ mm^2...

 

Widzicie teraz jak niedoskonale jest chlodzenie zalozone na FX'a...

 

Jezeli sie nie myle BladeRunner mial 23C full load na tym fx'ie z 11C woda... 12C roznica jest jak najbardziej "na miejscu" przy tak ogromnej powierzchni :)

 

Czy moglbym prosic jakas dobra dusze o zmierzenie rdzenia Radeona 9700/9500 ? Duzo czasu wam to nie zajmie a pomozecie blizniemu ;]

 

 

Obejzalem takze dokladniej te plastry: sa to "siateczki" wykonane z jakby ultra cienkich zylek i miedzy wloknami znajduje sie wypelniacz z jakby pol stwardnialego silikonu.. i moge was zapewnic ze NIE przewodzi to najlepiej ciepla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe co pokaże GF FX 11600 (?) znaczy sie nv35 :D Jeżeli założą jakieś normalne chłodzenie ? qrde fajnie by było znowu sie na nvidie przesiąść już zaczynam 2k zbierać hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe co pokaże GF FX 11600 (?) znaczy sie nv35 :D Jeżeli założą jakieś normalne chłodzenie ? qrde fajnie by było znowu sie na nvidie przesiąść już zaczynam 2k zbierać hehe

Dobrze dobrze - jak będziecie wyprzedawać Radki - to się na jakiego załapię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB 250mhz zabilo mobo.... musze przeflashowac bios ale to dopiero jutro jak pozycze grafe na pci (ecs siostry ma kostke z biosem przy samym agp..)

 

Nie wiem jkai bedzie NV35 ale ten fx tez jest fajny ;] Narazie z 400mhz na VPU podkrecilem na 590 :mrgreen: 190mhz o/c :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zastosowanie pamięci DDR I 256 bit w nv35 zmniejszy jego koszt produkcji ? Jeżeli zmniejszy to może w granicach ok 2300 - 2500 zł zobaczymy nowego FX'a ? :D

 

Edit: Na upomnienie pewnego użytkownika :D zmieniam posta.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa zlituje sie nad toba berkut :D

rozmiar jadra to dokaldnie 15 mm na 15 mm

ramka z zewnetrzenbej strony ma 4 cm a od wewnetrzenj ma 3 cm

czyli ramka jest szerogkscoi 5 mm

 

pomylka moze byc rzedu 0,2 mm bo mierzylem to suwmiarką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa zlituje sie nad toba berkut :D

rozmiar jadra to dokaldnie 15 mm na 15 mm

ramka z zewnetrzenbej strony ma 4 cm a od wewnetrzenj ma 3 cm

czyli ramka jest szerogkscoi 5 mm

 

pomylka moze byc rzedu 0,2 mm bo mierzylem to suwmiarką

Wielkie dzieki! Wreszcie ktos potrafil poinformowac czlowieka ;]

 

A ja dzisiaj dokonalem kolejnego "odkrycia" z tym fx'em... Mianowicie radiatory na pamieciach sa "z lekka" krzywe i na 2 tylnych kosciach zle dotykaja ich... Podejzewam ze oprocz ostrzejszych timingow niz na ultrze to jest 2 przyczyna moich slabych wynikow z pamieciami...

 

Niestety, nie mam jak wykonywac testow tego FX'a bez NF7S... Po prostu FX podobnie jak R300/R350 nie cierpi wysokich agp... Max co udalo mi sie wycisnac z niego na tym KR7A to 15500 ptk (majac nature @ 133fps lightowo, moj "rekord" to 143 ;], zaraz zobacze jak sie skaluje z procesorem 3dmark 2k3 i jezeli bardzo slabo to idzie to po prostu bede katowal 3dmarka 2k3...

 

A w sorde jak beda wreszcie kolejne ferie moj fx zakosztuje raju jakim jest 120W peltier ;]

 

Mam nadzieje tez ze wraz z gosciami z xtremesystems rozwiklamy jak robic vmod'a na tym fx..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co

czytalem wczesniej ale jakos nie mialem czasu odpisac wiesz modem niestety

powiem szczerze po tym co napisales to musze przyznac ze FX nie jest taki zly, ale jednak nadal mam mocne przeswiadczenie ze jest to wydajnosc zrobiona na sile i mysle ze zeby mnei przekonac fx musialby byc szybszy od 9700pro przy taktowaniu powiedzmy 400/400 a nie 500/500

bo to ze sie wysoko podkreca to nie dla kazdego jest atut warty uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut - jesteś normalnie szalony! :D

Czyżby 20k w 3DMarku było osiągalne?

 

Aha, proponuję przykleić ten topik, bo temat baardzo ciekawy :)

czemu tylko 20k ?? :wink:

trzeba sie postarac o nowy rekord swiata w 3Dmarku 2k1 :D :) :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...